Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok lett volna az elvárásom?...

Sok lett volna az elvárásom? Nekem nem úgy tűnt! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos munkahelyi változások maitt , jobbnak láttam ha eladom 8 hónapos kutyusomat .Mert reggeltől estig dolgozom , így nem volt rá időm , és nem akartam hogy szenvedjen együl :S Tenyésztőtől vásárolt, kiváló minőségű kutyusról van szó ! LESZÖGEZEM MÁR MOST AZ ELEJÉN , HOGY NEM ADTAM ÉS ADOM EL , MERT FELMONDTAM A MUNKAHELYEMEN HOGY VELE LEHESSEK !


Egy Úr írt nekem E-mailt, hogy írjak neki valamit :S a kutyámról ! No hát én írtam is neki !

Ezt : Üdv!

Nem tudok mit írni , így kérdés nélkül ..... no de megpróbálok :)

A kutyus szerződéssel vihető el , ha tenyésztésre szeretné akkor minimum tenyészszemléztetni kell hozzá !

Nem adom kennelkutyának , láncra kötésre . Szobatiszta , szépen sétál , kocsiba beszáll , és nyugodtan ül .

Imád úszni , labdázni nem szeret , enni még inkább :) Más kutyákkal jól kijön. Nem verekszik .

Látogatni szeretném , ha kell bejelnetés nélkül is , nem baj ha nincsennek otthon , a kutyát lássam ha csak kapunk keresztül is , hogy szabadon van nem sovány , nem ellettik minden tüzeléskor !

Nem akarok minden áron megszabadulni tőle , sőt eddig nem nagyon volt jelentkezőm csak olyanok akiknek nem adom Bellt oda !

Mert akárkinek nem . Így ha nem tudom eladni akkor megtartom , bízom benne , az ősei nagyon jó kutyák , tudom hogy mit tudok kihozni belőle .

De akkor fel kellene mondanom a munkahelyemen , mert egész nap nem vagyok itthon akkor semmi nem lesz belőle .

Az ára a minőségéhez képest alacsony ! Nekem úgy 100-120.000.- om ba van benn a drágám :)

Amúgy : 60.000.-

Elvárásom annyi lenne , hogy ha igényt tart Bellre , ha nem kérem akkor is jelezzen vissza !

Üdv .


Tehát ennyit írtam neki ! Kértem olyat ami lehetetlen ?

Ezt a választ kaptam rá :

Köszönöm szépen,erre voltam kíváncsi.A feltételek nekem nem felelnek meg! És az ár se reális. 15-éve foglalkozok állatokkal de még ilyen feltéttelekel még nem találkoztam. Sok szerencsét a kutyushoz...


Már bánom azt is hogy meghírdettem , nem volt szép dolog tőlem , de neki akartam a legjobbat, és mivel dolgozni csak 3 hónara vettek fel .... ezért felmondtam :)

Hogy vele lehessek ! Bánom a dolgot .



Köszönöm a válaszokat !


2010. ápr. 8. 08:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Elvárásod tulajdonképpen annyi volt, hogy ne tartsák láncon, kenelben és néha kapun keresztül ellenőriznéd, hogy rendben van-e.

Ezekkel semmi gond.

A stílussal, hangnemmel viszont annál több.

Ha csak annyit írtál volna, amit én itt az első mondatban, kicsit kedvesebb lett volna...

2010. ápr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen reális és felelősségteljes dolgokat írtál neki és feltételezhetően megmentetted egy szaporítótól!

Egyébként milyen fajta kutyus?

Én is hirdettem egyet egy pár napig, nem saját, csak felajánlották hogy nekem adják, mert szegény nagyon rossz helyen volt, láncon egyedül a kert végében és tudták hogy a fajta szerelmese vagyok....Csak én már nem tudok 3.-at vállalni felelősségteljesen, így felajánlottam, hogy keresek neki gazdit. Felnőtt kan, egyészséges, törzskönyves, nagyon szép kutyáról van szó. Hát, jelentkezett ám mindenféle ember........ Mondjuk nálunk feltétel volt az ivartalanítás vagy ivartalanítási kötelezettség.... Persze ez sokaknak nem tetszett....Persze, ingyen fajtatiszta kutya kellett volna fedeztetésra... És ha már elvégezte a dolgát, mi lesz, kidobják? A nagy frászt...

Végül tegnap elvitte egy család, akik maguk is akarták az ivartalanítást, mert a másik kutyusuk is ivartalanított kan. Tegnap már többször kaptam róla híreket, imádják és vissza nem adnák semmi pénzért. Ráadásul nagyon jó helyre került, bejárása van a házba, kirándulni viszik, futni minden nap és rengeteg foglalkozást, szeretetet kap....

Tehát ilyen is van. Az ilyen embernek nyugodt szívvel odaadja az ember. Ha csak egy kicsi kétséged is van az illetővel kapcsolatban, nem szabad odaadni...

De végül még jobb döntést hoztál...

2010. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki,h őszintén bevallotta,h nem felelnek meg a feltételeid, nem hitegetett és véletlen rossz helyre került volna a kedvenced...
2010. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az elvárásokkal semmi gond, a megfogalmazás lehetne kevésbbé "támadó".
2010. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többségének ez sok. Szerintem nem. De egy ilyen országban még is mit vársz? Itt az is teljesen normális hogy kutyákat kötnek autóhoz, Dunába dobálnak, zsákba akasztják...

Engem is mindig betegnek néznek az állatszeretetemért.

Sajnos van olyan élethelyzet hogy jobb a kutyának új otthont keresni, főleg amíg még kölyök nem viseli meg annyira. Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, ami remélem soha nem fordul elő, akkor én is pont így csinálnám, sőt én még ivartalanítanám is, és folyamatos kapcsolat, fénykép, telefon, látogatás stb...

Jól csináltad, de most hogy nincs munkád nem lesz ebből baj?

2010. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

08:48 folyt.köv.:)

De teljesen mindegy mert a válasz alapján még jó hogy nem adtad neki:)

2010. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Nem akartam támadó jellegűre az E-mailt , én sajnos észre sem vettem . Csak megírtam neki hogy ezt várom el !


Én Szeptembertől megyek megint Iskolába , tanulásból sosem elég , de akkor tudom hogy legkésőbb 2 kor itthon vagy és így lesz időm rá :)


Nem , nem lesz baj , végül is én azért jelentkeztem ide dolgozni mert a mama mindig mondogalódott , pedig a párommal van egy közös építőipari cégünk , és nem kellene dolgoznom ha nem akarok , de megpróbáltam ! Nem gondoltam hogy a végén 10-12 órázni kell :S Így Májusban minden képpen 3 hónap után eljöttem volna .

De köszönöm azért ! Úgy érzem jól döntöttem :)


Ő egy Amerikai Staffordshire Terrier . És büszke vagyok rá , mert nagyon jó kutyus . Okos , és szófogadó .

2010. ápr. 8. 08:56
 8/20 A kérdező kommentje:
Vagyok :) Bocsánat.
2010. ápr. 8. 08:57
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

De a válasz is elég bizarr... 60.000ft nem reális ár egy kölyök fajtatiszta, tk-as kutyának?

15 éve foglalkozik állatokkal de ilyennel még nem találkozott? hát akkor max. szaporítással foglalkozik mert ez igazi állatbarátnak teljesen normális kéne hogy legyen.

Nekem az az érzésem hogy ez valamilyen állatgyűjtő lehet, összeszedi a meguntakat és szaporít, elad stb...

2010. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon jól döntöttél. És tök alap dolgokat "kértél". Egy ilyen fajta kutyát nem lehet bárkinek odaadni, mert sokan divatból veszik meg, aztán azok a gazdák miatt akiknek fogalmuk sincs, hogy hogy kell ezt a kutyát fogni, kapják a staffik a gyilkoló, harcikutya elnevezést. Harci kutya nincs, csak hülye gazda! Melyik kennelből való?

Nekünk 2 staffink van az egyik 10 hónapos a másik 4.

2010. ápr. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!