Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy oldottátok meg az...

Ti hogy oldottátok meg az ivartalanítás utáni idòszakot nagy mozgásigényű kutyával?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos vizsla, 2 hónapos korától kezdve napi 2szer egy órát kinnt vagyunk a parkba , ahol szabad játék és futkározás van. Most azt mondta a doki, hogy séta csak pórázon, a kutya meg teljesen kivan , otthon pörög. Tényleg nagy baj lenne, ha elengedném?
2016. ápr. 20. 11:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát egyenlőre úgy csinál , mintha mi se törtènt volna. Mivel kutyák között van, ezért a doki valami antibiotikumos kezelést adott neki direkt azért, hogy ne fertőződjön el meg előzetes vértesztek és társai. Felszívódó varratot kapott. Viszont akkor marad a póráz pár napig biztosan, nem kockáztatok. Köszi a válaszokat!
2016. ápr. 20. 13:14
 12/15 SzMHZs ***** válasza:

Én hosszabb pórázos sétákra vittem, illetve agyban fárasztottam, az addigi feladatokat tökéletesítgettük, újakat tanultunk. Ő fél éves volt, spániel szuka, energiabomba a mai napig. A kan spánielem hiába volt pörgős, ő olyan hisztikirályfi volt a műtét után, hogy leszabályozta magát, fenékbehúzva közlekedett varratszedésig, ha nagyon muszáj volt megmozdulnia.

Picit bírjátok még ki, gyors gyógyulást kívánok :)

2016. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

az ő érdekében ne engedd, hogy szaladgáljon. nem éri meg, hogy esetleg felszakadjon a sebe, mégha nem is nagy. próbálj meg vele otthon foglalkozni, könnyű trükköket tanítani, rágócsontot adni vagy hasonló. vannak ilyen tölthető játékok is. szaladgálás közben felszakadhat, belemehet valami és elfertőződik, pláne, hogy hiába tűnik esetleg tisztának a park, lehet ott akármi. én kutyák közelébe se engedném (persze ha van otthon másik kutya az nehezebb, de inkább legyenek kicsit külön, minthogy játék közben történjen valami), én direkt szóltam mindenkinek, hogy ne engedje oda most az övét.

a begyulladás amúgy nem törvényszerű, én is azt hittem az enyém herezacskója begyulladt, pedig teljesen normális, hogy megtelik savóval. majd leapad, ha már véres vagy gennyes az tényleg gáz, szóval erre majd figyelj, az enyém egy kenőcsfélét kapott rá ami hűsítette, fertőtlenítette, egy idő után meg hagytam, hogy nyalja (a sebéhez nem nyúlt), elmúlt, leapadt, minden rendben volt. egy hét múlva kiszedték a varratokat, két nap múlva már ment ugyanúgy mindenhova, csak kicsit visszafogottabb volt.

2016. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon durván mozgásigényes kutyám van. Ciki, nem ciki, mi benyugtatóztuk, de egyébként az állatorvos javasolta. 2 hétig vagy ameddig varratszedés volt. Mondjuk csak egy kicsit nyugodott le, és kb 3 hónapig felszakadt a sebe mire begyógyult... de még mindig jobban jártunk.. mi nem hagytuk meg a zacsit, de mi is felszívódó varratot kértünk. Amivel nekünk az volt a baj, hogy 3 hét után elhagytuk a gallért,és egy az egyben kinyalta a helyet sebesre, tiszta genny volt, kb 3x vettünk betadinet és neogranormont..ja és nekünk kiállt a varrat a sebből, szép lila szìnű volt :D viccet félretéve egy ideig nem szeretnék ivartalanítani kutyát mert amúgy idegileg teljesen kivoltam a sok aggódás miatt :/
2016. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem is nagy mozgásigényű kan kutyám van, terrier.


Rengeteget sétáltam vele, utcán is kértem tőle feladatokat, itthon tárgykeresőset játszottunk.Ha kimentünk erdős részre ott is nyugiban, pórázon kellett sétálnia. Simán ki lehetett bírni. Nálunk inkább az volt rossz, hogy mivel pestiek és ráadásul belvárosiak vagyunk, állandóan kerülgetni kellett a többi kutyást, nehogy elkezdjen valamelyikkel pattogni meg fetrengeni :D


Futtatóba nem mentünk. Csak varratszedés után, persze rögtön be is durrant neki a seb mert összevissza hempergett egy kis mopsszal a földön, szóval mehettünk vissza antibiotikum szurira.

2016. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!