Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat, ha vonaton szállítom...

Kutyámat, ha vonaton szállítom akkor Ő hol, és hogyan fog utazni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Melletted, de jegyet kell venni neki.
2010. ápr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

„Élő állat szállítása:


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A vakvezető kutya kivételével nem vihető be élő állat az 1. osztályú kocsiba, az étkezőkocsiba, a pót- és helyjegyköteles, helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat-viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.



Részletesebben az utazás feltételei:



III. KUTYASZÁLLÍTÁS


Viteldíj


1./ A kutya szállításáért élőállat-viteldíjat kell fizetni.


Kísért kutya


2./ Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat-viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát


*

pórázon, szájkosárral ellátva tartja,

*

kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba.


Különleges szabályok


3./


*

a/ Kutya csak a 2. kocsiosztályú személykocsiba vihető be. Egy utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával.

*

b/ A 2. kocsiosztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2 utas vihet be kutyát.

*

c/ 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.

*

d/ A háló- és fekvőhelyes kocsiba kutya csak akkor vihető be, ha a kutyával utazók az egész fülkét igénybe veszik.


Védőeszköz

4./ A kutyát pórázzal és szájkosárral kell ellátni.



Igazolás


5./ A kutya tulajdonosa köteles az állat egy évnél nem régebbi keletű, veszettség elleni oltási bizonyítványát magával vinni és azt kérésre felmutatni. A három hónapnál fiatalabb kölyökkutya esetében nem kell igazolást felmutatni. Ha az utas a szükséges igazolást nem tudja felmutatni, a vasút az utast és kutyáját kizárja az utazásból.


Kutyahavibérlet


6./ A havibérlettel rendelkező utas kutyája részére kutyahavibérlet kiszolgáltatását kérheti. A kutya részére kiadott bérlet felhasználási szabályai megegyeznek az utas birtokában levő havibérletre vonatkozó előírásokkal."

2010. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
Ez a 20 kilós határ újdonság nekem. Rendszeresen utazom a kutyáimmal vonaton, még sosem zavartak ki a peronra, mert nehezebbek 20 kilónál. :))
2010. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nem én vagyok a MÁV Zrt. kutyafelelőse, csak bemásoltam az ide vonatkozó szabályrendjüket :)


egyébként, nyilván nem fog mérleggel a kezében felszólítani az illetékes, hogy "na akkor uram/hölgyem, ezt a bernáthegyit legyen szíves ide felpakolni oszt' mérjük le, mert gondok vannak" :)


szerintem ez csak egy általános útmutató. másrészt nem sok ember utazik nagytestű kutyákkal rendszeresen.

2010. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A menetjegyen kívül én még azt tudom mondani, mint rendszeres kutyás utazó, hogy ha egyedül vagyok a fülkében, akkor fölteszem őket az ülésre, de szigorúan csak úgy, hogy mindig alájuk terítek egy lepedőt, ne koszolják össze az ülést (az más kérdés, hogy az ülés koszosabb, mint a kutyáim...). Ha többen vannak, akkor ezt csak úgy csinálom, ha látom, olyan a másik ember, hogy nem szólna érte még a lepedő ellenére sem, ha pedig tele van a fülke, akkor a lábam alatt fekszenek. Jegy természetesen kell mindkettőnek. Póráz rajtuk van, szájkosár csak akkor, ha szól a kalauz, de magamnál tartom mindig, rájuk tenni csak végszükség esetén szoktam.
2010. ápr. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:

19:47

Nem is hibáztattalak érte, csak meglepődtem.

Én is elképzeltem, hogy jön a kalauz és mérlegeli a kutyáimat: 19 kiló, maradhat! 25 kiló, sipirc ki a peronra. :))

Az agaram feltűnően több 20 kilónál, de legtöbbször rám szoktak szólni, hogy vegyem már le a szájkosarat, ne kínozzam szerencsétlent, mert olyan kétségbeesetten néz.

Nem tudják, hogy felvételizni készül a színészképzőbe. :))

2010. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem kis termetű kutyám van, és ülésen utazik mellettem.

lent kosz van és ..ki tudja mik, nem akarom h nyalja a földet vagy bármi, plusz ő is ott szeret utazni. még nem szólt soha senki miatta.

egy Ic megint más:)

2010. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha az én 55 kilós amerikai buldogom ülne az ülésen őhozzá se szólna senki semmi rosszat:)
2010. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Két 28 kilós kutyámmal szoktam vonatozni. Nálunk van a szájkosár, de mindig megengedik, hogy levegyük. Az oltásit a jeggyel együtt odaadom, akkor szépen megdicsérnek, hogy ilyet ritkán látnak, pedig kéne.

Földön szoknak feküdni, szépen elvannak, időnként kilesnek az ablakon. Vizet kistálba melléjük rakom, papírtörlővel felitatom, ha esetleg kiloccsan. Még nem volt gond velük, januárban kutya nélkül utaztam, megkiabált a kaller néni, hogy hol hagytam őket :)

2010. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Én csak akkor adom oda az oltásit, ha kérik. Úgysem tudja a kalauz, mit nézzen benne.:))

4-5 órát nem szoktunk vonatozni, a másfél órát meg kibírják víz nélkül. Fene sem takarítja a vasúti kocsit ingyér:))

2010. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!