Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla gazdik! Ti hogy gondozz...

Vizsla gazdik! Ti hogy gondozzátok kedvenceteket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt:

Milyet tápot adtok neki

Mivel jatszatok vele

Stb



2016. ápr. 5. 23:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Két vizslám van,mindkettő mentett.

Nagyon sokat esznek nem válogatósak.Én most olcsóbb tápot adok nekik meg hozzá főzök is.

Nagyon mozgékony aktiv kutyák le kell őket fárasztani.

Könnyen tanulnak.

Néha fésülöm őket mert hullik a szőrük nagyon vedléskor.

Abszolut egészségesek,viszont a körmüket vágatni kell.hiába vannak kint sokat.

2016. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Es mit főzöl nekik?

Milyen kefet használsz?

Naponta hányszor adsz nekik enni? ( én 2x, mert ha pl konzervet kap, reggel megeszi a felet, es csak délután/este a masik felet m, addig meg csak szárad, meg belemennek a bogarak, szóval mikor suliból hazaérek akkor is kap enni, ez nagy baj? Es most rendeltünk neki valam iHighenergy tápot, mar kóstolta es nagyon ízlett neki)

Viszont nem jatszik, fel a víztől , es nem szocializált, féltékeny kutyus.

Mindez azert van mert 3 évig másnál volt, hat hogy mondjam, kicsit rosszabb körülmények között. Igazából nem akartak kutyát, csak valaki rajuk sozta... Es ha találkozunk egy kutyával mindig megugatja, mert elvileg védeni akar. Egy ivartalan Ka vizslát tűr csak meg, de azt is eleg nyögvenyelősen.. 5 percenként ugatja..

2016. ápr. 6. 23:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Húst rizzsel és zöldséggel szoktam neki főzni.

Az enyéim soha semmit sem hagynak ott,fényesre nyalják a táljukat.Naponta egyszer adok nekik enni.

Ha mindig tudod tartani a napi kétszeri evést,akkor szerintem az is jó.Mondjuk én konzervet nem adok nekik mert attól az enyémek nagyon hamar éhesek lesznek.

Nem hiszem hogy bajuk lenne egy kis bogártól.hiszen ha a fűvet eszik ahhoz is jár egy kis bogár.:)

Inkább az a baj ha megromlik a melegbe a konzerv.


Én sima kutyakefét használok,állateledeles boltban vettem.

De a furminátort nagyon dicsérik.


Az én vizsláim is nagyon félnek a víztől:)

Ez már így marad.


Viszont a vizsla idősebb korában is jól szocializálható,könnyen nevelhető.

Próbáld megnyugtatni ha sokat ugat más kutyákra,guggolj le hozzá beszélj neki,vond el a figyelmét és ha csak rád néz és nem ugat akkor adj neki jutalom falatot.Pár szem tápot.Legyél vele határozott,de nehogy megharapjon.


Dobálj neki labdát,fussatok együtt érte dicsérd meg.Nálunk ezek beváltak.


Ja még a konzervről annyit írnék,hogy szerintem fölösleges mert nincs semmi tápértéke.

Nem ismerem ezt a fajta tápot de ha jó minőségű akkor elég lenne mellé, ha vesztek pl csirke farhátat vagy ami éppen akciós csirkehús,és azt csak nyersen kell adni a kutyának.Kényelmes,olcsóbb mint a konzerv,és a kutyának is van mit rágnia csont és hús is.Táplálobb.


Legyél vele következetes ,határozott ,türelmes és meg tudod majd nevelni.

Sok sikert kívánok a kutyushoz.

2016. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 éves szuka vizsla. Orijen regional Red tápot kap, ez az alap. Ezen felül heti 1 tojás és havi kb. 2 alkalommal marha velőscsontot. Ez ami rendszeres, persze kap húst is alkalmanként. A halat nem komálja sajnos. Labda-fanatikus, így ha játék, akkor csak a labda, a végkimerülésig képes játszani vele, apportírozni. Kertes házban élünk, de napi két séta van,(a kutya kert-tiszta, a nagy dolgát sosem végzi a telken) ebből az egyik, kora tavasztól késő őszig, futás, terepen (a Börzsönyben élek). Jó időben rendszeresen fürdik a Dunában. Nagyjából ennyi. Ha valami oknál fogva diéta kellene (betegség, miegyéb), akkor főtt rízs és főtt csirke, természetesen natúr, fűszer, só, miegyéb nélkül. A konzerv felesleges, drága és 90 %-ban víz. Vannak jó minőségű tápok normál áron, Brit, Josera, ezek megfizethetőek,pláne ha nagy kiszerelésben veszed(15 kg) a kutyák tökéletesen bírják a monodiétát, csak az emberek fejében létezik a tévhit, hogy kell nekik olyan fajta változatosság, mint nekünk. Ami a szocializációt illeti Nálatok, azt egyszerűen megoldhatod, ha Te vagy a főnök nem lesz gond, a vizslák hihetetlen intelligenciával bírnak, bármilyen korban elkezdheted tanítani(ahogy az összes többi fajtát is persze), de ha nem boldogulsz, akkor suli. Az alap dolgoknak nézz utána neten. Lehet magát gondolja az első helyre a falkában. Az nem derült ki milyen nemű, de mindegy is, ivartalanítsátok, ha eddig nem tették volna az előző gazdái. Minden jókat!
2016. ápr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.😚

Ma Apa vett neki egy Friskies-Active tápot,rögtön megszerette. :)

Rendben akkor konzervet nem veszek többet. Azt elfelejtettem említeni, hogy szoktam neki venni fagyasztott kacsahátat ( nagyon imádja) de persze csak ha nar kiolvadt.

2016. ápr. 7. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Enyém egy 4 éves szuka. Én most kezdtem el a táp etetését előtte főtt szarvast, őzet kapott rizzsel, zöldségekkel, néha tojással. Most kipróbáltuk a Brit tápot, nem jött be nekünk így váltunk Eukanubára. Kinti- benti kutya, ha nem vagyunk itthon kint van, ha itthon vagyunk bent van velünk, és bent is alszik főleg télen. Napi 1 séta szokott lenni amit 1,5-2 órás és el szoktam engedni a réten hadd futkározzon, ha nincs időm a sétára néha napján akkor az udvaron futunk, apportírozok vele. Minden nap kb fél órát vagy többet szoktam tanítani, már tud sok trükköt, bonyolultabbakat is:) A nap végére már látszik rajta hogy fáradt :D
2017. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!