Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnam leszoktatni a...

Hogyan tudnam leszoktatni a kutyamat a nyalasrol?

Figyelt kérdés
idegesit hogy nyalogat... :D nagyon szeretem meg minden de nem birom elviseni a nyalogatasat... valami otlet? kenjem be eros paprikaval magam? :DD ezen gondolkoztam egy 1 éves yorkirol van szo
2016. ápr. 25. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tiltsd le róla.
2016. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt egy kezdő kutyásnak írhatod hogy tiltsa le, nem fogja tudni hogy csinálja.

Ha nyalogat határozottan szólj rá, told el magadtól, a lényeg, hogy zökkentsd ki abból amit éppen csinál és éreztesd vele, hogy helytelen amit csinált.

2016. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A masodik valaszt kiegeszitve, fontos a kovetkezetesseg. Ha 3szor eltolod magadtol es 4.szer is visszajon nyalogatni, akkor ne engedd el "Jolvan, akkor nyalogassal b+" cimszoval, hanem 4.szer is told el, tiltsd le, es ha kell akkor 5.szor, 6.szor, szazadszor is. Elobb-utobb meg fogja erteni, es mindig egyre kevesebbszer kell majd letiltanod, amig egyszer eljon a nap hogy mar magatol tudja, nem nyalogatunk.


Pont egy bolond kiskutyanal vendegeskedtem hetvegen, korulbelul 3 oramba telt megtanitani neki hogy amig a kanapen ulok addig NE akarjon a labam ala fekudni, mert ralepek, veszelyes, zavaro. Akarhanyszor elkuldtem, egy ido utan mindig visszajott. Az elejen pattogtam mint egy bolha, de aztan 1-2 ora utan mar kezdte felfogni hogy mi a helyzet, meg egy ora mulva pedig megertette es elengedte. Element szepen a kis helyere lefekudni.

2016. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. :D... hat kosszi..

2. 3. ezt igy ertem csak az a baj, hogy ha raszolok o nem tudja, hogy konkretan azert mert nyal.. es elmegy szoval eritek nincs mas gondom vele nagyon okos megtanitottam mar neki sok mindent pl: ul, fekszik marad.. a lopasrol is leszogtattam :D.. meg lyen alapdolgokat de ezt nem tudom hogy csinaljam

2016. ápr. 25. 17:31
 5/6 A kérdező kommentje:
koszi* :D es bocsi a helyesirasert siettem :D
2016. ápr. 25. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem tudja, nem hulye az a kutya. Ha nyal, akkor basztassad. Ha nem nyal, akkor ne basztassad. Elobb-utobb ossze fog allni a fejeben, hogyha nyalok akkor baszogatnak, ha nem nyalok akkor beken hagynak.
2016. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!