Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért piszkít a kutya a saját...

Juhász Joci kérdése:

Miért piszkít a kutya a saját házába?

Figyelt kérdés

Sziasztok a 11 éves dobermann kutyusunk úgy gondolta hogy ezentúl ha rá jön a szükség akkor bemegy a házába és ott végzi el a dolgát. Mindig is kint kertben tartott kutyus volt. Sok mindent kipróbáltunk már de nem járt eredménnyel. Nem bántottuk csak az orrát nyomtuk bele illetve próbáltuk rávenni hogy jöjjön ki. Az már csak egy dolog hogy ha véletlenül mégsem bent menne ki akkor futásba közlekedik a járdán és közbe huzza a csíkot mint a repülő. Valaki esetleg tudja mi lehet ennek a viselkedésnek az oka illetve mi lehet a megoldás.

A válszokat előre is köszönöm , köszönjük.



#kutyapiszok #helytelen viselkedés.
2016. ápr. 21. 11:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akár a gyász miatt akár nem, állatorvosnak látnia kell, mert lehet idegrendszeri problémája van és az magától nem fog meggyógyulni, csak roszabb lesz:(
2016. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
3
2016. ápr. 21. 13:53
 13/17 A kérdező kommentje:

írtam hogy jártunk járunk állatorvoshoz.

Így is szertjük csak gondoltam hátha tud valaki valami okos fortélyt. Pl tegyél be egy citromot és nem kakil od vagy valami ilyesmit.

2016. ápr. 21. 14:02
 14/17 anonim ***** válasza:
tisztítsd jól ki a ház belselyét, hogy ne érezze ott a szagokat, amik esetleg kiváltóingerként szolgálnak a kutyának.
2016. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi köszi. :)

Mindíg takarítom de akkor megpróbálok valami szagsemlegesítőt alkalmazni.Csak nem akarok durva vegyszereket benyomni a házikóba.

2016. ápr. 21. 14:33
 16/17 anonim ***** válasza:

Csak a saját házába piszkít vagy a többiekébe is??


Amúgy az idős kutyák vesznek fel rossz szokásokat,akár az is lehet,hogy ez nála egy rossz szokás.


Amúgy én nem tudtam,hogy a dobi rövid életű lenne és csoda a 11 év. Legalábbis 4 dobit ismertem 13 éves kor felett pusztultak el, egyik 15,5 évesen.


Viszont tény,hogy 10 éves kor felett a kutyák is megváltoznak,ahogy az emberek öregségükre mennyi hülyeségeik vannak így a kutyáknak is. Nekünk is dokink mondta. Nekünk a hirtelen agresszió ami még kijött így idős korára,kezdi elveszteni a látását.


Szellemileg is leépülnek nem csak fizikailag :(

2016. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez egy cukimuki kutya. A másik házba is bement csak annak leszűkítettem a bejáratát hogy ne férjen be , de szerintem abba is becsinálna. Lehet hogy az öregség ennyire az agyárament, de jó karban van még az öreg :) . 33kg. Balhézni még bír :)és "imádja" a macskákat.
2016. ápr. 21. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!