Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illene hozzám?

Milyen fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Van 2 menhelyi keverékünk, de érzem hogy vár rám még egy 3. Kutya is, amit már tenyésztőtől vennénk.

Elmondom, mit kell tudni rólam és mit szeretnék a kutyától.

Napi 6órát dolgozok általában de sokszor hamarabb végzek így van, hogy csak 4órát vagyok melóban. Párkapcsolatban élek, kertes ház,közepes kerttel. Szabadidőmben sokat vagyok levegőn, sokat sétálunk az erdőben mert szerencsére közel van. Sportolni is szoktam, de inkább csak nyáron (úszás,futás,biciklizés,téli sportok,túrázás).

Energikusak vagyunk, de nekem van havonta 5 nap (...)amikor kb kiütnek és olyankor örülök ha munkába bemegyek..ilyenkor a barátom foglalkozik a kutyákkal én csak szeretgetem őket. Sokáig voltam hétvégi önkéntes és találkoztan rengeteg féle kutyával, sokat tanítottam meg a normálisabb életre, értem ezalatt: félős kutyát bátrabbá tettem, domináns kutyát kissé megneveltem (bár az ember elleni agresszív kutyát nem engedték ki velem sétára mert még nagykorú sem voltam), a nagyon izgága kutyákat pedig megtanítottam arra, hogy hamarabb kapnak jutalmat, ha nem hebrencskednek.

Jelenleg egy vizslám és egy kis tacskó keverékem van. Amit elvárnék, hogy alapból legyen benne és tanítással csak megerősítsem: az egyik, hogy legyen engedelmes és elfogadó, tehát ne akarjon mindent felülírni és pl átvenni a vezér szerepet.

Ez így furán hangozhat, de igényelje a babusgatást, illetve nem örökké hanem hogyha néha összeölelem meg puszilom akkor ne gondolja, hogy ő a vezér. Másrészről, ami a mostani kutyáimnál lehetetlen, ha esetleg megtámadnak, ne iszkoljon el hanem védjen meg, tehát legyen a vérében, de ne legyen olyan nehézfejű :) emellett persze családban is érezze jól magát.


Én a dobermannra gondoltam, de szívesen várom a tanácsokat.


2016. ápr. 19. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aussie? :3
2016. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
németjuhász (nekem ő a kedvencem), roti, mali?
2016. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra figyelj h a kivalasztott kutyanak ne legyen magyobb az energiaszintje mint a tièd ès a parodè! Mert ha a kutya energikusabn, nagyobb emergiaszintű akkor sokkaltöbb problèmád lessz majd vele. Mintha kisebb az energiaja!
2016. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dobermannról tudok írni neked.

Csak akkor gondolkozz rajta, ha lakásban tartod, pontosabban kinti-benti tartás az ideális számára. A hideget nem bírja, és a gazdi közelségét igényli.

Babusgatást is szereti.

Az engedelmességgel kapcsolatban, határozottan, következetesen, de soha nem durván kell nevelni.

Előfordulhat nála, hogy próbálja átvenni a vezér szerepet, de egy rátermett gazdi ezt tudja kezelni.

Személyvédelemre képezni kell. Alapvetően felnőtt korában idegennek szemben közömbös, nem barátkozik, de nem is támad. Úgy kell megtanítani, hogy csak és kizárólag parancsra foghat!

Kicsi korától kezdve fontos a szocializáció más kutyákkal, mindenféle helyzettel, állattal, emberekkel.

Kutyasuli alap, és az őrző-védőt is javaslom vele.

2016. ápr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, ha pl.a border collie lenne a kedvenc fajtám, akkor is tudnám hogy nem választhatom mert talán ő az a fajta aki a legtöbb foglalkozást igényli.

De pont emiatt félek egy kicsit a belga juhásztól vagy a német juhásztól. Hogy nehogy ne legyen elég nekik az a foglalkozás, amit mi tudunk adni.

Természetesen benti kutya lenne, télen napközben tudnak válogatni, hogy bemennek a pincébe ami fűtött, vagy kint vannak ( van ilyen kutya csapóajtó), nyáron meg általában kint vannak nappal, de éjszakára mindig velünk vannak, csak nem mindig jönnek be a szobába. Ezért is írtam, hogy ne akarjon világuralomra törni, mert mi alapból engedékenyek vagyunk ilyen tekintetben, beengedjük még ágyba is néha, de hallottam már olyat, hogy egy kutya ilyenek miatt elkezdett dominálni.

A dobiban egyébként az fogott meg, hogy olyan büszke és méltóságteljes az egész kutya :)

Hát kutyasuli mondjuk pont csak 1 van ami nem is igazán szimpi, de vannak jó kiképzők, arra gondoltam, hogy néha elvinni egy messzebbi suliba, de alapvetően házhoz hívnánk.

Ja igen, a kaukázusi és középázsiai nekem túl keménynek tűnik, szóval őket nem is kell írni :)

2016. ápr. 20. 06:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Pitbullom van,imádom.
2016. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És van jó pitbull tenyésztő itthon vagy a környékbeli országokban? Barátom kedvence, de a pit nem az amstaff, de szerinte nincsenek jó tenyésztők, sok elmegy már staffos vagy bullys irányba, neki az a vékonyabb tetszik. (Én nem vágom teljesen ezt a melyik bull milyen témát:D)
2016. ápr. 20. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem van a Pitem.

Kérdező!

3 "fajta" van , a games

a sima

az xxl - nekem ilyen van.

Én nem találtam rendes ,normális tenyésztőt itt magyarországon. Az enyémet Németektől hoztam (hát nem volt egy olcso kutya), viszont gyönyörű és azt kaptam biztora amit akartam.

N24

2016. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!