Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja? A németjuhászo...

Miért csinálja? A németjuhászom már kétszer megkapta a kezem és nem tudom miért?

Figyelt kérdés
4 éves kan németjuhászom van és már kétszer megcsípett és nem tudom,hogy miért.Kölyök korában megverekedtem vele a falkavezérségért.Nő létemre már akkor is nehéz volt,mert nagytestű kutya./ most 55 cm a marmagassága/ Kézből is eszik.Mi a baj vagy mit csinálok rosszul?
2016. ápr. 26. 13:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

#7 titeket meg egy szép nap szét fog tépni a pit.


Mai napig sem lehet tudni mért nincs betiltva nálunk a pitbull házi tenyésztése/tartása.

2016. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
2016. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Írd le, milyen szituban kapott oda.
2016. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

44%-os!

Nem belevauvau abba, amiről fogalmad sincs!

(konkrétan: kutya. Még konkrétabban: élet.)


ON: egyértelműen nem vagy falkavezér, menjetek suliba, ez nem játék. Főleg, ha van gyerek, vagy hamarosan akarsz.

2016. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ahhha, 44%-os.

Neked is ilyen IQ-mentes fejed van, mi?

2016. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

A kutya nem játék, egyetértek. A pit meg főleg nem az.


[link]

2016. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

A pitek általában a saját gazdijukat - családtagokat nyirnak ki. Gyerekekre természetesen a legveszélyesebbek, de felnőttet is kinyirnak pillanatok alatt.


[link]

2016. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Van egy helye ahová a kincseit ássa és annak környékéről akartam egy tégla darabot elvenni.De a baj megtörténte után lehorgasztott fejjel hasalt előttem.
2016. ápr. 26. 14:50
 19/24 A kérdező kommentje:
Van egy helye ahová a "kincseit" ássa és annak környékéről egy tégla darabot akartam elvenni.Utána megbánta,mert lehorgasztott fejjel hasalt előtem.
2016. ápr. 26. 14:53
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján határozottan baj van a kapcsolatoddal a kutyával, de nem nevezném falkavezérségi problémának.


Ebben a szituban én három dolgot tennék, nagyjából egyszerre:

1. Megtanítanám a kutyának, hogy qrvajó dolog, ha emberek (előbb te, majd mások) lófrálnak, később matatnak a kincseinél.

2. Ha tudja is az "Ereszd!" vezényszót, én újra tanítanám neki, új szóval. Azok, akik dominancia elven nevelik a kutyáikat képesek véletlenül tárgy őrző viselkedést belenevelni a kutyáikba. Elveszik tőle a tálat, a játékot, mert a falkavezérnek ehhez joga van. A gyakorlatban viszont csak azt bizonyítják, hogy minden oka megvan a kutyának félteni a dolgait a "falkavezértől". Ellenben, ha ugyanezt a feladatot izgalmas, jól jövedelmező mókaként állítod be, akkor a kutya azt tanulja meg, hogy tök jó dolog, ha a gazdi elkér tőle dolgokat.

3. Alaposan elgondolkodnék a kutyanevelési elveimen (ajánlom hozzá Karen Pryor Ne lődd le a kutyát! c. könyvét). Ha ragaszkodsz a kifejezéshez, a falkavezérnek nem úgy kell lenni, hogy egy agresszív zsarnok vagy. (Az a farkasoknál sem működik, hát még egy több 10 ezer éve háziasított állatfajnál: [link] )

2016. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!