Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ jelleme miben különbözik...

KÁJ jelleme miben különbözik a magyar pásztorkutyák jellemétől?

Figyelt kérdés
Mekkora eltérés van pl. egy Kuvasz és egy KÁJ között viselkedésre? Komondort tudom, hogy nagyon családközpontú. Miért mondják, hogy a KÁJ a legkeményebb, legkezelhetetlenebb kutya? Valóban így van? Gazdájához, családjához hogy áll hozzá? Egygazdás, vagy esetleg több emberre is hallgat? Elképzelhető, hogy a családdal is dominánsan viselkedik?

2016. ápr. 8. 10:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem konnyebben kezelheto mint egy kuvasz viszont nem arra valo,hogy trukkokre tanitsuk es barkinek szotfogadjon. Nagyon csaladcentrikus,szemely szerint tobbet is lattam ahol kisgyerekekkel ugy viselkedik mint egy kezes barany. A gazdaja csaladjat az elete aran is megvedi. Inkabb egygazdasnak mondanam de amikor a gazdaja nincs jelen kepes egyedul donteseket hozni ami veszelyes a "betolakodokkal" szemben. Kb. 5km korzetben minden kutyat meg akar olni :) ezert poraz nelkul setaltatni ahol kutyak is felbukkanhatnak szinte lehetetlen.

Eleg ontorvenyu,kemeny kezzel kell banni vele.

Ez amit tudok rola jelenleg nem tul sok tapasztalattal(egyelore) kivancsian varom en is masok velemenyet(olyanet akinek van ez a fajta,nem olyanet aki "mindent tud a kutyakrol") mivel nekem is van egy ot honapos KAJ es KANGAL keverekem.

2016. ápr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
11%

Meg annyit hozzatennek ha ilyen kutyat valasztassz majd szerintem nagyon jo dontes,remelhetoleg jo nagy udvar all rendelkezesre mert eleg nagy a mozgasigenye,kennelbe vagy lancon is tarthato(sokan ugy tartjak) de nem ajanlanam.

Kicsi korban nagyon fontos szocializalni,minden fele kell vinni,ismerkedjen emberekkel,kutyakkal attol meg a sajat teruleten ugyis tudja mi a dolga.

Csibeszelni TILOS! Es az ilyen hulyesegeket,hogy kutyaovi,kutyasuli,tukormodszer es meg mittomenmiacsoda felejtsd el ez nem egy olyan kutya amelyiknek az ilyesmi hasznos lenne.

2016. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Csibészelni miért tilos? Attól csak agresszívvé válik, de a területvédő ösztöne nem erősödik?
2016. ápr. 8. 12:18
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem a káj pont, hogy nehezebb eset, mint a kuvasz. Kájt nem ajánlok kezdő pásztorkutyásnak.
2016. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#4-es miért nehezebb? Miért nem ajánlod? Pont erre lennék kíváncsi, hogy mik a különbségek.
2016. ápr. 8. 12:28
 6/24 anonim ***** válasza:

Csibeszelestol agresszive es kiszamithatatlanna valik.

A teruletvedo osztonen pedig nem kell "dolgozni" az nagyon jo neki.

4es erre en is kivancsi lennek :) miert nem ajanlod?

Szerintem neveles kerdese az egesz amugy...

2016. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
A kuvasz az utóbbi évek során hozzá lett szoktatva valamilyen szinten ahhoz, hogy kis kertben él, utcán sétálnak vele, képzik stb. Lehet vele akár sportolni is, a múltban rendőrkutyaként is alkalmazták. Tehát alkalmazkodott a 21. századi életmódhoz. Ő is nagyon független és domináns, de azért nem egy káj. A káj viszont lélekben még mindig a türkmén pusztákon él, sokkal kevésbé alkalmas arra, hogy úgy éljen, mint egy mai városi kutya. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a kuvasz jól szocializált, jól nevelt stb lesz kezdő pásztoros gazdi mellett, mint egy káj. Persze minden csak nevelés kérdése, de ehhez azért egy káj esetében kell pár év előzetes pásztorkutyás tapasztalat.
2016. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kutyaovit NE felejtsd el, az minden kutyának jót tesz, ha a fajtársakkal játszahat, jobban lesz szocializálva:)
2016. ápr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
+ a kutyasulit majd látod:)
2016. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nem sok. Egyedfüggő, hogy melyik a kezelhetetlenebb, öntörvényűbb. Átlagosan azért elmondható, hogy a kuvasz könnyebben kezelhető, de ugyanígy elmondható, hogy a kau szerintem pedig nehezebben kezelhető, mint a káj. Mert ha belenyulsz egy orosz származású börtönvonalba, akkor ott érhet bárkit komoly meglepetés. A kájnál szerencsére nincs ilyen.
2016. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!