Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad féléves kutyát venni?

Szabad féléves kutyát venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy havanese kutyát venni csak az a baj hogy amit szeretnék az már féléves lesz. Egy féléves kutya mennyiben más mint egy 7 hetes?

2016. ápr. 7. 06:52
1 2
 1/17 bollocks ***** válasza:
62%
Elsősorban abban, hogy legálisan elhozható. Remélem a vásárlás alatt örökbefogadásra gondoltál.
2016. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
6%
Szerintem nem szabad venni hiszen azt már nem leheg olyan könnyen fegyelmezni, tanitani. De persze ez fajta fügő is. De te tudod a te döntésed én ezt gondolom.
2016. ápr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes kutyát nem is vehetsz, mivel 8 hetes koráig nem lehet elválasztani, és egy normális tenyésztő oda sem adja ennyi idős kor előtt.

Ugyanúgy lehet nevelni egy fél éves kutyát is, ebben nincs igaza az utolsónak, ez nem függ a kortól.

Annyiban lesz más, hogy könnyebb lesz szobatisztaságra nevelni, sőt lehet, hogy már nem is kell, mivel nagyobb kutyáról van szó.

2016. ápr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Egy kutyát élete végéig lehet tanítani, fegyelmezni. Szóval, ha ettől félsz, fölösleges.

Ha attól tartasz, hogy nem kötődik, ez is butaság, hiszen millió befogadott kutya kötődik a gazdájához.

7 hetes kutyát meg nem veszünk, 8 hét a törvényes határ, a kölyöknek meg az a jó, ha 10-12 hetes koráig az anyja mellett lehet, így megtanul kutyákkal viselkedni.

2016. ápr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne szabadna. Felnőttet is.

Ellenben 7 heteset nem szabad.

A féléves kutya annyiban más, hogy már idősebb :) Kevesebbszer is elég ennie, normális tartás esetén már szobatiszta, kevesebb gond van vele, mint egy pici kölyökkel.

2016. ápr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 évesen került hozzám, én a 3. Gazdája vagyok szerencsétlennek, de az utolsó is... A kutya egy intelligens állat, bármilyen korban szabad megszelidíteni :)
2016. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
1-es, és ha nem? Egy tenyésztő szokott eladni növendék kutyákat, valószínű, ez a fél éves kutya is ilyen, feltéve, ha normális tenyésztőtől szeretnék vásárolni. Szerintem vehetzósz, de egy kicsit jobban oda kell figyelni a nevelésére, ugyanis már valószínű, hogy beilleszkedett a jelenlegi környezetébe. De ugye a kutya csodálatos faj, remek alkalmazkodó képességgel.:)
2016. ápr. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek ☺ remélem majd jó gazdija leszek és engem is megszeret
2016. ápr. 7. 09:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelj oda, hogy tényleg tenyésző-e az aki árulja
2016. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miért fontos tenyésztőtől venni? Miért baj ha esetleg nem tenyésztő?
2016. ápr. 7. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!