Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 6 hetes kiskutya idegen...

Egy 6 hetes kiskutya idegen környezetbe fog kerülni. Mikre kell figyelnünk hogy ne essünk mégegyszer ilyen hibába?

Figyelt kérdés
tehát előző kistermetű kutyánk is kiskorában került hozzánk nemrég pusztult el 15 évesen, és valahogy olyan szocializálatlan volt hogy a család 2 tagján kívül senkit sem fogadott el végtelenül agresszív és félős volt bárkitől pedig nem is érte semmi trauma stb. szóval ezt szeretnénk elkerülni. milyen kezdő lépéseket kell majd tenni amivel jólnevelt és barátságos kiskutyát lehet majd faragni belőle? előzőnél még annyira kisgyerek voltam én is hogy nem tudtam foglalkozni úgy vele, de a leendőnél szeretnék nyilván több időt szánni rá mindenképp. egy valószínűleg kistermetű keverék kölyök lesz ő http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7747825-ha-me..
2016. ápr. 25. 17:50
1 2
 1/19 BrekiX ***** válasza:
80%

Ha megoldható,akkor csak 8 hetesen hozzátok el a kutyust. Ez egyébként törvény is.

Az alatt az idő alatt szocializálódik az anyja mellett,és ezért jobban fog viszonyulni az emberekhez is.

Viszont nem feltétlen jó,ha túl emberbarát lesz,mert nem védi meg a házat..

2016. ápr. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk arra figyeljetek, hogy ne hozzátok el 8 hetes kora előtt, ahogyan a törvény is előírja. Nyilván szocializációs problémái lesznek a kutyának, ha a normálisnál jóval korábban szakítják el az anyjától és a testvéreitől.
2016. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Előzőekkel egyetértek, és még néhány jó tanács.

Amíg kölyök még a kutya, akkor kell mindennel megismerkednie, és oda kell figyelni, hogy nagyon sok inger érje őt az első hónapjaiban!

Pl. hozzá kell szoktatni nyilván a sétáltatáshoz, el kell vinni mindenfelé, ahol találkozhat más emberekkel és kutyákkal, ha van a környéken valami tömegközlekedési jármű, akkor azt is minél előbb próbálja ki, mert akkor nem fog félni tőle, lehetőleg rendszeres legyen a séta, ha udvaron tartjátok akkor is, ha házban akkor meg főleg. Egy idő után ha már megvan a kötődés és a bizalom, akkor ha parkban sétáltok, megpróbálhatod póráz nélkül.

A neve után az első szó amit taníts meg, a "nem".

Inkább dicsérj mint büntess, ha bünteted őt, akkor azt tudd, hogy a büntetésnek mindig közvetlenül a "bűn" után kell történnie, mert különben az állat nem tudja összekötni az eseményeket, hogy mi rosszat tett, de akkor se okozz neki fizikai fájdalmat, mert az meg lelki sérülésekhez vezethet...

Dicsérni pedig mindig lehet, ha látod, hogy valamit jól csinál. Jutifalattal hatékonyabb.

2016. ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat, sétáltatva nem hiszem hogy lesz, vidéki kisvárosi környezetben fog élni egyébként ez elfelejtettem írni, de lesz nyilván szabad tere mozgásra egy nagy udvar és esetleg kert is, sosem kötöttek meg szüleim egy kutyát sem.
2016. ápr. 25. 19:46
 5/19 A kérdező kommentje:
azt hiszem az előzőnél ott rontottuk el hogy próbáltuk megnyugtatni miután elbújt az idegenek elől és ezt dícséretnek vette és hogy így kell viselkednie mindig, nyilván fontos a házőrző szerep is, igaza van aki írta, de inkább legyen barátságosabb jellem mint a másik véglet mivel így nehezebben kezelhető és több galibát okozhat, az oltás is egy rémálom volt pl. előzőnél...azt hiszem sokmindennek utána kell még olvasnom
2016. ápr. 25. 19:50
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Minél több inger éri, minél több emberrel állattal találkozik, annál barátságosabb lesz. Tehát séta ezerrel, sok kutya közé hurcibálás, kutyaovi-suli, sok-sok játék, nevelés. Ez a titka.
2016. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott fogod elrontani, ha nem viszed el sétálni.
2016. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ha elkezdem sétáltatni annak kötelező folyamatos programmá kell válnia hogy úgymond "hatásos" legyen, vagy csak még kölyökkorában van nagy jelentősége szocializálódás terén?
2016. ápr. 25. 20:02
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Kutyához hozzátartozik a napi sétáltatás, ha kerti, ha lakásban tartott kutyáról van szó. Nemcsak szocializációs problémái lesznek a kutyának, ha csak a kertet látja, hanem az ingerszegény környezet miatt elkezd unatkozni, rombolni, felásni a kertet, stb. Mintha neked az egész életedet egy szobában kéne leélned, amiből nem teheted ki a lábad. Tehát igen, "kötelező" program a sétáltatás.
2016. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Főleg kölyökkorban van nagy jelentősége a szocializálódás miatt, mert a séta alatt ismerkedik meg mindennel szinte, az első hónapok számítanak nagyon, akkor alakulnak ki nála ezek a dolgok, akkor dől el, hogy mitől fog félni, mitől nem...

Felnőtt korában már sokkal nehezebb bármihez is hozzászoktatni, amit kölyök korában nem szokott meg vagy nem tanult meg.


Viszont az egy másik dolog, ha megszokja, hogy elviszed sétálni mondjuk egy nap egyszer, akkor azt igényelni fogja, és ha nem mentek, akkor hiányozni fog neki. És nem az a megoldás, hogy akkor nem viszed el sétálni.

Oké, hogy nagy a kertetek, oké, hogy egy csomó kutya sem látott a kertnél többet a világból, de azt az élményt, amit a kinti séta nyújt a gazdival, nem tudja pótolni semmi egy kutyának.

2016. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!