Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agárversenyeken miért van...

Az agárversenyeken miért van a kutyákon szájkosár?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Két okból,hogy a csalit ne tudják megfogni illetve ha össze verekednének ne tegyenek kárt egymásban,hiszen prédáért futnak.
2016. márc. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt hogy egymásba ne tehessenek kárt, másrészt pedig ha valamilyen hiba történik, esetleg túl lassan húzzák a műnyulat és az agár utoléri kiszakad vagy kitörik a foga amikor elkapja és az nem áll meg vagy pont akkor gyorsul. Volt már ebből baleset. :( Mindenkinek jobb így. :) És van olyan ország is ahol élő nyulat kergetnek az agarak, akkor pedig arra szolgál a szájkosár hogy a nyuszinak ne legyen baja ha utolérik. Általában nem szokták elkapni, van egy védett hely amit a gyakorlott nyuszi ismer és oda fut be. :)
2016. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó tartottál te már nyulat?? Nem hinném, hogy boldogítja, hogy nem tudják elkapni. Szerencsétlen már attól is képes feldobni a talpát ha csúnyán néznek rá, elég idegbeteg típusok. Nem tudnám felfogni, hogy képes ilyen stresszt túlélni többször is...
2016. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nekem nagyon úgy tűnik hogy ezek a nyulak pontosan tudják hogy hova kell futni. A pálya végén biztonságban vannak. Látszik hogy nem először csinálják.


[link]

2016. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


Második ez coursing amit linkeltél, szerintem a kérdező arra gondolt ahol 6-10 agár is fut egy ovális pályán.


Mondjuk szájkosárnak ugyan az a szerepe mindkét esetben.

Én is hallottam arról,hogy a kutya foga beleakadt a csaliba :/


Nyuszkók meg elég ügyesek :D

2016. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!