Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor tenni, ha...

Anikó1951 kérdése:

Mit kell ilyenkor tenni, ha két kutya összemarakszik? Két lány kutya egy nagy testű, meg egy palotapincsi.

Figyelt kérdés

Konkrétan azt szeretném tudni,hogy mit kellene csinálni velük,hogy ne bántsák egymást?Milyen fegyelmezést kellene alkalmazni,hogy minden helyre álljon?Nem tudom csak külön ki engedni őket,mert féltem mind a kettőt.A kicsit már érte kutya baleset sajnos az egyik szemébe került.

Előre is köszönöm.


2016. ápr. 7. 13:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Általánosságban annyit lehet mondani, hogy mindig annyira kell erélyesnek lenned, amennyire a helyzet megköveteli. Ha harap, támad, akkor az orra koppintásnál azért komolyabban kell fegyelmezni.


De ha fogalmad nincs hogyan állj hozzá, hívj házhoz kiképzőt és ő majd megmutatja neked, mire kell figyelned és hogyan lehet hatékonyan békés mederbe terelni a két kutya kapcsolatát.


Most hiába írnék neked ezt vagy azt, az ilyet élőben kell látni és megfelelően korrigálni.

2016. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Meg teszek mindent,hogy sikerüljön bár mennyibe is kerül.
2016. ápr. 9. 10:33
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem 1-2 alkalommal ha hívsz házhoz kiképzőt, már simán megtanulod őket kezelni, szóval nem olyan horror összeg az :)


Úgyhogy NE kutyaiskolába vidd, hanem tényleg házhoz jöjjön egy szakértő. Éles helyzetben ő látja a reakciókat, a kiváltó okokat (amit esetleg te nem látsz, vagy félreértesz) és elmagyarázza neked, mit, miért, hogyan kéne csinálnod.


Annyit még tanácsolnék, hogy amíg az összeszoktatás zajlik, kapjon a nagy szájkosarat (pincsire gondolom nem lehet kapni :)) és így elkerülhetők az esetleges sérülések és Te is magabiztosabb leszel.

2016. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!