Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ekkora árkülönbség?

Miért van ekkora árkülönbség?

Figyelt kérdés
Jó minőségű, törzskönyves mudit már 30-40 ezer forinttól meg lehet venni, de 60-70 ezernél nem nagyon kérnek többet. Egy fáraókutya ára viszont milliós nagyságrendű. Egyik árat sem értem, hiszen egy fáraókutya vagy egy mudi ellátása ugyanannyiba kerül, mint bármelyik másik fajtáé, nem? Mitől ilyen olcsó a mudi és mitől ilyen drága a fáraókutya?
2010. ápr. 5. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Erre a legjobb válasz hogy az emberek sznobok, és mindig vannak olyan dolgok amiket sokkal többért adnak mint amit az ér, ilyen a gyémánt is, nem olyan ritka mint amilyen drága, de a felsőbb 10 ezernek kell valami ami csak nekik van, és ezt csak a magas árral lehet megtartani.
2010. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"A fáraó kutya kifejezetten ritka fajta, az egész világon kb. 2600 egyede él csupán, Európában 1400.

Magyarországon egy hazánkban élő osztrák házaspár, Lex Andrea és Péter a fajta egyetlen tenyésztője. Jelenleg 4 felnőtt és 6 kölyök kutyájuk van."

[link]

2010. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Akiteki ***** válasza:
100%

Mert a mudi szüleit itthon is olcsón vették.

Fáraókutyát meg nem kapsz nálunk, nem a mi pénztárcánkhoz vannak méretezve az árai.

És nem is adják oda akárkinek, ha valaki ilyenre vágyik, fizesse meg az árát és ne szaporítsa az olcsó kutyát. Ez az alapja a magas árnak. Én is lottózom, egyszer lesz egy ilyenem. Gyönyörűek és a csodás természetük is pont nekem való.

2010. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyik régebbi kérdésnél találtam ezt a választ:

"Nem túlzás, az egyik ismerősöm egyszer utána kérdezett, 1200000Ft egy kölyök. Ráadásként ilyen feltételek vannak:

1.) Csak nemesfémből vagy nemesfém bevonattal ellátott (platina vagy arany) készült nyakörvet hordhat, nehogy allergia lépjen fel.

2.) Csak is 100% természetes anyagból (bőr, pamut, stb...) készült fekhelye lehet, szintén, hogy nehogy valami bajt kapjon

3.) Csak is szénsavmentes ásványvizet kaphat inni

4.) A napi kajájának 50% prémium minőségű vadhús lehet

5.) Csak lakásban tarthatod

Szóval ilyenek, azt hiszem, német tenyésztőtől kérdezte, halálra röhögtem magam, amikor beszéltük.

Mondjuk komolyan kell venni a dolgokat... Az óvatosság érthető, hiszen kb 2000 példány van a világban.

Jah és csak akkor hoznak le almot, ha már minimum 5 kölyökre a pénz le van perkálva.

Majd utána nézek a magyar kennelnek, de tuti van, egyetlen egy, és még csak egyszer voltak kölykeik. Emlékszem, valahol láttam is róluk fotót, bőrkanapén fekszik 3-4 fáraó kutya, egy plazmatévé előtt :D"


De nem lenne jobb, ha egy kicsit mérsékelnék az árakat? Akkor több fáraókutya születhetne, lehetne szelektálni, hogy csak az egészségeseket tenyésszék és akkor talán nem kéne aranybevonatú nyakörvet adni rá és csapvizet is ihatna.

2010. ápr. 5. 21:07
 5/12 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a mudi szüleit is olcsón vették, de a kutyának nem a megvétele, hanem a tartása a drága.
2010. ápr. 5. 21:10
 6/12 anonim ***** válasza:
A lényeget most írtad le, ki a fene akarja olcsóbban adni ezt a kutyát?:)))), azért mert olcsóbb nem fog többet fialni, alomszám marad és kevesebb az ár, máris veszteséges:DD Nekem lenne valószínű nem lenne nyakörve, állva aludna mint a lovak, a határba azért kiengedném had fogjon magának enni, egye fene a szénsavmentes ásványvizet megvenném neki:DDDDDDD
2010. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:

És az miért lenne jó, ha több fáraókutya születne?

Hogy lehessen menteni azokat is a sintértelepekről?

Egy fajtának addig jó, amíg ritka és nem is kell mindenkinek.

Nekem is van olyan kutyám, ami nincs több az országban, de sosem lesznek kölykei, mert nem akarom, hogy utána mindenki azt szaporítsa. Pedig sokan és sokszor kértek már kiskutyát.

2010. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, ebben igazad van, de szerintem az azért túlzás, hogy egy fajtából csak 2600 van az egész világon. Ez egyenes út a beltenyésztettséghez és a betegességhez. Szerintem attól, hogy nem egymillióért, hanem mondjuk ötszázezerért adják, még nem lesz több a sintértelepeken. (Mielőtt valaki félreértene, nem szeretnék ilyen kutyát venni, nem azért írtam.)
2010. ápr. 5. 21:21
 9/12 Akiteki ***** válasza:
76%

A vonaltenyésztés önmagában nem hiba. Ha a szülők egészségesek, a jó tulajdonságot fogják örökíteni.

Állítólag a kutakodók (vagy kutyakodók? :)) az összes ma élő szibériai huskyt vissza tudják vezetni 10 egyedre. Mégis működnek. Egy új fajta is úgy jön létre, hogy eleinte csak 20 példány van belőlük.

Beletrafáltál, mert én viszont szeretnék egy ilyen kutyát majd egyszer, ki is néztem már hogy honnan. Majd ha arra kerül a sor, megyek Finnországba. (nem tudja valaki a jövő heti lottószámokat?)

2010. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is tetszenek, de nem tetszik, hogy hímes tojásként kell bánni velük.
2010. ápr. 5. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!