Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keleti pásztorkutyák és a...

Keleti pásztorkutyák és a magyarok között jellemben mekkora különbség van?

Figyelt kérdés

Miben különbözik egymástól egy komondor/kuvasz és egy Moszkvai/KÁJ/Kau?

Vagy nem így lehet őket felosztani, hogy keleti és magyar, hanem máshogy? Jellemben melyik milyen? Első kutyának területőrzésre és családinak melyik a leginkább megfelelő? Saját tapasztalatok?



2016. máj. 5. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar is a keleti pásztorok közé tartozik. Annyi a különbség, hogy a magyarokat már a 20. század eleje óta egyre gyakrabban tartják kis, városi kertekben, rendőrkutyának is használták őket, ezért valamivel könnyebben alkalmazkodnak a városi körülményekhez, könnyebben kezelhetőek, a kuvasszal még valamennyire sportolni is lehet. A moszkvai, káj, kau erre sokkal kevésbé alkalmasak, ők csak tapasztalt pásztorosnak, inkább tanyára javasoltak
2016. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző leírta a lényeget.


A magyarok szintén keleti típusú pásztorkutyák. Viszont pl. a moszkvai az nem pásztorkutya. :)


Én leginkább a komondort javasolom családi és területőrző kutyának, ők a legempatikusabbak és a legkevésbé temperamentumosak.

2016. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Moszkvai akkor milyen?
2016. máj. 5. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Őrző-védő. Eredetileg katonai őrkutyának, járőrkutyának tervezték. A kaukázusi nem vált be, mert túlságosan temperamentumos és egygazdás volt. Ezek után kevertek három fajtát, a kaut, a bernáthegyit és az orosz foltos kopót. Az utóbbi ha jól tudom már kihalt. Így a szilaj kauból lett egy emberközpontúbb, kezelhetőbb, egyik nap Igor által, másik nap Mása, harmadnak Szergej által szolgálatba vihető kutya. Pásztorkutyás tulajdonságai nem igazán vannak.
2016. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor komondor és moszkvai családosabbak? ők ajánlottak családoknak is?
2016. máj. 5. 20:12
 6/10 kunga ***** válasza:
Ez olyan szinten egyedfüggő, hogy nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az lesz a tuti. Arányában KÁJ-ból van a legtöbb stabil, de azokból is akad ám selejt-ideggyenge bőven. Kuvaszból-komondorból-moszkvaiból nehéz találni igazán bátor, nem félelemből eredő agressziójú kutyát. Meg kell nézni a szülőket és a kölyök reakciói is sokat elárulnak. Legkevésbé a KÁJ-nál nyúlhatsz bele. Persze itt is van "emberes"-"bunyós"-"kiállítási" vonal.
2016. máj. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De a KÁJ nagyon kemény, nehezen kezelhető kutya, sokkal nehezebben kezelhető, mint a többi, vagy ezek csak "rémhírek" róla? Családdal jól viselkedik a KÁJ?
2016. máj. 6. 14:05
 8/10 kunga ***** válasza:
2016. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A Komiról és a Kuvaszról van csak tapasztalatom.Ezeknél ha erőskezű a gazda (nem idegbetegre gondolok) akkor jó területőrző és jó családi kutya válik belőlük.Nagyon ragaszkodóak és gyerekszeretők.Valamint jól falkásíthatók,ez azt jelenti hogy más kutyával is jól megférnek minimális rakoncátlankodás mellett.Nekem a kuvasz kan középméretű kan keverékkel volt,a Komondor kistestű keverék kannal és pincsi kislánnyal van együtt tartva,sosem kellett rendet tenni köztük,sőt ragaszkodtak egymáshoz.Az agressziószintjük az nagyon jól be van állítva.A területét keményen őrzi és nem megölni akarja aki a területére bejön hanem kihajtani.Ezt akinek volt már hasonló kutyája tudja miről beszélek.Ezzel a csoportosítással egyébként nem igazán értek egyet mivel gyakorlatilag azonos célból kitenyésztett nagytestű fajtákról beszélünk kivéve a moszkvait.A KÁJ és Kau is valószínűleg hasonlóan jó kutya lehet,hasonlóan jó tulajdonságokkal.Én első kutyának ezek közül a fajták közül,a kiírt célra Komondort tartanék de ízlések és pofonok.Őt lehet a legkönnyebben nevelni,nem ugat ok nélkül,megfelelően kemény idegenekkel,szereti a családját és ragaszkodó.
2016. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is az utolsó válaszolóval értek egyet.Én is hasonlóképpen gondolkoztam ezek közül a kutyák közül anno, de ma már tudom hogy, jól döntöttem a Komondor mellett!! Elég terkiontélyt parancsoló, idegenek félnek tőle még ha nyugodt is, keményen őrzi a házat az idegenektől, de ha valaki velünk együtt jön be, azt elfogadja annyira, hogy ha rászólunk akkor már nem ugatja, de egy ideig szemmel tartja.Ha elmegy újból keményen ugatja.Gyerekekhez pedig a legjobb és ok nélkül egyáltalán nem ugat, hozzátéve hogy nagyon jó emberismerő tulajdonsága van és megérzi ha valaki nem egyenes vagy úgymond bunkó vagy sunyi típusú ember!Hangja mély, öblös nem zavaró, mint pl. a német juhász vagy még kisebb kutyáké!A többi fajtához mérve könnyebben kezelhető, nevelhető.A szőre pedig nem ígényel különösebb gondozást a többihez képest, csak hetente 5-10 perces dögönyözés közepette a tincsek széthúzgálását, amelyik épp össze van állva.Én nem engedem 10-12 cm nél hosszabbra a szőrét így nem loboncos és egységesebb kutya képét nyújtja számomra, de ízlések és pofonok....
2016. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!