Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan rendelet,...

Tényleg van olyan rendelet, amely tiltja azt, hogy 18 éven aluli gyerek nagytestű kutyát sétáltasson az utcán? Ha igen, akkor mi lehet annak a következménye, ha ezt nem tartják be?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e ilyen rendelet, de nyílván pénzbüntetés jár érte. Nekem/nekünk még nem szóltak, pedig rendszeresen sétálunk a városba este 8óra fele és már rendőr is látta a kutyát. /Tibeti Mafsziff/ 8 előtt meg a futtatón vagyunk.
2010. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi Tibeti Masztiff :)
2010. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:

"A Kormány 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelete

a kedvtelésbõl tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


17. § (1) Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak

pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására,

kezelésére és féken tartására képes."


Nem életkorhoz van kötve.

Láttam 80 éves 30 kilós nénikét hatalmas kan dobermannal és messziről üvöltözött mindenkire, hogy menjenek jó messzire.

2010. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen nálunk is van egy ilyen nénike :D A Tibeti Masztiff nem az enyém, de csak én tudok neki parancsolni, vissza hívni. Érdekes :D Szóval ha lehozza a gazdája (egy 14éves fiú) kutyát cserélünk és csak akkor engedi el a futtatón is ha én megfogom. Ezért sétáltatom én a városban Ő pedig az én kutyámat, mert az én kutyám hallgat rá is :) 16/l
2010. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
24%
Élmény lehet az élet egy kezelhetetlen kutyával. Sosem fogom felfogni, hogy ebben mi a jó az embereknek.
2010. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!