Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mért van ekkora árkülönbség a...

Mért van ekkora árkülönbség a digitális heti programozhatóságú termosztátok között?

Figyelt kérdés

Érdemes a drágábbat venni? Tud az annyival többet?

Pl egy Computherm Q7-et már 5400Ft-ért meg lehet kapni, míg egy Simenes REV24 20000Ft fölött van akciósan.

Van akkora különbség a két készülék között, mint amannyit az áruk mutat?


2010. aug. 23. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szükséged van programozható termosztátra? Nálunk amikor felszereltettük az új kombi cirkó kazánt, a szerelő (ismerős) ragaszkodott a termosztát cseréjéhez is. A Computherm q7-eset szerelte fel. Először én is örültem, hogy milyen jó lesz, hogy beállítom, hogy mikor érünk haza és akkor arra már jó meleg lesz, illetve nem lesz az a gond, hogy éjjelre vagy ha elmegyünk itthonról, akkor feltekerve marad a fűtés. Kb. két napig programozgattam, aztán rájöttem, hogy semmi értelme. Nem minden nap ugyanakkor érünk haza, nem ugyanakkor fekszik le az utolsó családtag is, nem ugyanakkor megy el itthonról az utolsó családtag. Szépen írja a benti hőmérsékletet, de ugyanúgy kézzel állítgatjuk, mint a régit. Igaz ezzel 0,5 °C -onként lehetséges. Egyetlen jó tulajdonsága viszont van. Minden nap éjfélkor elindítja a kazánt egy percre akkor, ha előtte nem ment 24 óráig (mozgatja a szivattyút, stb.). Ez akkor jön jól, amikor például tavasszal vagy ősszel annyira jó idő van, hogy nem kell fűteni, de bármikor visszajöhet a hideg, tehát a rendszert "karbantartja" a következő bevetésig.
2010. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy jó-t akartam írni és nem egyetlen-t a tulajdonságoknál.
2010. aug. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem is max egy két fő esetén érdemes, mikor még kiszámíthatóak a dolgok...
2010. aug. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Az árkülönbség pl. a megbízhatóságot is tükrözi. Nem mindegy hogy ha télen 3-4 napra elutazol, beállítod hogy tartsa 5 fokon a lakást és 4-ik nap hazaérkezésed előtt fűtsön be rendesen, erre pedig 28 fokon tartja napokig a hőmérsékletet.

Az olcsóbbakban ált. gyakrabban kell elemet is cserélni, bonyolultabb a programozása, ha ellenőrizni akarod hogy mi van beprogramozva nehéz visszanézni...

2010. aug. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy szükséged van programozható termosztátra.

Gyakran előfordul, hogy kb egy hétig nem vagyok itthon. Akkor pedig szerintem felesleges egész héten 20-21 fokra fűteni a lakást. Viszont amikor hazaérek nem szeretnék még órákig fagyoskodni.

Én egyelőre egyedül élek. Szüleim, tesóm csak hétvégente vannak nálam. Így nem kell sok emberhez alkalmazkodnia a termosztátnak.

Elolvastam mindkét fajtának a részletes leírását. Ez alapján olyan nagy különbséget nem látok. De ha a drágább jobb, akkor ezt veszem. Termosztátot azért nem cserélget évente az ember. Legalábbis ami eddig volt mechanikus régi, az már huszonvalahány éve fel van szerelve.

2010. aug. 24. 07:55
 6/13 A kérdező kommentje:
szükséged = szükségem.
2010. aug. 24. 07:56
 7/13 anonim ***** válasza:

A fő árkülönbséget a szoftver adja, hogy hogy számolja ki a termosztát a felfűtési szakaszt.

A jobb termosztátok figyelik a hőmérséklet emelkedésének ütemét, ezzel csökkentik a túlfűtést.


[link] itt van egy jó leírás erről.


Nekünk ez a beryl van, az előző szintén nem olcsó ermosztáthoz képest kb 10%al csökkentette a fogyasztásunkat.

2010. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, igen, olvastam, hogy a Siemens öntanuló és optimalizálja a felfűtést.

De ha jól értem ez csak annyit csinál, hogy előbb bekapcsolja a kazánt, hogy a beállított időpontra már a beállított hőfokot elérje.

De ezt egy másikkal is el lehet érni, csak ki kell tapasztalni hogy mennyi időbe telik, amíg felfűt és fél-egy órával előbbre kell beprogramozni.

Az, hogy ez a drágább termosztát ezt kiszámolja és magának beállítja megér 10-15eFt-ot?!

Illetve még azt csinálja, hogy minden fűtési ciklusnál előbb kapcsol be és előbb ki, hogy minimalizálja a hőlengéseket (alul és túlfűtést). Ez sokat számít? Mérhető ez a gázfogyasztásban?


Néztem már ezt az oldalt. Ezt a termosztátot is. Szerintem iszonyat ronda bumszli szappantartó alakja van. A nagy LCD kijelző helyett meg csak egy kis csík. Ezért nem igazán tetszik.

Van ezen az oldalon egy összehasonlító táblázat, amiben nem éppen a valós adatok szerepelnek a konkurens termékekkel kapcsolatban. Természetesen negatív irányú az eltérés. Csak a Siemens REV 200-ast néztem, de több helyen is más adat van beírva, mint a gyári leírásban. Hogy szándékos, vagy véletlen elírás-e az más kérdés. Nem is ezt akarom itt vitatni.

2010. aug. 24. 09:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igazából nem értek a termosztátokhoz és abban se vagyok teljesen képben, hogy mi a túlfűtés. Annyit tudok, hogy ha a Computherm q7-est beállítod például 22°C fokra, akkor ha eléri a 22,5°C fokot, akkor lekapcsolja a kazánt és 21,5°C-nál pedig újra be. Az elemmel is jól bánik, nem kell túl gyakran elemet cserélni benne. Már vagy egy éve világított egy kis szimbólum a kijelzőn, mire valakinek eszébe jutott, hogy megnézze a használati útmutatóban, hogy mit jelent. Kiderült, hogy az alacsony energiaszintet jelzi az elemnél (pedig nem is márkás, hanem a gyári elem volt benne). Nekünk a kazáncserével és ezzel a termosztáttal majdnem 30%-ot sikerült megspórolni a gázon.
2010. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

09:01 vagyok.

A formával nem tudok vitatkozni az valami döbbenetesen ronda.

Az összehasonlítással sem, nem vizsgáltam ennyire mélyen:)


A túlfűtésnél javítanálak egy picit az annyit jelent, hogy

"megtanulja" hogy kb. milyen sebességgel melegszik a helység, és próbálkozik annyival hamarabb kikapcsolni a kazánt, hogy a tehetetlenség okán melegedő levelegő pont elérje a kívánt hőmérsékletet.

A többi termosztát ahogy az előző kedves hozzászóló is írta, annyit csinál hogy amikor eléri a homérséklet a beállítottat kikapcsolja a kazánt.


És amivel több az az hogy érzékenyebb, 0,1 C pontosságú.

A programozása horror, ronda mint a bűn, de tényle bevált.

2010. aug. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!