Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs kiszedése a kutyából...

Kullancs kiszedése a kutyából kullancs csipesszel. Hogy kell?

Figyelt kérdés
Falun lakom nics állatorvos.Az lenne a kérdésem,hogy ki kell húzni a kutya bőréből vagy ki kell csavarni? És utánna kutyasamponnal meg lehet e mosni az állatot?És végül milyen fertőtlenítot kell utánna hasnálni?
2016. máj. 11. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Közvetlen a bőrnél kell megfogni a kullancsot. A potrohát nem szabad befogni. Simán kirántod. Ha beszakadna a feje, majd kilökődik.Betadin minden kutyásnál illene, hogy legyen. Bár vonatkozik ez az emberre is. Azzal fertőtlenítesz. lehet, kis piros duzzanat lesz majd , de az is elmúlik.
2016. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ismersz valakit a faluból aki már szedett ki a kutyájából kullancsot? A mi kutyánkba is voltak, de mi a szomszédnak szóltunk mert ugye ha benne marad a kullancsnak a feje akkor elfertőződhet. Vagy nézz utána youtube-on biztos vannak fent videók. Mi Betadinnal vagy Aloe Firstel kentük be utána. Ne samponozd le neki, maximum egy vizes vattapamaccsal törölgesd át a helyét és aztán mehet a fertőtlenítő.
2016. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
De mielőtt kihúznád csavarj a kullancson egyet-kettőt és csak utána rántsd ki!
2016. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell csavarni, csak egy határozott mozdulattal kihúzni. Ott fogd meg, ahol a feje a kutya bőrébe fúródott, ha a hátrébb fogod meg, az azzal a kockázattal jár, hogy összepréseled a kullancs testét, így a nyála bekerül a kutya testébe, ezáltal pedig nő annak a veszélye, hogy kutyád megfertőződik a kullancs által terjesztett betegségek valamelyikével.

Állatorvos csak akkor kell, ha a babézia tüneteit észleled a kutyán.

Fürdetni nem kell emiatt, célszerű élősködők elleni cseppeket vagy nyakörvet beszerezni.

2016. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Megkérdek valakit,hátha segít.Amúgy rá mennyi időre lehet a kutyát teljesen megfürdetni samponnal?vagy nem számít az?
2016. máj. 11. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Én már nem emlékszem, hogy mikor fürdettem meg, de azonnal és rá pár nappal rá ne fürdesd. Ha látod, hogy szép neki a helye, ugyanolyan, mint volt akkor már fürdetheted szerintem.

Ja és jobb ha 1-2 napig 2-szer/3-szor kenegeted fertőtlenítővel, de egyszer mindenképp! :)

2016. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Régen csavarni is kellett, azonban utánanéztem és jobb ha csak gyorsan kitéped belőle.

Ha nagyon koszos a kutyus akkor sima vízzel vagy esetleg úgy, hogy sampon ne érje a kullancs helyét és a területét.

Én még tanácsolnám, hogy jó alaposan nézd át a kutyus bőrét mert általában ahol egy kullancs van ott lehet több is. A mi kutyusunkban egyszerre 3-4 volt. Nem mindet vettük észre aznap, van amit pár nappal utána láttunk csak meg. Minden séta után nézd át alaposan a kutyusodat.

2016. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy tudom, hogy csavarni kell. De mi sosem csipesszel, hanem ezzel a kiszedővel:

[link]

Szerintem szerezz be egy ilyet! Pár száz forint és sokkal egyszerűbb. Bárki meg tudja ezt csinálni ezzel és nem kell szomszédhoz rohangálni!

2016. máj. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :) szerencsére csak egy volt benne alaposan ketszer is megnéztem.A szomszédunk nagyon ügyesen kihúzta a kullancsot és kiderült hogy régebb allatorvosnak tanult csak abbahagyta :)
2016. máj. 11. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Na legalább megtudtál valami hasznosat és ha legközelebb, ne adj isten mégegyszer előfordul akkor tudsz kihez fordulni! ;)
2016. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!