Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyulit, mit...

Találtam egy kutyulit, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Szóval, találtam egy 4-5 hetesnek kinézö kutyit. (Futásközben az út mentén) Megsajnáltam a kis árvát és hazahoztam. De mivel soha nemvolt még ilyen kis kutyám nem tudom, mit tegyek vele. Ránézésre Pincsi, de gondolom keverék. Mit adhatok neki enni (ami itthon is fellelhetö, vegyek-e neki tápot, Szobatisztaságra hogyan tudom rászokatni, esetleges "gyerekbetegségek" elkerülése\felismerésében is adhatnátok tanácsot. Előre is köszönöm.

2015. nov. 5. 14:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Vidd állatorvoshoz mielőbb.
2015. nov. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos, ahogy előttem is mondták, chipet is nézess benne, illetve lépj kapcsolatba a környékeden lévő állatvédő egyesülettel. Ők segítenek, tanácsot adnak.
2015. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos lássa, mielőbb hátha van-e valami baja, féreghajtás stb., a hozzád legközelebbi állatvédő szervezetet keresd meg, ugyanis hiába ordít a kutyáról hogy senkinek nem kell, 2 hétig köteles vagy a gazdáját keresni. Utána megtarthatod.
2015. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Először is állatorvoshoz kell elvinned. Biztos, hogy szükséges lesz neki féregtelenítés, bolhairtás, aztán majd oltások. A doki minden lényegeset elmond.

Jó minőségű starter kölyöktápot érdemes neki venni. Addig is, amíg nem tudsz venni, a mai napon adhatsz neki párizsit, vagy valamilyen más felvágottat, májkrémet, főtt rizst, főtt tésztát hússal. De ezek amúgy nem jók neki hosszútávon, csak most éhenhalás ellen. :) Inni csak vizet adj neki.

2015. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mennyit és hányszor adjak neki kaját ? Halottam hogy hajlamosak többet enni a kelleténél (?) . Persze az állatorvoshoz minnél előbb megyek vele, csak sajnos idő\és pénz híján vagyok a héten :( . Ha már az anyagiaknál tartok mennyibekerül az állatorvos ilyen esetben (nem ez fogja meghatározni hogy elviszem-e -.-") A válaszolóknak köszönöm.
2015. nov. 5. 14:59
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokba fog, nekem Pesten egy 7 éves kutya került egy hónap alatt ivartalanítással, prosztatagyulladás előzetes kezelésével 50 ezer forintba.

Átla 3000 és 4000 között néznek rá, de még nem kapott semmit.

2015. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy biztos, hogy minden pénzt megér a cuki pofájuk, és lenyűgöző szeretet ami árad belőlük.
2015. nov. 5. 15:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Elég sok orvosnál van már szerintem lehetőség arra, hogy fizetésig "hitelezzen", ha más nem, állatvédő szervezet közbenjárásával. Egy ilyen fiatal kutyusnál mondhatni minden óra sokat számít, jobb lenne, ha megtalálnád a módját annak, hogy megfelelő ellátásban részesüljön.
2015. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Főleg mikor csúnyán les a gallér mögül.:D

De ez igaz.:)

2015. nov. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Persze, már kértem is kölcsön egy baráttól hála neki holnap megyünk a dokihoz, ma már sajnos tényleg nem tudok vele elmenni :(
2015. nov. 5. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!