Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Thogyan szoktattátok rá a...

Thogyan szoktattátok rá a kutyátokat a szobatisztaságra? Kertes ház

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Még bent volt kicsinek nem tudtuk szobatisztaságra szoktatni, most hogy már jó pár hónapja kint van folyamatosan, tudja hogy kint kell üríteni. De én nem tudtam alomba szoktatni. Ha nem szobakutya lesz és még kölyök akkor vidd ki mikor felébred, és akkor kint tojik, ha már felnőtt akkor fogalmam nincs. Sok mindent megtanult a kis osti, de ez nem ment neki, mikor rájött hogy egyre többet hagyom kint és kint fog lakni akkor meg el is bújt mikor wczett.
2010. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi mindig nagyon megdicsertuk mikor a kertbe kakilt pisilt. (hazban es kertben is barmikor szabadon jarkalhat, de sose vegezte a dolgat a lakasban (kiveve a kezdeti baleseteket az ajto elott kolyokkent)

azt szerintem nem nagyon erti egy kutya ha az orrat az urulekbe nyomod vagy hasonlo regi hulye modszerek...

rendszeresen kiviszed kint csinalja dicsered! sok sikert!

2010. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amikor elhoztuk a menhelyről, már szobatiszta volt, de a másik kutyám, aki csak ideiglenesen volt velünk, azt megszidtuk, mikor elengedte, amikor pedig a szőnyegre engedte, akkor megfogtam a grabancát, és kivittem a fürdőszobába. 1-2 hét alatt szobatiszta lett. :) most fogok kapni egy roti kölyköt, majd írok, hogy ő hogyan lett szobatiszta. :)
2010. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7-8 hetes kiskutyát érdemes evés után rögtön kitenni, mert náluk még az evés beinditja az ingereket. Amikor kimegy pisi, kaki, nagyon megdicsérni. Alvás után is rögtön pisilnek. Aztán megérnek ők is arra, hogy szabályozni tudják, ugy mint a gyerekek.
2010. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha éppen menet közben csíped el, akkor gyorsan oda kell őt rakni, ahová lehet pisilni, kakilni, hogy ott fejezze be a műveletet. Ha nem tudod rajtakapni, akkor mindig meg kell őt dicsérni, ha jó helyre ment a "dolog". Ha rossz helyre mert, akkor egy picit rá lehet paskolni, de csak ha tetten éred, mert pár perc múlva már nem fogja tudni, h miért kapott ki! Egyébként lehet figyelni rá! Evés, alvás, játék után a legtöbbször van űrítés! Ilyenkor kiviszed őt, és szép lassan megszokja!
2010. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaa, az kimaradt, h ha a kert egy bizonyos részére akarod őt szoktatni, akkor érdemes kipróbálni, h a szanaszét hagyott kupacokat is odagyűjtöd arra a helyre, amit erre kineveztél, és akkor egy idő után oda fog járni magától is!

Legalábbis ez általában működik!

2010. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor hozzánk került 8 hetesen óránként kivittem az udvarra. Udvaron nagy dicséret járt, a lakásban szidás, de csak ha rajtakaptam amint épp a dolgát végzi. Később már csak 2 óránként, majd 3 óránként vittem ki, 15-20 percekkel növelve a két levitel közötti időt. Most 6 hónaposan 5 óránként járunk ki és az egész éjszakát (8-9 óra) kibirja baleset nélkül.
2010. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egész nap nyitva volt az ajtó, mindig kiment, ha kellett. Nem szoktattam különösebben.
2010. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!