Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyire kemény dió a...

Tényleg ennyire kemény dió a Beagle?

Figyelt kérdés
Most fogok Beagle kutyust vásárolni és utána olvastom. A legtöbben azt irják, hogy milyen nehéz vele bánni! Tényleg ennyire makacs? Valaki kicsit biztathatna!

2016. márc. 27. 08:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha eléggé le van mozgatva minden nap, és foglalkozol vele eleget, akkor nem lesz gond. De lakásban inkább ne tartsd.
2016. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen a Bealge makacs, nehezebben kezelheto es (mint minden kutyanak) vannak faji igenyei amiket szinten illik kielegiteni (mondjuk erre az apportirozas lehet megfelelo). En Shibaval kezdtem, utolag nem banom, de az elejen volt pillanat, mikor ugy ereztem baromsagot csinaltam es valami emberkozelibb kutyat kellett volna valasztanom. A Beagle meg hasonlo jellemu kutya mint a Shiba.


Meg felmerul a kerdes mire kell (hobbi vagy munka kutya), hova lesz (apartman, kert, tarsashaz kertel) mennyi idod van ra, van-e hely ahol le tudod mozgatni, csaladba lesz gyerek melle vagy egyedulallo vagy (vagy parkapcsolat), milyen jellem vagy te, mennyire szeretsz mozogni, tudatos kemenykezo falkavzer vagy, esetleg csak egy oleb kell akit az idegbetegsegig el lehet kenyezteni:P. Szoval sok kerdes merul fel, hogy mi alapjan valasz kutyat, ezeket mind gondold vegig barmilyen kutyanal igy a Beagle-nel is.

2016. márc. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak megfelelően válassz kutyát,hogy mennyit foglalkoznál vele,milyen minőségben (mit foglalkoznál vele), mi volt az eredeti célja a kutyának..a beagle vadászkutya,szóval le kell majd fárasztani a vadászhatnékját, ha ezt tudod vállalni,nem lesz baj,de sok ember a cukiság miatt vesz beaglet,aztán meg lepasszolja mert nem érti miért rombol..
2016. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A beagle remek kutya. Vadászkutya (nyomkövető), úgyhogy eléggé a saját feje után megy, ha szagot fog, meg alapjáraton is egy kissé "szétszórt" kutya, nem fog 10 percig feladatozni meg összpontosítani neked, mint egy németjuhász...


DE! Cserébe nagyon jó természetű, barátságos, jófej kutyák. Egyáltalán nem jellemző rájuk az agresszív viselkedés vagy balhézás.


Szerintem max. tényleg annyi a hátránya, hogy kezdő kutyásnak kicsit nehezebb lesz vele megtalálni a közös hangot, de ez simán tanulható meg rá lehet érezni, szóval hajrá :)

2016. márc. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lassan 18 éve tartok beagleket a 6 volt eddig. Nem nehezebb mint más fajta (volt boxerem, basset, nj is pl) de máshogy kell nevelni. Másrészt nagyon egyén függő. Volt olyan kutyám aki kicsinek rombolt mindent, volt olyan is aki soha semmit.


A Shiba jelleme még véletlenül sem hasonlít a beaglere

2016. márc. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
elég makacs em. ha láncon van tartva a szomszédban, akkor ugat ha kell, hanem, ha elengedi a szomszéd, akkor meg elmegy az utcára csavarogni. nem fogad szót, nem engedelmes fajta az biztos.
2016. márc. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha egy kutyát valaki láncon tart nem csodálkozzon hogy ugat és szökik ha végre elszabadul.
2016. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszerre volt 2 beaglenk sajnos februárban elaludt:( Egy ivartalanított kan es egy szuka élt együtt. Amikor hozzánk kerültek én 8 tesóm 4 éves volt. Külön nem jártak iskolába, az alap dolgokat megtanulták. Hozzáteszem kerti kutyák hőszigetelt kutyaházzal, így nem volt napi 24 órás kontakt velük. DE nagyon jó családi kutyák, ha elfogadtatod vele, h te vagy a falkavezér és a családból mindenki felette áll akkor sok boldogságot fog okozni nektek:)


Minél több dolgot taníts meg neki kicsi korban, kajával nagyon jól motiválható, de ebből kifolyólag vigyázz, hogy nehogy túletesd, ugyanis számukra nincs olyan h meghagyjuk az ételt mert már tele vagyok.

2016. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne vedd meg makacs dög ,az enyémet beadtam egy menhelyre ,mert kezelhetetlen volt! Ha fizetnének akkor se kéne !
2017. ápr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok utolsó, ahelyett, hogy normálisan nevelted volna bedugtad egy menhelyre... Azért a beagle nem a sátán kutyája, nekünk egyszerre volt 2 kutyasuli nélkül is kezelhető, jó családi kutyák.... De remélem azóta nincs másik kutyád és soha ne is legyen!!!
2017. ápr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!