Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik lakásban (ősszel, télen,...

Akik lakásban (ősszel, télen, hidegebb időben) szoktattátok szobatisztaságra a kisgyereketeket, hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

Mert ugye ilyenkor jól fel van öltöztetve :-) Nem olyan könnyű csak úgy lekapni a pelust. Ráadásul a ruhák is nehezebben száradnak.

Milyen jel volt, amire elkezdtétek? Mennyi időnként kérdezgettétek, hogy kell-e pisilnie? Vagy egyáltalán hogyan csináltátok?


2009. szept. 14. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem tavaly novemberben lett szobatiszta a kisfiam. nem kellett szoktatni, ő maga döntött úgy, hogy nem kell a pelus, wc-re ül, szükítővel. Volt, hogy bepisilt, pl amikor vendégek voltak, és elmélyült a játékban. De ilyenkor sem 5 réteg ruha lett pisis, csak a bugyi, és a nadrág, ami rajta volt.

Az utcára még pár hétig pelusban mentünk ki, de útközben szólt, hogy pisilni kell, mondtam, hogy hideg van, mindjárt odaérünk, kibírja-e. kibírta :)

Szóval nálunk nem én szoktattam a szobatisztaságra, hanem a gyerek saját magát.

2009. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ezzel küzdök. Most várom a második babámat, és szeretném ha addigra szobatiszta lenne, mire megjön a kistesó, de fogalmam sincs, hogyan csináljam. Én is kíváncsi vagyok az ötletekre.
2009. szept. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nekem a reggeli kakáláshoz már van bizodalmam. Azt ugyanis szokta jelezni előre. Érdekes, napközben nem jelzi ugyanezt, ha kell neki.

Viszont a pisilésre ötletem sincs, mert nem szól még előre, ha pisilni kell. Sőt, ha mondom, hogy pisiljen, nem veszi komolyan, huncutkodik, elszalad.

2009. szept. 14. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad,h mennyi idős a babád...a kortól függetlenül sztem még nem teljesen érett a szobatisztaságra,ha játékot,viccet csinál belőle.
2009. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Másfél éves kisfiam van.
2009. szept. 14. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem,h mennyi idős a babád.Az enyém 16 hós múlt,és ha megkérdezem,h van-e kaki,akkor odakap a pelushoz,de ezzel vége is a tudományának.A pisilésre egyáltalán nem reagál,hiába kérdezem(elszalad,huncutkodik ő is).Ezért godnoltam,h a Te babádnál is korai még.A nagyobbik fiam 2 évesen lett szobatiszta(májusi)sztem a kicsivel is megvárom a nyarat(ő is májusi)
2009. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Én is tanakodom rajta. Semmiképpen nem akarom erőltetni, csak azért gondoltam rá, mert néha már előre beleül a legós vödörbe (pelenkástól) és így jelzi, hogy wc-znie kell. Gondoltam, ennyi erővel bilire is ültethetném. De a pisilésre még nem érett.

2009. szept. 15. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!