Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a hazai legjobb Border...

Melyek a hazai legjobb Border Collie kennelek, és azoknál mennyibe kerül 1 kiskutya?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja esetleg?
2016. ápr. 28. 17:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igen, erre is gondoltam, itt a tavasz, már kezdődik a senkinek nem kellő almok felbukkanása...

Legalább segítenék bajba jutott kutyán.

Még meglátom.

2016. ápr. 29. 18:55
 12/14 anonim ***** válasza:

"Valahogy kicsit durva (nekem), hogy eljönnek totál idegen és körülnéznek egy kutya miatt, mint valami nem is tudom... felmérés. Kellemetlen nekem ez a gondolat, hogy bár segítenék egy bajba jutott állaton, még engem mérnek le kilóra, értitek..."


Ez nem a te személyed meg senki ellen irányul, csak a kutya érdekét szolgálja. Nagyon sok szaporító így akar magának "tenyészkutyát" szerezni, hogy ígér fűt-fát, elhozza a kutyát, aztán kedvenc helyett elletőgépet csinálnak belőle. Vagy eladja fajtatisztaként drágán.


Itt egy példa erre ami nem olyan régen történt: [link]


Nyilván azt szeretnék, ha a kutya egy örök-otthonba kerülhetne. Te hogyan tudnál erről meggyőződni a legjobban? Ők már megtanulták, hogy a szó elszáll...

2016. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Személy szerint minden állatom ivartalan, és mindig azok is lesznek, kandúr macska is, kan kutya is.

Szó nélkül belemegyek egy ivartalanítási szerződés aláírásába.

De még ha nem is kérnek ilyet, magamtól is megtenném.


21. század, ennek így kell lennie ebben a kutya/macska dömpingben.

2016. ápr. 30. 05:29
 14/14 anonim ***** válasza:

A fajtamentők védelmében mondom, én sem értettem mire jó ez a cécó, aztán kétszer voltam "terepszemlén" két, telefonban ígéretesnek tűnő jelentkezőnél- és "élőben" egyiknek sem adtam volna kutyát. Az egyik helyen nem volt normális kerítés, a másik kutyájukat meg láncon tartották, a másik helyen egy rozzant kennel várta volna a befogadottat. Én megértem, hogy furcsának tűnik egy ilyesfajta ellenőrzés, de a cél az, hogy ezek a kutyák végleges, szerető otthont találjanak.


Az eredeti kérdésre válaszolva, manapság egy border kölyök tisztességes helyről 150-nél kezdődik kb., a minőség viszont nem mindig áll egyenes arányban az árral.

2016. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!