Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Olyan kutyát keresek, aki benti lenne, szóval nem hatalmas mozgásigényű, de intelligens, munkakutya. Van 2 kistestű kutya a közvetlen ismerősi körben, velük szeretnék összejárni rendszeresen, szóval nem 10 kiló feletti kutyus lenne a megfelelő, hogy a játék hevében ne okozhasson sérülést a kisebbeknek. Az sem elrettentő, ha olyan a szőre, amivel sokat kell foglalkozni. Igazából, yorki az álom, de az leszavazásra került. Nem baj, ha makacs, terrier-természet. Előre is köszönöm a nálam okosabbak tippjeit! :)


2016. ápr. 4. 22:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%

Ha ezt a kerdest itt teszed fel es ilyen formaban akkor meg egyelore semmilyent:)

Ha majd ugy erzed szeretnel egy bizonyos fajtat akkor visszajohetss erdeklodni,hogy mk az igenyei meg megfelele neked az a bizonyos kutya ;)

2016. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem. Megvan, hogy milyet akarok, de az nem lehet. Viszont előfordulhat, hogy nem ismer mindenki 28 kutyafajtát, ezért kérdeztem olyanokat, akiknek esetleg olyan kutyájuk van, mint amilyet én keresek. Írhat tapasztalatot. Ha lenne olyan, amit kiválasztok, akkor annak nyilván én magam olvasok utána. Nem azt várom, hogy ti döntsetek helyettem, útmutatást kértem.
2016. ápr. 4. 22:18
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Bentre intelligens munkakutyát inkább nem ajánlanék. Elvan az a szerencsétlen kutya, de azoknak életeleme a mozgás.
2016. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs fajtaálmod (jó hogy a yorkiról letettél), akkor fogadj örökbe egy kölyköt. Őt te nevelheted, és nagyon hálás lesz amiért megmentetted.
2016. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, azt én is elfelejtettem, hogy bentre ne akarj munkakutyát, mert lemozgatás hiányában szétszed mindent. És a lemozgatás alatt nem napi 3x fél óra séta értendő, mert az nekik semmi.
2016. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De, ha nem munkakutya, akkor melyik az a fajta, amelyik nem a butuska öleb kategória? Sok terriert tartanak bent. Napi 7-8 órám simán lenne a kutyára. A nem hatalmas mozgásigényt arra értem, hogy mondjuk ne terelőkutya.
2016. ápr. 4. 22:24
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Beagle?
2016. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

"Sok terriert tartanak bent."

Ki mondta, hogy jól is érzik magukat?

2016. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Bezony. És a jól szocializált, rendesen megnevelt terrierek nem is halál depisek, vagy nem küzdenek mindenféle komplexussal. Szal nem olyan rossz az nekik azért. Nézzétek. Lehet undokoskodni, de azért vegyétek észre, hogy itt vagyok, válaszolok, tényleg érdekel. Megoldást keresek és segítséget. Nem hiszem, hogy olyan szörnyen teljesíthetetlenek ezek a kritériumok. Csak egy nem túl nagy, okos kutyát keresek, ami nem versenyló.
2016. ápr. 4. 22:39
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát akkor azt tudjuk mondani, hogy mindegyik más. Lehet, hogy olyan fajtát választasz majd, aki okosnak van kikiáltva, a tied meg a háta közepére se kívánja a tanulást. Nagyok az egyéni különbségek. Szerintem menj el egy menhelyre, ismerkedj meg pár kutyával, és aki megfelel a kritériumaidnak, vidd haza. Így nem lesz zsákbamacska, mintha egy alomból ráböknél egyre, hogy azt kérem. Nem kell felnőttet, egy fél éves kutyán már tökéletesen lehet látni hogy mennyire tanulékony, és aktív.
2016. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!