Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet Mudi Border collie...

Lehet Mudi Border collie keveréket targani lakásban?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy mudit lehet lakásban tartani. Én nagyon szeretnék már régóta kutyát tartani és a border collie a kedvencem de ugye ez a fajta nagypn mozgékony és lakásba nem ajánlott. Meg amugy is első kutya lenne szóval semmiképp. Fogllkoznék vele rendesen tanitanám felkelnék hogy sétálltassam meg minden. Szoval szerintetek lehetséges?

2016. ápr. 3. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha van időd lemozgatni. Napi minimum 3 séta, amiből legalább az egyik másfél-2 órás, póráz nélkül, játékkal más kutyákkal, szabad futással. Emellett jó lehet valami kutyás sportot is űzni vele, valószínűleg nagyon energikus kutyus.
2016. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, az én mudim nem bírja benn. Egyrészt a nagy szőre miatt melege van, másrészt akkor nem tud kinn "tevékenykedni". Ha beengedem, max 10 perc, és már az ajtónál áll...Pedig pici korától mindig volt benn, és jól is érzi magát ott.

Ha megszokatod, hogy csak benn van, akkor el fogja viselni, de nem hiszem, hogy élvezné is. Sokkal inkább azt fogja élvezni, ha kimentek sétálni!

2016. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a mudi is mozgékony. Ugyan arra lett kitenyésztve, mint a border, ezért nincs is különbség a mozgásigényében, feladatigényében a két fajta között. Csak a mudi máshogy "adja elő". Mind a kettő terelő.
2016. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem keress valami kevésbé mozgékony fajtát :)
2016. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan tartanak mudit is és bordert is lakásban. Simán elvan, ha jól lemozgatod. A kert amúgy se arra való, hogy ott mozgasd le a kutyát.
2016. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az agilitysek nagy többsége bent tartja a kutyáját, fajtától függetlenül(bc, mudi, pumi, mali, tevru....) és ezek között elég sok munkára szelektált igazán pörgős energiabomba van. szóval szerintem simán lehetséges, h te is ott tartsd. ha reggel leviszed fél-egy órára és intenzíven labdázol vele, futtatod és délután még 2 órát mozgatod intenzívebben, simán ellesz.
2016. ápr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az agilitysek, a legtöbb kutyás aki komolyan kutyázik, bent tartja az állatát. A legtöbb borderes, mudis akit ismerek mind bent tartja, ez nem valami városi legenda ez egy valós dolog. Csak sokat kell velük foglalkozni. És a mudinak is van akkora mozgásigénye mint a bordernek.
2016. ápr. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!