Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Micsináltunk rosszúl?

Micsináltunk rosszúl?

Figyelt kérdés
Tegnap a kutyám neki ugrott egy másik kutyának (szerencsére nem lett baj, de azért megadtam a telefonszámomat) A kutyánk sajnos miután egy család kidobta egy idióta emberhez került aki harcoltatni akarta. Több mint egy hónapja fogadtuk örökbe és semmi jele nem volt, hogy erőszakos akart volna lenni. Persze a dominanciát mindig elakarták inzétzni, de azt normálisan. Ivartalanított kan stafi. Teljesen ki vagyok készülve. Aludni sem aludtam, mert csak a kép van a fejemben, hogy rugom a saját kutyám fejét és nem akarja elengedni a másikat. Szerdán jön hozzánk egy kiképző, aki ilyenekkel foglalkozik. Nem mondott így semmit láthatatlanba,de nagyon aggódok. Lelkileg nem vagyok kész erre. Első kutyánk, teljesen kezdők vagyunk. De már kéteszer voltunk egy kiképzőnél oktatás miatt. Szépen tanul mindent. Lehangolt vagyok teljesen.

2016. ápr. 4. 18:21
 1/6 anonim válasza:
50%
Először is nyugodj meg, ezt a kutyád érzi rajtad! Szedáld le teljesen, kevés legyen az energiája! Mivel csak egy hónapja van nála, előtte meg rossz kezekben volt, ezért legyél vele nagyon türelmes. :) És ha szerdáig megint összeugrik valakivel a kutyád ( amit kétlek) , akkor ne rúgd a kutyád fejét, mert ezzel szerintem csak hergelted. Erőteljesen szólj rá ( ne idegesen! ) , és húzni ne húzd, hanem impulzus szerűen zökkentsd ki ( ránts a pórázon) . De ügyelj, lehet, hogy csak a másik kutya megadta magát ( behódolt a kutya a kutyád előtt) , És valami olyat tett, hogy a te kutyád elé ment, vagy mindkét kutya füle előre lógott. ( Ha hátul van a fül, akkor jó.) Ajánlom neked: Ceasar Millar: A csodálatos kutyadoki-t Ő igazán jó ember! Youtube-n vannak videói. Csak legyél nyugodt, türelmen!! :) Hamar eljön a szerda. És aludj nyugodtan!! :)) U.i. Én 13 éves vagyok. Kutyaőrült vagyok. Ezt csak azért írtam, hogy tudd! :)
2016. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első kutyának egy harcoltatott staffi nem éppen az ideális választás, de most már mindegy. Ne legyél ezért lehangolt, erre számítani lehetett. Amíg nem jön a kiképző, ne engedd oda más kutyákhoz. Majd a kiképző megtanít, hogyan engedheted oda biztonságosan.
2016. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, egy más kérdés, hogy miért pont vele kellett kezdeni a kutyák viselkedését tanulmányozni...
2016. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell kikészülni, csak nyugalom, higgadtság - a kutyádnak is erre van szüksége, nem egy felzaklatott gazdira. :)

De azért nem árt felkötni a gatyát.

Egy hónap még nem sok, nem alakult még a kötődés sem igazán köztetek.

A kiképző mindenképpen jó ötlet, de emellett érdemes lenne eljárni vele kutyaiskolába is, kutyák közé, de olyan helyre, ahol foglalkoznak az ilyen rehabilitációt , szocializációt igénylő kutyákkal is. Próbálj ilyen keresni.

Addig is foglalkozz, sétálj vele sokat, és tanítgasd engedelmességre. (Behívás, tiltás, ül, fekszik, helyben marad, laza pórázon sétál stb.). Jutalmazd, ha jót csinál, fontos a pozitív megerősítés. Ha nem tudod, hogyan kell ezeket tanítani, a kiképző és a kutyaiskola ebben is segít.

2016. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rehabilitációs kiképzővel találkozunk, aki ehez ért. Tudom, hogy nem volt jó kezdés, de 4 hónapig volt menhelyen és azt mondták, hogy nem kell aggódni, nincsen benne agresszió. Úgy tűnik most tört elő. Szépen sétál, az etetés és behívás is jól megy, persze más kutyáktól behívni nehezebb ,de azért belehet. Más kutyákkal jelenleg tilos össze engednem, így a vasárnapi után. Nem mondott semmit előre, hogy mitől lehet ez, de az hogy birkózás közben sem támadtott meg más kutyát , szerinte csoda. Remélem rendbe fog jönni, de lelkileg megviselt a dolog. Próbálom nem mutatni felé és elnyomni.Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 5. 07:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nulla ismerettel kutyát akartatok tartani.

Voltunk kiképzőnél...

Ez pont olyan, mintha a hadvezér a nyelvét nem értő katonát próbálná bármire bírni (aki ráadásul ezért esetleg bánthatja őt is), ha pedig nem megy, akkor keresni kell egy kiképzőt..

A kutya az valami kipipálandó listaelem az életben?

2016. ápr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!