Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől "vizel" ennyit? Bővebben...

Mitől "vizel" ennyit? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Hali!


Annyit szeretnék kérdezni, hogy a kutyusom, elég sürűn vizel (hugyozik) néha 5percenként, aztán 30 percmúlva, meg így össze-vissza. De nem mindig, valamikor kihagy egy csomó időt.


Nem tudom, 2kutyánk van, lehet azért mert jelölgeti a területét, vagy csak érzi a másik szagát és azért, de nem hiszem mert csak 6hónapos.


Segítsetek Megköszönném!


2010. ápr. 7. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelölget. A másik kutya mennyi idős mellette? Lehet eltanulta tőle, de az sem kizárt, hogy már kezd ivaréretté válni. Általában 9hónaposan szoktak, de ez kutyánként változik.
2010. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az 7hónapos német juhász, Az enyim pedig egy 6hónapos Amstaff-KAukázusi keverék
2010. ápr. 7. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! az én kutyám is állandóan a kutyapelenkán volt.. igen, itt lakásban van- és magas volt a cukra! ha időben elkapod, akkor ki lehet kúrálni diétás táppal! de lehet máj vagy veseproblémája is.. én is felhívtam az állatorvos barátnőmet anno, hogy figyelj, nem akarok idegen dokihoz menni úgy, hogy én diagnosztizáltam az ebemet cukorbetegséggel, de lehetséges ez? mondta igen, vigyem be nyugodtan hozzá. 7-es volt a cukra. pár hónap alatt tünetmentessé vált.. vidd el kivizsgálásra, mert a trovet hld tápot csak állatorvos adhatja ki.

Ma már tünetmentes a kutyusom, de tény, hogy drágább kicsit a kajája így, mivel a szárazat ő nem eszi meg- anno is csak épp pár szemet evett belőle, így meg színtiszta husit kell főzni neki- barna rizzsel keverem- kevéssel, de legalább jól van:)

(kb 7-8 kg és keverék kutyus- most 2 éves lesz)

2010. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
nem nagyon érdemes húzni a kivizsgálást, mert a cukorbetegség alattomos.. és a kutya sajna oylan, mint egy gyerek, csak TB kártya nélkül! De ha elviszed dokihoz és kérsz egy cukormérést, akkor megúszhatsz egy vérvizsgálatot máj és vesére, bár valaszeg érdemes egyszer - most az elején azt is megcsináltatni. Nem olcsó, tudom, mi is fizettünk rendesen, de csak egyszer...
2010. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyan pisil? Felemeli a lábát, vagy guggolva?

Ha emeli a lábát akkor vagy felüljelöli a másik kant, vagy még csak utánozza.


Ha guggolva pisil, akkor nagy valószínűséggel cukorbeteg.

2010. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!