Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok staffordshiere...

Tarthatok staffordshiere terriert?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és van egy 4 éves yorkim. Nagyon jól nevelt, napi 3-szor minimum fél órát viszem sétálni, és azokat a trükköket amiket minden nap használunk, tökéletesen megcsinálja, és némelyiket kézjellel is megtanulta. Szeretnék menhelyről örökbefogadni egy kutyust, és már régóta érdekelnek a staffordshiere terrierek, tudom hogy sok foglalkozásra van szüksége és persze nevelésre is.

Elég idős vagyok ehhez a fajtához? valakinem van tapasztalata az ilyen kutyákhoz?



2016. ápr. 5. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a stafinak ugye nagyon sok fárasztás kell. Azt javasolnám, hogy ha van lehetőséged akkor menj ki a menhelyre ahonnan örökbe szeretnéd fogadni a kutyát és tölts vele jó sok időt és akkor látni fogod, hogy vane kapacitásod rá:)
2016. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont ennyi idős voltam mikor kaptam eggyet.Mondhatom az életem egyik kegnehezebb szakaszán segített tul lenni.Sajnos már nem él , de most is stefim van 23éves vagyok.Ha már kiskorától ranitod akkor nem lehet gond.De ha ídősebb akkir max a kutyasuli segít.
2016. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Tudom hogy fárasztani kell ezeket a kutyákat (is), és én is nagyon sportos vagyok, sokat szoktam sétálni, ha kedvem van akkor futni is megyek és amikornjó idő van és nincs suli általában elmegyünk túrázni

2016. ápr. 5. 19:47
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
hát nem tudom, futni vele meg túrázni , nem biztos ,hogy sikerül. Azért a többi kutyával lehet baj. Tehát, ha megjelenik a látótérben egy nagytestű idegen kutya, akkor jobb figyelni, mert lehet bunyó. Futás közben ezt nehéz kontrollálni.
2016. ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen érdeklődj, hogy van-e olyan,amelyik neked való. Sajnos sok nem jön ki más kutyával, de némelyiket annyira rossz helyről szedték össze,hogy még néha az emberrel is lehet agresszív. De persze ezeket általában elviszik valami központba.


Esetleg majd arra figyelj,hogy a biztonság kedvéért legyen egy kiképző talomban :)

Nekem bullterrierem van,nem egyforma a két fajta,de én imádom az enyémet,és akiket ismerek normális gazdával pitek,azok is imádnivalóak.

De tényleg nagyon nagy a mozgásigényük, szokták lógatni meg gumihúzatni őket :)

2016. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A menhely honlapján ki van írva hogy melyik kutyust lehet másik kutyus/kutyusok mellé vinni, és az a kutyus akit kinéztem szuka (nekem kan kutyám van) és a menhelyi kutyus 7 hónapos staffordshiere keverék. És mielőtt elhoznánk először mi is ismerkedünk vele, és azt is megnézzük hogy mennyire jön ki a yorkimmal
2016. ápr. 5. 20:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mentett staffim van, sajnos hiába kiképző és speciális rehabilitációs kiképző, el kellett altatni. Más kutyákra rátámadott, nem mindig. Volt egy rossz helyen volt és harvoltatni akarták, verték és kínozták. Alapvetően egy családszerető, kedves kutya, de lett egy sötét lelke is és ez bármikor előjöhet. Emberre és támadott már és rám is. Több mint fél évig próbáltuk, hogy rendbe jöjjön ,de sikertelenül. Persze ez most egy kivétel, hogy ő ilyen. De mindenképpen járj utána milyen az előélete a kutyának és ez nem csak staffikre értem. Neki sajnos jutott bőven a rosszból is. A látogatás és a menhelyen való foglalkozás majd kideríti ,hogy Neked való fajta és ,hogy jól kijön más kutyákkal is. Esetleg ha tudod, hogy jól kijön akkor vidd be hozzá ha engedik a kutyádat is, ismerkedjenek.
2016. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos kutyust bevállalhatsz, de azt javaslom neked, hogy csak akkor, ha vállalod vele azt is, hogy jársz vele kutyasuliba.

A staffik gyenge pontja nem megfelelő szocializáció esetén az, hogy más kutyákra, állatokra veszélyesek lehetnek. Természetesen megfelelő neveléssel, szocializácóval ez elkerülhető, de határozott, következetes gazdi szükséges hozzájuk.

Találkozzon minél több kutyával, olyanokkal, akik játékosak, barátságosak.

Sétálni, ha csak lakásban lakna, akkor vele is kell háromszor, de ebből az egyiknek jóval hosszabbnak kell lennie, mint fél óra. Másfél óra legalább, amiben van szabad játék, futkosás, bandázás is.

Fontos, hogy mihamarabb ivartalanítva legyen, ha még nincs.

Harapdálás, yorki terrorizálását az első perctől határozottan tiltani kell.

Röviden: szerintem vállalhatod, de kutyasulival csak.

(Mentett, 8 és fél hónapos staff szukám van).

2016. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 5. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ismerkedj meg vele,meg ha van rá lehetőséged,vidd el a menhelyre párszor a kutyádat,hogy összeismerkedjenek.

Jól írták,nagy mozgásigényű,energikus kutyák:)


Utolsó előtti:sajnálom a kutyádat,szerintem nem kellett volna elaltatnod. Nekem lassan 1,5 éve van ilyen típusú kutyám, ő se a kezességéről híres,és a kutyákkal való meghitt viszonyáról,de nem igazán van menthetetlen kutya szerintem,és a fél év nagyon kevés,főleg ha akkora trauma érte,hogy úgy reagáljon. Én semmi pénzért nem altatnám el..voltunk rossz iskolában,de még sem adtam fel,addig kerestem a megoldást,amíg meg nem találtam. Most sem mondanám harmonikusnak a kutyát,de százszor jobb,mint eddig volt. Szerintem nektek is lett volna lehetőségetek. Elmondom neked,hogy az én kutyámat 5 kiképző látta, egyik sem tudott olyan megoldást találni a problémára,amelyik mindenkinek jó lett volna,illetve a kutya helyzete csak zuhant a mélybe.. aztán a 6. kiképző végre a probléma mélyére látott,és pár egyszerű módszerrel elértük azt,hogy van egy félig normális kutyám. És igen,az enyém is rossz helyről mentett...


Sőt,egy ismerősöm a menhelyről úgy hozott egy el bullt,hogy mindent,MINDENT támadott,de nem akarta elaltatni,mert az embernek nincs joga más élete felett rendelkezni,főleg ha a körülményekről egy másik ember tehet.. neki 6(!) hónap alatt sikerült elérni azt,hogy be tudjon menni a kennelbe anélkül,hogy a kutya neki ugrana.. és nem adja fel,hiszi hogy egyszer lesz egy jó kutya belőle..saját költségen mert már mindenki lemondott róla.. :(

2016. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!