Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat ugat a kutya?

Sokat ugat a kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve nagymamámtól lekerült hozzánk a 6 éves németjuhász kutyája. Egy csendes utcában élünk, és a kutya naphosszat, reggeltől-estig minimális kihagyásokkal ugat. Már volt olyan szomszéd aki szóvá tette, nyilván az ember nem szeretne rosszba lenni egy utcában a másikkal, megpróbáltuk, hogy ne lásson ki a kapun, maradt egy rés, ott leskelődik ki, és bármit lát, hall ugat rögtön, folyamatosan. Van, hogy reggel 5 órakor rákezd, aztán ha kimegyünk az utcára egy lelket nem látunk. A nagyobb baj, azt gondolom az, hogy szemben több házban is öregek laknak, akik mit sem törődve a többivel, egy órában vagy kétszer kijönnek és valamiért mindig a mi házunk előtt állnak meg, az egyik kihozza a két szuka kutyáját(a miénk is, ivartalanított nőstény). Jó, hogy szerencsétlen kutyát bosszantja, van egy másik kutyánk, ilyenkor ő is rákezd ugatni,de ő valamiért fiatal kan révén hamar megunja...Sajnos most egy olyan időszakom jön, amikor itthon leszek és tanulnom kell rengeteget, de ehhez csendre és nyilván arra lenne szükségem, hogy kipihenjem magam, de amikor rákezd reggel 5-kor vagy este fél 10-kor amikor már aludnék ez annyira nem kivitelezhető... A kérdésem az lenne, ti mit tennétek, hogy legalább fele ennyire ugasson? Az öreg nőkkel lett már beszélve, nagy ívben tesznek arra amit rajtunk kívül még egy szomszéd jelzett nekik. A kutyushoz naponta többször is kimegyek, játszunk, de mégis úgy érzem, hogy nem feltétlen kezel sem engem sem a családomat saját gazdijaként, ami szintén érthető. Ha ugat és kimegyek szólni, akkor abba hagyja amíg kint vagyok, aztán újra rákezd. De valamelyik nap, már amikor kint voltam és álltam mellette sem hagyta abba az ugatást.

Válaszaitokban kérlek titeket kíméljetek a 'kutyának az a dolga, hogy ugasson' és hasonló volumenű mondatokkal. Ezzel én is tisztában vagyok, a kedves szomszédnak aki szóvá tette én is elmondtam, de sajnos rosszabb lett a helyzet azóta és tényleg gátol abban, hogy a dolgomra tudjak figyelni. És természetesen ahogy leírtam nem azt szeretném elérni, hogy egyáltalán ne ugasson, mert miért is szeretném, pláne egy gyönyörű németjuhásznál. Csak azt szeretném, hogy kevesebbet vagy éppen ha rászólok ne addig legyen oké, amíg ott vagyok vele.


2016. máj. 10. 10:32
1 2
 11/11 elwera ***** válasza:

"De valamelyik nap, már amikor kint voltam és álltam mellette sem hagyta abba az ugatást."

Ilyenkor mért nem szólsz rá erélyesen? Mondd neki, hogy NEM! Ha nem érti, vagy nem érdekli, akkor csapj egyet a fejére, vagy rúgd fenékbe. Ne úgy hogy fájjon neki, csak hogy kizökkentsd. Ne hagyd hogy az legyen amit ő akar. Éjjel is szólj rá, ne várd hogy abbahagyja magától. Azt hiszi azt várod el tőle, hogy jelezze neked az idegeneket, ezért a tudomására kéne adnod hogy te egyáltalán nem örülsz annak amikor ugat. Megdícsérni csak akkor szabad, hogyha képes volt csendben maradni. Egy 6 éves kutyának biztos nehéz, de kitartással talán sikerül. Meg kéne próbálni.

Amikor elkezd morogni, vagy ugat 1-et, már akkor rá kell szólni, le kell szídni, hogy értse meg, nem nyerő ez a viselkedés. Aztán amikor csendben marad, akkor lehet jutalmazni, dícsérni.


Nálam ez a módszer működik legalábbis. Elég csendes mindkét kutyám, kint állnak az erkélyen és nézelődnek úgy se ugatnak. Bár egy probléma van ezzel. A párom úgy haza tud jönni, hogy a kutyáknak egy hangjuk nincs.

Lehet hogy ugyanígy ha a betörő is megsimogatná őket, egy hang nélkül beengedék a kutyák.


A csengetésre viszont mindig ugatnak. Azt nem tanítottam meg nekik hogy ne. Az néha jól is jön, ha nem akarok beengedni valakit, akkor legalább úgy csinálnak mintha nem lennék otthon. Van hogy beszaladnak aztán hozzám, megdícsérem őket, - jólvan ügyes vagy ugassál csak a bácsira. Na de az más. És tudnak különbséget tenni a két szituáció közt.

2016. máj. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!