Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy oldottátok meg az...

Ti hogy oldottátok meg az ivartalanítás utáni idòszakot nagy mozgásigényű kutyával?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos vizsla, 2 hónapos korától kezdve napi 2szer egy órát kinnt vagyunk a parkba , ahol szabad játék és futkározás van. Most azt mondta a doki, hogy séta csak pórázon, a kutya meg teljesen kivan , otthon pörög. Tényleg nagy baj lenne, ha elengedném?
2016. ápr. 20. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mikor lett ivartalanítva a kutya? Kan vagy szuka? Ha kan, akkor melyik módszerrel lett ivartalanítva? Gallért visel-e?
2016. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

csak zárójelben jegyzem meg, hogy köztereken nem is lenne szabad elengedned.

amúgy várd ki ezt az egy hetet, vagy amennyi ideig javasolta a doki a fokozott figyelmet. ne kockáztass.

2016. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kan kutya, van gallérja. Nálunk lehet szabadon a parkban.
2016. ápr. 20. 12:32
 4/15 A kérdező kommentje:
A módszert nem tudom, a drágábbikat választottuk...
2016. ápr. 20. 12:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Kérlek, válaszolj a többi kérdésre is, mert nagyon nem mindegy.
2016. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor így kérdezem, eltávolították a herezacskót is, vagy csak a heréket?
2016. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak a heréket, a zacskó még lóg :)
2016. ápr. 20. 12:45
 8/15 A kérdező kommentje:
Tegnap előtt ivartalanították
2016. ápr. 20. 12:46
 9/15 anonim ***** válasza:
El ne engedd! Az ő érdeke. Majd varratszedés után kitombolhatja magát. Inkább most nézd, ahogy nyűglődik, mint a szétszakadt sebei miatt újra altatni kelljen.
2016. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, ha maradt a zacsi, akkor inkább ne engedd el. Tényleg maradjon csak a sima pórázon való séta.


Nekem éppen két hete ivartalanították ezzel a módszerrel a 11 hónapos, szintén nagy mozgásigényű kutyámat. Nálunk sajnos volt műtét utáni komplikáció.

A műtét utáni napon még egészen jól volt, de a rá következő napra megduzzadt a zacsi kb. tyúktojás méretűre. Hívtam azonnal a dokit, azt mondta kapjon Augmentint, és a duzzanat normális. Oké, ez éppen vasárnap volt. Így csak hétfőn tudtuk elkezdeni a gyógyszerezést. Ekkorra már 2 tyúktojás méretűre duzzadt, vörös volt, és fényes. Irány megint a dokihoz. Megnézte, azt mondta begyulladt, kapott két szurit, a gyógyszert ezen a napon elkezdte kapni, gallérnak még maradnia kellett addig, amig a duzzanat nem kezd lemenni. 2 napig semmi javulás, sőt a herezacskóból szivárogni kezdett a véres-savós váladék. Ekkor azt mondta a doki, hogy vegyem le a gallért, 1-2 órára, a kutya nyalogatni fogja, és kicsit megtisztítja. Ismét eltelt két nap, ekkor javult a helyzet, már nem volt a zacsi piros sem, és annyira duzzadt sem. Most vasárnap tudtam levenni a gallért. Másfél hetünkbe telt, hogy nagyjából helyrejöjjenek a dolgok. Tegnap, tegnapelőtt még néha nyalogatta, de úgy látom ma már nem foglalkozik vele, így azt mondanám, hogy a teljes "gyógyulás" 2 hét.

A szuka kutyáinknál lényegesen egyszerűbb volt az vartalanítás utáni időszak.


Bocsi a kisregényért, csak azért írtam le, ha esetleg nálatok is bekövetkezik a gyulladás, akkor kb. erre készülj.

2016. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!