Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megeri a fulvagatas a DOBERMAN...

Eve5 kérdése:

Megeri a fulvagatas a DOBERMANNAL?

Figyelt kérdés
nekem nem nagyon tetszik igy, mintha nemis DOBERMANN lenne.. szerintetek?
2016. ápr. 24. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem keves undoritobb van mint pusztan "mert az ugy szep" felkialtassal megcsonkitani egy kutyat. Ugy hiszem (es ahogy te is erzed) ne tedd.


Termeszetesen ha szabvany munkakutya lenne (ezt nem hinnem, de nem is tuntetted fel), mint mondjuk patkany fogas vagy ilyesmi (bar a dobbermann nem erre valo), akkor bizonyos esetekben "ertheto" a kutya csonkitasa, de szimpla hobbi allatkent valo tartas keretei kozott en gusztustalannak tartom (marha nem all fenn pl. betegseg mint a bulldogoknal a farok kornyekenek folyamatos gyulladasa).


Szoval ha nincs igazabol oka akkor csak pusztan az "esztetikai elmeny" akkor szarj a vilagra es ne tedd...nem ettol lesz szereto es odaado tarsad es meg csak szep sem a szemedben.

2016. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lehet is olyan kiskutyat venni ameknek mar levan vagva? es a farka is ? :)
2016. ápr. 24. 10:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal szebb ha nincs levágva. Nem értem az emberek szemében miért szép a csonkítás. Ha egy vágott nyelvű vagy fülű ember szembejön veled az utcán akkor átmész a túloldalra, de a saját állatoddal ugyanezt megtennéd? Nem véletlen, hogy a legtöbb országban tiltva van.
2016. ápr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen vannak olyan kennelek, ahol még csonkítják őket, de szerintem is aranyosabbak hosszú füllel és farokkal. Szerintem menj el kiállításra és beszélj olyan tenyésztőkkel, vagy felvezetőkkel, hogy ők hogyan adják el a kiskutyákat, vagy honnan vették.
2016. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Farkat eleve csak pár napos korig vágják.

Lehet úgy is venni, hogy már a füle is vágva van, de a állítás az már a te feladatot.

Először is ki kell választanod a szóba jöhető tenyésztőket, és velük beszélj.

2016. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Volt kutyakiállitás de le maradtam róla. Köszi a választ mindenkinek.
2016. ápr. 24. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tenyészetek ahol fül-farok vágottan kapod meg a kölyköt.


Nem értem ezt a megéri e, mi ez a megéri??


Alapjáraton betegségektől óvod meg.


Hiszen a dobik hajlamosak a fülgyulladásra,mellesleg a farkukat ha nagyon csapkodják hamar kisebesedik,aztán meg a vér spriccel mindenfelé ahogy csóvál.


Szóval nem csak esztétikai oka van a csonkításnak,hanem egészségügyi is!!


Ismerősöm dobermanjának 6 hónapos korában kellett le vágni a farkát,mert teljesen eltört ahogy csóvált és mindennek neki ütötte. Lakás eléggé horrorisztikusan nézett ki.Mivel a sebek be sem gyógyultak neki ütötte vérezni kezdett és a falra,bútorra mindenhová jutott. Mivel több hónapig szenvedtek ezzel. Végleges megoldásnak a műtét maradt,ami már ilyen korban nagyobb,mint mondjuk pár naposan. Az után le festették a lakást is.


Szóval aki nagyon ellene van az tapasztalja meg ha a kutyával havonta kell fülgyulladás miatt járni,meg tiszta vér lesz a lakás ha csóvál a kutya.


Vizslát is ismerek nem 1-et akinek le kellett vágni a farkát szintén ez ok miatt.

2016. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a farkukat eleve kicsinek vágják, a fülüket később, de van ahol már így kapod.

nekem is jobban tetszenek így amúgy. mégis úg gondoltam, hogy öncélú csonkítás, aztán beszéltem másokkal. előnyei is vannak, nem kell elhinni annak, aki nem akarja. van akinek a vágatlan fülűnek kicsípik a fülét a legyek, a vágottnak nem tudják, lógófülűeknél mindig megvana veszély hogy letépik, megtépik, beakad...

szóval, ha neked úgy tetszik, akkor vágasd le neki nyugodtan. ennél sokkal rosszabb dolgokat művelnek kutyákkal.

2016. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 komandi2 ***** válasza:

A dobermann örző-védő kutya,úgy alakították,hogy a megjelenése is tiszteletet parancsoljon.A világ egyik leggyönyörűbb kutyája fül és farok vágottan.A farokkal nincs probléma,a fül állítása viszont macerás.

Világ csúfságára most úgy néz ki mint az erdélyi kopó,úgyhogy vegyél egy igazi dobit...

2016. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nme csak esztétikai oka volt neki. Vágás nélkül könnyebben begyullad fula és a farka is túl vékony igy elég sérülékeny.
2016. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!