Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kaphatja meg a veszetség...

Mikor kaphatja meg a veszetségröl az oltást?

Figyelt kérdés
Bison frise kiskutyám van. Januar 4diken szuletett.Szoval most 4honapos.Azt mondta az állatorvos hogy 6honapos koraban kapja meg a veszetségrol az oltast +chipet+az utlevelet. szerbiai vagyok. Párom magyarorszagi.és ugye nekem fontos lenne az utlevél hogy a kutyámat is vinni tudjam magammal... Haverom anyukajanak 3honapos a kutyaja és neki ugyan az az allatorvos azt mondta 3honapos kortol adhato a veszetségröl az oltás. Felhivtam a kutya kozmetikusunkat akinek az apukaja szinten allatorvos. és ők is azt mondták hogy 3honapos kortol adhato. Szoval nem értek már semmit sem. normalis komenteket szeretnék.oltogatok mehetnek tovabb.

2016. máj. 12. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Már meg kellett volna kapnia. De ha most adatod be neki akkor is kell várnod 21 napot hogy érvényes legyen. Útlevelet bármilyen idős kutyának lehet csináltatni és chip-et is kaphat. A lényeg oltasd be csináltass az állatorvossal útlevelet és legyen chip is. Aztán 21 nap és semmi akadálya az utazásnak.
2016. máj. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) akkor semmi baja nem lesz neki?mert féltem nagyon,és ez a hulye orvosunk meg azt mondta nem vallal garanciat erte mert lehet eros lesz neki az inyekcio. és most dontottem azt hogy orvost váltunk....
2016. máj. 12. 15:53
 3/6 A kérdező kommentje:
egyábként nem tudok utlevelet csinaltatni neki. Mert a veszetségi oltas a fontos az utlevélbe annelkul nem utazhat.nem lepheti at a hatart... :/ epp most hivtam fel a masik dokit es azt mondta 2012ota a törvény az hogy 3honapos korban meg kell hogy kapjak a veszetségrol az oltast.. ugy hogy jol elbaszta az orvosunk. :)
2016. máj. 12. 16:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az.


1. a chip (chip nélkül nem kap útlevelet)

2. az oltás (oltás nélkül nem érvényes az útlevél)

3. az útlevél (az oltás után 21 napot kell várni ez a törvény)


sok szerencsét :)

2016. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi :)) hétfon viszem az oltásra,megkapja a chipet is meg az utlevelet is :)
2016. máj. 12. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy szól a törvény, betöltött 3 hónapos kor után egy hónapon belül meg kell kapnia az oltást. Ugyanez vonatkozik a chipre is. Hiszen a kötelező oltás hivatalosan csak a veszettségi. Azt pedig csak chipelt kutyába lehet beadni.
2016. máj. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!