Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól szedtem ki a kullancsot? Kép!

Jól szedtem ki a kullancsot? Kép!

Figyelt kérdés

Remélem látszik belőle valami. Első kullancs kiszedésem volt, nem tudom hogy el lehet-e rontani, de most pánikolok. Remélem nem volt fertőzött.


[link]


2016. ápr. 9. 20:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

... mondtam, hogy azzal garantált lesz a fertőzés, ha a kullancs hordozó, csak pislogott a néni...


Én magamból szoktam kiszedegetni meg a macskákból.

Inkább kicsípek egy kis bőrt/szőrt magamból (vagy éppen a macskából) a csipesszel, minthogy megnyomjam a potrohát egy kicsit is.

2016. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ha lecsúszik a csipesz, az azért van, mert nem szorítod össze rendesen. "


belinkelnéd milyen csipeszt használsz?


Én magamból szedegetem, szóval nekem nem mindegy.

Ha meg a kutya fertőződik nem derül ki egyhamar vagy sosem.

2016. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szemöldökcsipesz, kullancscsipesz, tökmindegy, ami a kezembe akad. Persze nyilván nem olyat használok, aminek lapos a fogófelülete, mert az alkalmatlan erre, hiszen nem tudod a bőrnél megragadni a dögöt, mindenképpen megfogod vele a kullancs potrohát, akkor meg nyilván tekergetni kell, ha nem akarod nyomni, de az nem jó, mert közben hány a kis genya.

Anno 600 Ft-ért vettem egy kulcstartóként használható kullancscsipeszt, újabban azzal nyomom, de még mindig a szemöldökcsipeszt tartom a legkényelmesebbnek.

2016. ápr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

aham, csak egy borsó méretű kullancsot nem fogsz nyakon csípni, a potroha kinyomása nélkül.

meg egy fél mm-es kullancsot sem fogsz tudni normálisan megszorítani szemöldökcsipesszel, főleg, ha a fele a bőrbe van fúródva.

2016. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha te mondod... :)
2016. ápr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Majd gondolj rám, ha megjelenik rajtad a kokárda, ott, ahonnan kullancsot húztál ki szemöldökcsipesszel.
2016. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%

tegnap 23:23

Egyetlen kullancs sem fúródik be úgy, hogy a feléig befúródna. Csak a feje van benn. Körömmel is ki lehet szedni potrohnyomkodás nélkül. Persze, nem mindenkinek sikerül.

2016. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

disznók elé gyönngyöt...

Egy kicsi, pl 1 mm-es kullancs alig látszódik ki a bőrből, ha már beakasztott, de még nem szívta meg magát, főleg, ha egy kis bőrirritáció is fellép.


Már kiszedtem magamból jópárat és volt amihez alig fértem hozzá még a megfelelő eszközzel is.



Mondjuk a kicsik nem olyan veszélyesek, mint a nagyok, kisebb az esélye, hogy fertőzést hordoznak, de én azokat is inkább csipesszel szedném ki.


Volt már legalább 3-4X hogy véletlenül vakartam ki a kullancsot magamból, csak akkor tudatosult, mikor a körmöm alatt láttam mocorogni a frissen kivakart kullancsot.

Lehet körömmel, de nem biztos, hogy megéri.

2016. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én magamból is, a kutyából is körömmel szoktam kiszedni a kullancsot, van itthon spéci csipesz de nyilván pont akkor nem találom, amikor kell. nem olyan nehéz körömmel megfogni a fejét és kitépni úgy hogy közben ne nyomd meg a testé, csak nem kell parázni. a csipesszel szoktam rajta fordítani egy picit, mert úgy könnyebb.
2016. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én sem mindig találom, ezért vettem hármat, az egyik csipesz csak előkerül...

Az én körmöm igen rövidre van vágva, de szívesen kiszedném vele belőletek a kullancsot, magamból már nem.

2016. ápr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!