Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről vagy sintértepről...

Menhelyről vagy sintértepről hozzunk kutyát?

Figyelt kérdés
Sintértelepen mennyit foglalkoznak a kityák viselkedésével, hogy melyik kutyát lehet másik kuty amellé vinni? Vagy ott csak berakják őket egy ketrecbe?

2016. ápr. 12. 15:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért,
2016. ápr. 12. 15:18
 2/12 anonim válasza:
11%
a sintértelepen elaltatják őket, ezért a menhelyről
2016. ápr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sintértelepről, mert ott ha bizonyos időn belül nem találnak gazdira, akkor a biztos altatás vár rájuk Valamelyik nap a facebookon láttam egy gyönyörű bull típusú kutyát, akire hamarosan altatás vár, a szívem szakad meg érte, de én többet már nem tudok vállalni, a rokonaim, ismerőseim is tele vannak az általam "szerzett" kutyákkal.
2016. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, van már egy 4 éves yorkim, és mellé szeretnénk egy nagy(obb) testűt, a menhely ahol szétnéztünk ott mondták hogy melyik kutyát vihetjük másik kutya mellé. A sintértelepeken is elmündják ezt?
2016. ápr. 12. 15:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sintértelepről sokkal könnyebben kiadnak kutyát,nem kukacoskodnak annyit, mint menhelyen. Viszont sokkal kevesebb információjuk van egy-egy kutya viselkedéséről, pl. más kutyákkal hogy jön ki, bírja e a macskát, gyereket...


De én amondó vagyok, hogy ha probléma van, akkor azt majd gazdiként kikezeled :)

Nekem sintértelepes kutyám van, felnőttként hoztam el, eleinte nagyon durva meg erőszakos volt más kutyákkal. SENKI nem tanította meg előtte, hogyan kéne viselkedni, nem volt rendesen szocializálva. Én vittem mindenhová, megneveltem, sokat jártunk kutyák közé, tiltottam minden nekem nem tetsző megnyilvánulását. Mára szinte mintakutya lett :)


Ugyanakkor sok ismerősöm ugyanarról a sintértelepről hozott kutyát és semmi gond nem volt soha velük, csak én fogtam ki egy harcias kis dögöt :D

2016. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Sintértelep... Ott még meg is mented őket, ahogy előttem is írták :)
2016. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat :)
2016. ápr. 12. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg is találtam, nem szeretnéd? :) :) [link]
2016. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az információk... nem mondom, hogy mindig, de nálunk pont semmit nem értek. Kihoztam egy kutyát, akiről azt mondták, hogy kikezelhetetlenül szorongós, rombol, mindent szétrág és se kutyákkal se emberekkel nem jön ki. Nem mondom, volt 4 keményebb hónapunk, amikor csak fegyelmezésből álltak a napok... de aztán és azóta, van egy nyugodt kis szobrocskám, aki soha semmit nem rág szét itthon, pedig a nap nagy részében a lakásban van, barátkozik kutyákkal, az utcán odajönnek emberek megsimogatni és rezzenéstelenül tűri... mit mondjak? Strandon őrjöngve ás, itthon nem nyúlt a kerthez, kint ha faágat, tobozt talál, azt szétaprítja, itthon csak 2 alkalommal dúlta szét a kukát (6,5 év alatt) ha egyedül marad, akkor bekucorodik az ágyunkba és alszik (nem lenne szabad neki, de mivel csak a bekamerázott szoba miatt tudok erről, így nem tudok rászólni utólag) tehát egy nyugodt, kiegyensúlyozott kis jószág lett ebből a mi "vad, idegbeteg, mindent szétromboló, nem barátkozó" kutyaszörnyecskénkből. Szerintem általában amilyen a gazda, egy az egyben olyan a kutyája.
2016. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8 a menhelyen egy ugyan ilyen kutyán akadt meg a szemem 😍


Köszönöm :)

2016. ápr. 12. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!