Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások? Tapasztalatok?

Kutyások? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék magamnak vásárolni egy kutyát, fajtában még nem vagyok biztos. Sokat nézelődtem, de annyi fajta gyönyörű kutyát láttam, hogy inkább a húgomra hagyom a végső döntést.


Mindenek előtt azonban szeretnék tájékozódni pár dologról.

Például arról, hogy ha a kutyatáp mellett adok valamilyen kiegészítő "házi kosztot" a kutyának, akkor mikre kell

figyelnem? Kutyatápok közül tudtok mondani pár megfizethető árú, de jó minőségűt?


Egy kutya tanítását mikor lehet (játékosan, hosszú szünetekkel) elkezdeni? Esetleg kölyök korában csak a gazdi-kutya kapcsolatot ápoljam, és ne foglalkozzak a tanítással?


Volt már egy idős korában, menhelyről befogadott keverék kutyusom, akinek egyszerűen sehogy sem tudtam megtanítani

a szobatisztaságot... Ti milyen módszereket ajánlotok?



A törzskönyv kötelező? (A kutyust nem vinném semmilyen versenyre) Nem kérek beszólásokat, de még nem biztos hogy

tenyésztőtől vásárolok. Sok kedves és becsületes szaporító van, akár olyan is, aki nem ivartalanította időben kan és szuka kutyáját, ebből lettek kölykök.

Szerintem semmi baj a keverék kutyákkal sem!!!


Még egyszer mondom, negatív kommenteket azért, mert nem biztosan tenyésztőtől vásárolnék...



2016. ápr. 18. 17:02
 1/5 icu75 ***** válasza:
100%
Házi kosztnál arra kell figyelni,hogy ne legyen fűszeres (erős) zöldfűszer nem baj. Csak kiegészítő táplálásra! Csontból csöves csont tilos,nyers hús csak baromfi,nyúl a többit és belsőség inkább főzve.Zöldség és gyümölcs is mehet. Egyből lehet tanítani játékosan napi többször 10perc! Ahogy nő és okosodik lehet napi többször fél óra. Sétára is szüksége van.
2016. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell semmi kiegészítés, mert egy jó tápban benne van minden. Emberi kaját ne adj neki, mert a fűszeres, zsíros, tartosítószeres ételek nagyon nem tesznek jót a kutya gyomrának.


Brit, Josera, ezek a legjobbak ár-érték arányban, de még jó: Dog Chow, Bosch, Eukanuba, Taste of the wild.


Tanítani meg már a hazamenetelkor lehet, pl hogy hallgasson a nevére, keresse a szemkontaktust, ezeket már rögtön lehet tanítani.


De amúgy amit érdemes elolvasni tanítással kapcsolatban: [link]


Ha fajtatiszta kutyát akarsz akkor igen, a törzskönyv az a kutyával JÁR, mint a készülékekre a jótállási papír, a tk a kutyád személyi igazolványa, nem pedig egy rajtengedély... Ez a kézzel fogható bizonyítéka annak, hogy a kutyád olyan fajtájú amilyennek vetted. Ennek hiányában lutri. És nincs olyan hogy törzskönyvvel drágább a kutya, mert ez a papír kb 5000 forintba kerül, csak ezzel a szöveggel verik át az embereket...


Szaporító lehet kedves, de nem becsületes, attól mert összeengedett 2 kutyát, abból nem fogod tudni hogy lesz-e örökletes betegsége a kölyöknek meg milyen is az a két kutya... Egyébként se pénzeljük már azt aki "feketén gyárt" kutyákat...


Ha semmi baj a keverékekkel, akkor meg ott a menhely/fajtamentés, ingyen lehet örökbefogadni.

2016. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sokat nézelődtem, de annyi fajta gyönyörű kutyát láttam, hogy inkább a húgomra hagyom a végső döntést. "

Azt azért ugye tudjátok családostul, hogy a kutya külseje lehet, hogy örömmel tölt el, de ha jellemre, foglalkozásigényre nem passzol, akkor szívni fogtok vele, mint a torkos borz? Próbáljatok meg nem a külső alapján ítélni elsősorban, kérlek.

Negatív kommenteket meg igenis fogsz kapni, ha szaporítókat támogatsz. Nyilván mindegyik azt mondja, hogy csak besikerült alom és már viszi is ivartalaníttatni, egyik kölyökgyáros sem írja ki a homlokára, hogy "mocskos szaporító vagyok". De autót sem veszel papírok nélkül, telefont sem veszel gari nélkül, pedig azoknak baromira nem fáj, ha gyári hibásak. Egy kutyának viszont igen, mert az egy élőlény. Ne legyél igénytelen, fogadj örökbe, vagy vásárolj TK-s kutyát szerződéssel.


Egyéb dolgokért pedig tessék venni kutyás könyveket, művelődni egy kicsit :)

2016. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a törzskönyves "drága"(minőségi) kutya mellett döntsetek vagy keverék illetve menhelyi/fajtamentő.

Én az Azp tápot javaslom, akármelyik boltba kérdeztem,egyforma jónak mondták az Eukanubával és Royal Caninnal, és kicsit olcsóbb. 12-15 000Ft.

Egyébként nyersen ehet mindent,kivéve a disznót és vaddisznód. Ez hülyeség,hogy csak csirkét és nyulat. Mi Barfozunk (nyers étrend) és hihetetlen változás van a kutyán, ha nektek sem válik be a táp,akkor én ezt javasolnám. Kölyökként is kell tanítani,de ugye 6-12hónaposan kamaszkorban nehezebb lesz,mert elkezd önfejűsködni mint emberben is a tinik. Én úgy döntenék a helyetekben, hogy mindenki, tehát te,tesód és a szüleid is(!) elolvasnátok a fajtaleírásokat, és mindenki választ 3-5fajtát és amelyik mindegyikben szerepel az lesz a jó.

2016. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A táplálkozás abszolút kutyafüggő. Lehet, hogy bőven elég lesz neki a kutyatáp, de akadnak olyan ebek, akik csak házikosztot esznek. Nekem egy 11 hónapos kaukázusi juhászkutyám van, ő kap száraz tápot, kutyaszalámit, és házikosztot is.

Tanítani minél előbb el kell kezdeni! Általában 2-3 hónaposan választják el a kölyköket az anyjuktól, ilyenkor már táplálkoznak rendesen és borzasztóan fogékonyak mindenre, úgyhogy nyugodtan kezdődhetnek az alap parancsszavak: ül, áll, marad, stb.

Ha fajtiszta kutyust választotok, akkor mindenképp nézzétek meg a szülőket. A törzskönyv nem fontos! Az enyémnek sincs, mégis makk egészséges és az egyik legszebb a fajtájában.

2016. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!