Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más beagle se örül a gazdájának?

Más beagle se örül a gazdájának?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves beagle kutyánk, kölyökként került hozzánk. Nem igazán hatja meg, ha hazaér bárki is. Sőt, általában hátramegy a kertben. Nyáron, ha nyaralni megyünk, kutyapanzióba megy, ha érte megyünk, akkor is tojik a fejünkre. Ha hazaértünk vele, szintén tojik a többiek fejére is, de olyan szinten, hogy megszagolni se szagolja meg.

Most 15-én, a hosszú hétvégén itthon volt egyedül, nővéremék etették, este értünk haza, kajaidőben, jött elénk, csaholt, ugrált, minr egy "igazi kutya", aztán kiderült, hogy csak a kaját vàrja... :)

De egyébként ha leülünk, és olyanja van, jön és bújik az ölünkbe, tetőtől talpig körbenyal.

Előtte egy német juhászunk volt, ő nyalakodni sose nyalakodott, viszont ha csak 2 órára ia mentünk el és hazaértünk, 30 percig úgy örült és olyan látványosan, hogy csak na. Majd' fellökött, forgott a saját tengelye körül, galoppozva futkározott. :)

De a beagle..komolyan, ha egy hétig nem lát, azután is le se sz.r.

Most a két fajtának ennyire más a természete? Vagy csak a 2 kutyámnak? Vagy nem foglalkozok eleget vele, nem szeret?

Vagy csak szimplán érdekesebb egy vadáazkutyának a kert, mint a gazda?


2016. ápr. 1. 07:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A kert biztosan nem érdekes neki, legfeljebb az első egy hétben volt az, amikor odakerült. Ami érdekes lehet neki, az a séta (jó sok, mivel vadász kutyáról van szó), futkározás, új kutyákkal való találkozás.

Azt még csak te tudhatod, hogy eleget foglalkozol-e vele.

2016. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is beaglem van nálunk mindig nagyon örül ha hazaér valaki (jó nyilván ha kajaidőben történik akkor még jobban). Mi nem panzióztatjuk, mert ha nyaralunk nagymamám hozzánk költözik és ellátja a kutyát, foglalkozik velük, de amikor mi hazaérünk akkor majd kiugrik a bőréből a szuka. A kan alapból nyugodtam természetű volt, nem olyan hebrencs mint a szuka, de attól ő is odajött, dörgölőzött, ezerrel csóvált, de nem olyan intenzíven, mint a szuka, Szóval ez nem fajtajelleg..
2016. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs meg a kötelék a kutya és köztetek.Bár én még olyat nem láttam,hogy egy kutya nem örül a gazdáinak 4 beagle-t ismerek mind örül a gazdinak és idegennek is egyaránt.


Szóval ott a kutya-ember kapcsolat nem az igazi,kutyasulit ajánlom,ott lehet dolgozni a kötődésen.

2016. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de akkor miért ugrik csomószor egyből az ölünkbe ahogy leülünk és kezd el nyalogatni és bújni?

Kb. 2 naponta sétál 5-8 km-t, kivéve nyáron, de itthon minden nap foglalkozunk vele 2-3 órát aktívan, +passzívan kb. napi 10 órát apukám társaságában van.

2016. ápr. 1. 11:38
 5/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok

lehet neki ilyen a természete, igazából nálunk a kan eléggé buddhai nyugalommal volt megáldva imádott körülöttünk ücsörögni, (mondjuk ha hazaértünk valahonnan ő is jelezte, hogy örül nekünk de még 1x mondom nem volt annyira "bezsongva" mint a szuka.

Lehet ő is ilyen nyugisabb tipus, akit nem nagyon lehet kimozdítani a megszokott állapotából.

2016. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Akkor en is azt mondom, nyugis tipus.
2016. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem inkabb orulj neki:) van egy jol nevelt,nem pofatlan,dominans kutyad... Arra nem gondol senki,hogy egy jol nevelt kutya nem ugral a gazdajara "oromebe"???

Kissebb kutyaknal mondjuk mint a nemetjuhasz vagy beagle elmegy de kepzeljetek el ha egy nagyobb kutya ugralna korbe,lokdosne stb "met ugy szeret"

Ha a kutya szemeben te vagy a falkavezer akkor ugy viselkedik,hogy azt emberi szemszogbol felreertjuk es azt gondolhatjuk,hogy nem szeret:))

Amugy nem,a kutya nem "szeret" csak kotodik esetleg de egy jol nevelt kutya nem ugral,nyaldos,lokdos stb...

2016. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

RudyV

már ne haragudj, de azért megnézném az arcod amikor egy 35-40 kg-os németjuhász felugrik és körbenyal.... Abból a kijelentésből, hogy akisebb kutyáknál, mint a németjuhász nem baj, nem tűnsz túl informáltnak, mondom úgy hogy nekem beaglem van aki nem sűrűn, de ha hazaérek és olyanja van felugrik a lábamra. Ezt a fajta magatartást viszont a most érkező kis némtjuhászomtól biztos, hogy nem fogom eltűrni, mert abból komoly gondok lesznek.


Ha jó a kutya gazda kapcsolat örül a kutya ha hazaér a gazdi, de ez nem feltétlen felugrálást kell, hogy tkarjon. "Elég" ha csóválja a farkát, körbeszimatolja, lecsekkolja h hol járt a gazdi, esetleg odabújik a gazdi lába közé ha éppen leguggol hozzá.

2016. ápr. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de a felugralas volt a lenyeg.

Nem ertem mit akarsz ezzel mondani,vagy megsertettem valakit azzal,hogy a nemet jucit nem a nagy kutyak koze soroltam?

Hat persze o is eleg nagy de nem errol beszeltem. Egy 30-45 kg-os kutyat meg felrelok az ember a terdevel ha az ugralni akar de egy 70-90kg-os kutyat mar nehezebb(ilyesmire gondoltam mikor nagy kutyat irtam)

2016. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
nekem orul neked azert nem orul mert nem szeret teged
2016. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!