Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ajánljátok ennyire a...

Miért ajánljátok ennyire a menhelyi kutyákat?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nekem is menhelyi keverékem van, kereken 7 napja.. életem első kutyusa, egy amstaff keverék. Viszont a menhelyen ez a 28. (!!)kutya volt amelyiket kiválasztottam és csak ő felelt meg az elvárásoknak. Nem nagyok voltak, csak hogy ne legyen problémás (itt az agresszívot értem), szökős, nagyon romboló antiszoc stb. Mondta a menhelyi vezető, hogy nézzünk szét aztán szóljunk ha megvan a kinézett és megismerkedhetünk vele. Néztünk minden fajta kutyát jobbára keveréket , de fajtájukat tekintve volt labrador, vizsla tacskó terrier német juhász... és mind a 27nek volt valami baja amit nem akartam bevállalni mert ahol lakok nincs suli és egyedül nem mertem bevállalni..de ha ennyire problémások miért ajánljátok minden embernek szinte a menhelyit? Ha egy problémásat elhozok, lehet hogy sokat szenvednénk mindketten mire sikerülne a problémát megoldani.. amúgy sose gondoltam, hogy bull jellegű mixem lesz elsőre :D de teljesen szociális, mindenimádó kis haspók. 3éves, pár hónaposan került menhelyre de az eddigi jelentkezők nem vállalták a gyakori elle őrzést. Nem is értem, én mondtam hogy ha itthon vagyok és nem suliba akkor jönnek amikor akarnak,sőt én is mehetek. :)
2016. máj. 7. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1) A menhelyi kutyák többsége nem problémás, csak frusztrált a menhelyi élettől. Hazaviszed, lesz családja, mozgatod, foglalkozol vele, és pár hét alatt előbújik belőle egy teljesen normális kutya. Fogadd el ezt egy volt menhelyi gondozótól :) Te is őrjöngenél, ha hónapokra be lennél zárva egy rakás frusztált idegennel úgy, hogy nem számíthatsz senkire, mert nem tartozol sehová, tök egyedül vagy a világ ellen.


2) A kölyökkortól tartott kutyát is nevelni kell. Pontosan ugyanúgy kell érteni a működésüket, mint amennyire egy felnőtt kutyánál, sőt, még jobban, mert sokkal sérülékenyebbek lelkileg. Viszont a menhelyi kutyánál az emberek számítanak rá, hogy segítséget kell kérni, ezért könnyebben megteszik, mint egy kölyöknél, ahol a kutyaiskolába menés tudat alatt annak a beismerése, hogy elcseszték. Pedig egy kölyköt még jobban szét lehet cseszni, mert ugye kölyök, cuki, nem fegyelmezgetjük, mindent elnézünk neki, és majd kamaszkorában, amikor elviselhetetlen lesz, és hatszor annyi meló helyrehozni, akkor visszük suliba, vagy b****uk be menhelyre, ha nem akarjuk bevállalni, hogy nem sikerült.


3) Ha az az opció, hogy szaporítós kutya legyen vagy menhelyes, akkor nyilván menhelyes, ne támogassuk a szaporítást.

2016. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!