Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veletek is megesik, hogy...

Veletek is megesik, hogy évente 1-2 alkalommal elegetek van 1-2 napra a kutyátokból?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem ilyenkor... És szégyellem magam nagyon!


Egyedül vagyok a gazdija 2 kutyának. Imádom őket. Járunk iskolába, minőségi tápot kapnak, futtatóra járunk és ismerkedünk több kutyussal is, hogy sok barátjuk legyen, sétálunk sokat sokfele, az egyiknek nyaranta egymagam nyírom a bundáját, hogy ne féljen, hogy egy idegen csinálja, orvoshoz rendesen járunk. És mindezt boldogan teszem, mert tiszta szívemből szeretem őket.


Mégis előfordul évi 1-2 alkalommal, hogy hazaérek a munkából és idegesítenek. 1-2 napig, egyszerűen csak ülnék csöndben,. 5 perc nyugalmat akarok és nem hagynak békén. És érzem, hogy rossz ember vagyok, végig érzem, hogy rossz, hogy ilyeneket gondolok és sajnálom őket. De egyszerűen ha rám nézek, ideges leszek.


Aztán hirtelek 1-2 nap után elmúlik és újra szeretet ül a szívembe ha rájuk nézek és nem zavar semmi velük kapcsolatban, sőt minden mozdulatukat imdáom. Ilyenkor, amikor megjön az eszem nem kárpótlom őket az elmúlt 1-2 nap beli dühöngésemért, hiszen nem értenék, miért jutalmazom őket. Szimplán csak visszaállunk a régi kerékvégésba és újra szeretetben élünk.


Valaki azt mondta, hogy a saját gyerekeivel is megesik évente 1 alkalommal az embernek, hogy egyedül lenne és az agyára mennek. De amúgy imádják őket és a szemük fénye.


Veletek is megesett már?


Kérem ne az írjon, akinek, ha pocsék napja van, akkor foglalkozi a kutyával anyu-apu-tesó, hanem az aki egyedül neveli a kutyát vagy ő meg még valaki ketten.



2016. ápr. 11. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem tudom mire gondolsz, ha egyedül akarok lenni elintézem szóval nincs igazából ilyen problémám. De engem általában a kutyám felvidít ha rossz napom volt vagy csak szimplán ül mellettem eggyüttérzően :D
2016. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tul sok idot es energiat forditassz a kutyaidra es keveset magadra.

"Kotelessegtudatbol" foglalkozol veluk es igazabol neked teher.

Probalj "szabadnapot" venni. Torodj tobbet magaddal. Talalj mas elfoglaltsagot is a kutyakon kivul es akkor majd azt is szivesebben csinalod

2016. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokan mondják, hogy csak a kutyákkal foglalkozom és magammal semmit, lehet ez lesz a gond. Kaptatok zöld pipát mindketten!
2016. ápr. 11. 17:50
 4/7 anonim válasza:
100%
Az én cicám a világ legnagyobb roszcsontja! Minden nap tönkre tesz valamit! Szóval én naponta érzem ezt. Persze aztán doromból bújik és újra imádom! És persze mindenből a legjobbat kapja! Ne gyötörd magad! Tök természetes
2016. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Köszi a választ! Kaptál zöld pipát! Megnyugodtam a válaszoktól.
2016. ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is van, hogy baromi fáradt vagyok, és a hátam közepére nem kívánom a sétát, meg a rosszalkodást. :D

Nekem most lett mégegy kutyám, és természetesen olyan is volt, hogy arra gondoltam a f*nak kellett két kutya. :D Persze ez azzal is járt, hogy a kicsi még nem volt szobatiszta, meg hát szertelenek ketten együtt. De ez nálam is kb egy délutánig tart, mert egyébként ha vmelyiknek baja esne, a pszichiátrián kezelnének fél órán belül. :D

Teljesen természetes, hogy ha egyegy rossz napod van. De igazából, ha végiggondolod nem is ők idegesítenek ilyenkor, hanem az egész világmindenség. Ez nem azt jelenti, hogy őket nem szereted, és hogy rossz gazda vagy. Ez olyan, mint mikor olyan napod van, hogy a párod minden rezdülése az agyadra megy, közben el sem tudnád képzelni az életet nélküle, de ettől még nem vagy rossz feleség/férj. :D

2016. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem is így van. De átlagban azért,mert mondjuk eleve feszkós napom volt vagy csak rossz napom és hamarabb ugrok mindenre.


Pl átörököltem húgom kutyáját.


Szüleimmel és húgommal lakok. De egyedül én foglalkozok a saját és húgom kutyájával. Az övé meg egy neveletlen eb. A legtöbb séta egy rém álom.

Viszont nekem se pénzem sem időm az ő kutyájával eljárni kutyasuliba.Ő meg nem hajlandó.


Játszok vele,meg sétáltatom,megetetem, kikefélem a szőrét de ennyi.



Sokszor szeretek velük nagyokat sétálni meg foglalkozni,de vannak napok mikor örülnék pár nap nyuginak. De közben meg mégsem lenne jó.


Tavaly nyáron legjobb barátnőmnél töltöttem 2 hetet Bp-en. Párja kiutazott üzleti útra.Nem szeretett volna egyedül lenni két hétig. Meg abban az időben keveset találkoztunk.Így jól jött ki.


Kutyákat nem vihettem magammal,húgom "foglalkozott" velük. Nos 1-1,5 napig jó volt szabadnak lenni,kutya mentesen. Aztán utána jött az hogy minden bajom volt,hogy nincsenek velem,meg nem sétálunk. 14 év alatt a napi rendszeres séták belém ivódtak. Nem bírtam sokáig aludni, a séta időpontokban néztem az időt,meg kaja időben is. Mindig írtam húgomnak,hogy kaptak e enni és stb. :D

Meg hiányzott az is,hogy ott lebzseljenek állandóan. Ha kimentünk vásárolni akkor az utcán vágyakozva néztem a kutyásokat :D


Nálam nem évi 1-2 alkalom hanem kb 3-4 havonta jön el 2-3 ilyen nap. De mondjuk egy ideje sokkal feszültebb vagyok,munkahely pénz stb.


Szerintem ettől senki nem rossz gazdi.

Lehet tényleg jó lesz ha magadra is fordítasz időt, elmész a barátaiddal meginni vmit,mozi vagy bármi program vegyél pár új ruhát és stb.

2016. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!