Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted hány éves gyereknek...

Szerinted hány éves gyereknek való már kutya?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gyerekfüggő, de 12-13 éves kor alatt semmiképpen nem vennék neki saját kutyát, aki teljesen rá lenne bízva. Addig csak közös kutya lenne, akit én gondoznék, nem áltatnám azzal, hogy van egy saját kutyája, ha nem is ő gondozza. Sokan még 40 évesen sem elég érettek hozzá.
2010. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem úgy lenne ideális, hogy amíg egy gyerek kisebb, addig egy közös kutya - így látná hogy etetni, sétáltatni stb stb kell, aztán olyan 12 éves kora körül lehetne saját kutyája (persze még ilyenkor is kell némi családi,szülői támogatás)
2010. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legalább 14-15 éves legyen, de akkor nagyon felelősség teljes. A lényeg és a hangsúly a felelősség teljesen van. Ha vesz egy kutyát, legyen tisztába mivel jár és mennyibe kerül. Nem mobiltelefont vagy cipőt vesz, hanem egy érző lényt. Még valami ...

Ha egy ilyen fiatal ember kutyát szeretne és felelősség teljes, akkor a döntésbe bevonja a család többi tagját.

A kutya nem csak az övé, hanem az egész családé.

Amennyiben társasházban lakik, saját maga csenget be mindenhova (ahova kell) és törvényi előírásoknak megfelelően engedélyt kér a kutya tartására írásban.

2010. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 évesen kaptam a kutyám,bár télleg jobb lett volna 12-13 évesen kapni amikor komolyabb vagyok. De én 10 évesen egyedül gondoztam a kutyát annyiba segitettek hogy eljöttek velem sétálni hogy a kutyával ne legyen gond. De amugy én is inkább olyan 12-13-at irnék de azt is csak akkor ha van felelösség tudata.
2010. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem csak simogatni, ellátni, hanem NEVELNI is kell.


Ha a gyerek ezt képes belátni, elsajátítani és megvalósítani (kutyaneveléssel foglsalkozó könyvek olvasása, eljárni vele kutyasuliba stb), akkor eléggé felnőtt ahhoz, hogy saját kutyája legyen, akiért képes felelősséget vállalni. Ha nem, akkor a kutya gazdája legyen a családfő, a gyerek meg maximum simogassa, és kész.

2010. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Sokan nem értenek velem egyet, de tőlem gyerek sose kapna saját kutyát. Kutya csak akkor jöhet, ha én úgy érzem szeretnék egyet. Ez így elég önző dolognak tűnhet, de még egy kisgyerek azért nem kaphat saját kutyát, mert még kicsi, nem tudja ellátni. Addig a nagyobb, kamasz gyerek meg azért mert nem feltétlen kötné le magát egy kutyával. Pár év és sok gyereknek minden fontosabb lesz mint a kutyája, szerintem nagyon kevesen viszik pl. a gyerekkori kutyájukat egy házasságba. Innetől kezdve engem senki ne kényszerítsen arra, hogy ellássam azt a kutyát, akit esetleg nem is én akartam, csak engedtem a gyerek unszolásának. Akinek volt már kutyája az tudja mekkora felelősség. Kutyát csak az vállaljon, aki eltudja látni minden téren. Természetesen nem azt modnom, hogy gyerek mellett nem kell kutya, de az a család kutyája, nem a gyereké. És mielőtt kutya ellenesnek tűnnék, nekem is van kutyám, amit soha egy percig se bántam meg. De az a tapasztalatom, hogy a legtöbb gyerek (és sok felnőtt is) csak ígérget, de nem tartja be ezeket.
2010. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Előzővel egyetértek, kiegészítem annyival, hogy kap a gyerek 12-13 évesen kutyát, azután lehet hogy elköltözik két éven belül kollégiumba, majd egyetemre...stb... Tehát úgy vegyünk a gyereknek kutyát, ha azt mi tudjuk vállalni , ha a felsoroltak bekövetkeznek...
2010. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyet értek az utóbbi 2 hozzászólóval.
2010. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A környezetemben lévő gyerekek kapcsán az a tapasztalat, h 12-13 évesen már tudnak saját kutyát tartani, nevelni, felelősséget vállalni értük. Nem egy példát láttam ilyet.
2010. ápr. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves vagyok.

Van egy golden retrieverem, én nevelem, igaz az anyagi hátteret a szüleim fedezik.

6 hetesen, most 8 hónapos, és nagyon rendes kutya lett.

Szerintem ha valaki 14 évesen felelősségteljes akkor neki bátran lehet kutyája. Az olyanoknak nem érdemes akik játékot csinálnak belőlük!

Jahh és persze az sem mind1, hogy milyen fajta a kutya. Pl. egy dobbermann, ahova nagyon erős kezű gazda kell, nem ajánlatos, hogy egy gyerek nevelje fel!

2010. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!