Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy egy helyre járjon a nagydolgát elvégezni?

Figyelt kérdés

Most lett kész a kert (régi épületek elbontása, stb...). 3 éves kan kutyám van, meg egy kislányom, szóval jó lenne, ha a kutyus egy helyre járna.

Van valakinek ötlete, bevált tapasztalata erről?


2010. ápr. 6. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kell hozzá egy jó gazdi, aki nem sajnálja a fáradtságot, hogy naponta kétszer lapátot vegyen a kezébe, és összeszedje a kertből a kutyakakit.


Sajnálom...

2010. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg magától is rá fog szokni, hogy csak a perifériákra végezze a nagydolgát, a mi kutyánk legalábbis soha nem végzi az udvar közepére, csak az egyik szélére, amerre általában más okból nem is nagyon jár. Ha ezt is tovább szeretnéd szűkíteni, akkor össze kell szedni a produktumot amilyen gyorsan csak lehet mindenhonnan, csak ott kell hagyni egy-két darabot, ahova szeretnéd, hogy csináljon. Ez nem 100%-os módszer, de nálunk olyan szinten bevált, hogy a 70 százaléka már oda kerül. Ez nálunk egy kb 5*5 méteres terület.
2010. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Van egy marha nagy kertem, gyerekem, munkám, nem tudok naponta takarítani utána. Éjszaka meg nem látok... A kertet és udvart nem akarom különválasztani a gyerek miatt, meg mert hátulról bárki bemászhat, ha nincs ott a kutya.


Másodiknak:

Próbálkoztam már ezzel, de úgy látom, menekül onnan, ahol a kaki van. Vagy talán csak azt a helyet nem szeretni. Sajnos össze-vissza tojik a kertben, mert ugye építkeztünk, most pucoltuk ki tisztára a kertet.

Megpróbálom másik helyre... Most térkövezünk majd, arra a pár napra meg kell sajna kötni, hátha így rá tudom egy helyre szoktatni pórázon...


Azért ha valakinek van még ötlete, írja meg.

2010. ápr. 6. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám mindenhova kakil a kertben, amilyen kis lüke, előfordul, hogy még a kapuba is. Az esti séták miatt amúgy is majdnem mindig marad zacskó a kabátzsebemben, hazajövök munkából, meglátom a kakit, felszedem, kidobom a kukába.

Te atyajóég, legalább FÉL PERC a napomból! Tényleg nagyon nehéz...

2010. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!