Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után hogyan...

Ivartalanítás után hogyan változott meg a kan kutyus viselkedése, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 10. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha egyébként le van mozgatva rendesen, akkor igen.
2016. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

8-as eleve nem tudom hogy jössz ahhoz hogy leírd hogy nem ez nem így megy, amikor leírtam a SAJÁT tapasztalataimat (mert ezt kérte a kérdező!).... örülök, hogy az okoskodás megy, a szövegértés nem.

és de, változtat egy csomó dolgon az ivartalanítás. beégett, rögzült viselkedéseken valóban nem, de amíg ez nem történ meg addig nagyon sokat tud változni. és de, a kutyák szag alapján máshogy viselkednek. tudnék erre rengeteg példát hozni, de neked nem fogok magyarázkodni...

az, hogy a tiéd nem változott nem jelenti azt, hogy másé sem fog, az enyém bőven ivarérés után lett ivartalanítva (évekkel utána) és mégis változott. van pár beégett szokása, ami nem tűnt el, de ezeket kezelni is tudom, egy csomó dolog viszont változott, amiket ösztönből, hormonok miatt tett.

2016. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ne vitázzatok légyszi. Ha az ivartalanítás után is el fog kóborolni mert már megtudta milyen a szomszéd kutyákkal éjszaka akkor nem sok értelmét látom mert ez a beavatkozás elég drasztikus. Nem akarom hogy feleslegesen vagdalják. De azt sem, hogy veszélyben legyen mikor elmegy. Eddig a kennelt látom még a legjobbnak. Onnan sokszor ki lehet engedni. Ezért kérek tanácsot olyanoktól, akik túl vannak ilyen beavatkozáson.
2016. ápr. 12. 17:02
 14/18 anonim ***** válasza:

kan kutyáknál ez egyáltalán nem egy drasztikus műtét, egy szukánál sokkal több kockázat van. ennek ellenére én inkább vagyok a szukák ivartalanítása mellett, mert nekik a betegségek is veszélyesebbek. egy normálisan viselkedő kannál szerintem nem létszükséglet, de tény, hogy pár betegség megelőzhető vele.

a kennel jó, de akár onnan is kimászhat, ha a környéken tüzel valaki. ilyen esetben én biztosan ivartalanítanám, a csavargás vagy a hormonok miatt van, vagy azért mert unatkozik. egy ivartalanítás+kennel+több mozgatás, fárasztás kombó segíthet megoldani a problémát, külön-külön nem biztos.

2016. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

5-8 vagyok.

Azért annyira nem drasztikus a beavatkozás, nálunk fél napig volt kótyagos ( az altatástól), és kb 1-2 nap alatt rendbe jött. Utána már a régi volt. A seb könnyen begyógyult.

2016. ápr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszönet a válaszokért. kemény kérdés.
2016. ápr. 13. 14:30
 17/18 anonim ***** válasza:
Egy kan és egy szuka viselkedése se fog változni ivartalanítás után. Csak ha másképp állunk hozzájuk, akkor változhat valami.
2017. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Apropó, csak a véleményemet írtam le, akkor tapasztalatot is írok. Igazából nincsen sok változás az ivartalanítást követően. Jellemre nem változik, csupán pár, a hormoni szokásai módosulnak. Én ezt a tapasztalatot észleltem, persze minden kutyánál lehet ez más.
2017. szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!