Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves koráig számít...

Hány éves koráig számít gyereknek egy kutya?

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Gyereknek? A kutya nem ember. A kutya vagy kölyök vagy felnőtt, de semmi esetre sem gyerek.
2009. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
94%
Hát, ha kutyaévet számítunk, olyan 1 évig, akkorra lesz "7 éves"
2009. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Az ivaréréséig kölyök egy kutya.
2009. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na tudtam hogy valaki rögtön belém fog kötni, de az utolsó kettőnek köszönöm a választ :)
2009. aug. 16. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én 10.55

Annyit azért még hozzátennék, hogy az ivarérés után sem felnőtt (növendéknek szokták mondani) kb másfél-2 éves korában lesz felnőtt a kutya, fizikailag és pszichikailag is akkorra fejlődik ki teljesen.

2009. aug. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor az enyém most lett felnőtt? Most augusztusban 2 éves
2009. aug. 16. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. kutyaév 14 emberév, utána minden egyes kutyaév 7 emberév.

Logikus, hiszen az emberek is 13-14 éves korukban lesznek ivarérettek (de mókás ez a szó emberre használva :)), és a kutyák is 1 éves koruk körül, vagy még előbb.

Kutyául: olyan másfél-2 éves korukra lesznek felnőttek, ahogy az ember is (14+7) 18-22 éves kora környékén nevezhető felnőttnek.

De ez kutyafüggő, ahogy az embereknél is egyénfüggő.

2009. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az előttem "szólóval" érteke gyet.

Pontosan így számolják.

Az első kutyaév 2x7, utána minden kutyaév 7 év.

Így számolják "át".


Azzal is egyetérte, hogy ez fajtafüggő és azon túl kutyafüggő is.

Az én kutyám 4 éves múlt, welsh-terrier kan. Átszámítva (aminek nincs sok értelme) olyan 35-42 között van félúton valahol. Gyönyörű férfikor.


Ha az utcán vagyunk, akkor a "keblére öleli a világot", mindenkit szeret, mindenki haver, játszótárs, stb.

Ha otthon vagyunk, akkor az ajtót ha megérinted, úgy ront neki az ajtónak, hogy meg tudna ölni.

Ha a mamáéknál a kertet őrzi, akkor a kerítést sem lehet megközelíteni.

2009. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!