Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog rám a kutyám. Mit tehetnék?

Morog rám a kutyám. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyértelműen a nevelése lett elrontva... Kicsi voltam, mikor kaptam (8éves) és nem segített senki, hogy hogyan kell nevelni egy kölyökkutyát. Már nem a szüleimmel élek, nem voltak alkalmasak a nevelésemre, ezáltal érthetitek, hogy egy gyerek egyedül nem igazán volt még megérve erre a feladatra. Tehát a lényeg. Körülbelül 2 éves korában kezdett el morogni rám. Meg is harapott párszor. Sok problémám van vele, és biztos én vagyok a hibás, de hogy tehetném jobbá a helyzetet? Általában az ágyban fekszik, este hívom, hogy jöjjön oda hozzám, és csak hosszas könyörgés/parancsolás után hajlandó, morgások közepette. Ha puszit akarok adni, morog.


-Morog.

-Kutyákra ugat, de van amelyikkel kijön.

-A kajájára nagyon féltékeny, más kutya a közelébe sem mehet.

-Nem merjük gyerekek közelébe engedni, mert morog...


Ezekkel mit lehet kezdeni? Rengeteg honlapon utánaolvastam, de semmi értelme... Kétségbe vagyok esve. Cesar Millanos videókat is néztem... Rossz gazda vagyok. A kutyus most 6 éves... Nem szeretném őt odaadni senkinek, ezektől függetlenül az enyém, én küzdöttem érte a nehéz időkben, és már a részem. Semmi pénzért nem adnám oda.


14/L


2016. máj. 12. 16:04
1 2
 11/18 anonim válasza:
0%
Ha morog akkor megfogod a nyakánál hátul "(a pofáját hátrahúzod,hogy ne tudjon megharapni)" és a levegőben tartod 1,5 percig utánna a földre szorítod 2 percig de ha utánna rúgjá bele egggyet.
2016. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok agresszív, de ezt is próbáltam már. Felemeltem ott a nyakánál a bőrt fogva, tanító jelleggel.. Mert ezt is olvastam, hogy ott ugye az anyja szokta megfogni, amikor fegyelmezni. Nem használ, de belerúgni soha nem rúgnék.
2016. máj. 12. 16:33
 13/18 anonim ***** válasza:

8as vagyok

Én a helyedben akkor is megbeszélném inkább a nagymamámmal, hogy ő se engedje fel az ágyra.

Én is így voltam, hogy kicsi voltam még, mikor kutyát kaptam ès senki nem segített, mindenki csak elvárta, hogy viselkedjen a kutya, mondjuk nálunk ilyen messzire nem ment a kutya, hogy rám morgott...

Mi is megegyeztünk, leültünk, megbeszéltük, hogy kell a változás, leszögeztük, hogy miben kell változni nekünk és a kutyának, kinek mi lesz a szerepe és utána a megbeszéltek alapján haladtunk lépésről lépésre.

Hidd el, tudom, hogy nehéz és sajnálod is, de egyáltalán nem kell őt sajnàlni. Ha megtanulja, hogy nem mehet fel az ágyra, onnantól nem fogja érdekelni, elfogadja és kèsz. Ha megneveled és lefektetsz néhány szabályt nem fog utálni, inkább jobb lesz a kapcsolatotok, nem fogsz mindig idegeskedni ráadásul lesz egy kiegyensúlyozott, boldog kutyád.

Most a kutyád a falkavezér és ez stresszes feladat számára, ha átveszed tőle csak nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz (tapasztalatból mondom).

2016. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó...:) :/ Megpróbáltam már mindent... Újrakezdjük. Köszönöm.
2016. máj. 12. 16:40
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezzel nem átszervezed az életét, hanem új szabályokat, korlátokat állítasz fel, amit egy falkavezért megtehet. Ez annyiban lesz új neki, hogy átveszed az ő szerepét, és már szabályok elé lesz állítva, nem úgy, mint eddig, ez neki természetes dolog.

Javaslom, hogy ha már megharapott, és puszi adás közben morog, akkor ne akard puszilgatni, mert félő, hogy egyszer varrni kell az arcodat. Ne könyörögj neki, hogy menjen oda, miközben ő nagy ímmel ámmal hajlandó csak, és még morog is mellé. Ne foglalkozz vele, hagyd hogy ő menjen oda, és ő kuncsorogjon azért, hogy foglalkozz vele, mert a belesz*rás is a falkavezért joga. Enni is csak akkor ehet, ha te odaengeded. Ha láttál már Ceaser Millan videót, látod hogy sajátítja ki az ételt, azt nyugodtan kipróbálhatod. Legalábbis szerintem.

2016. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad mindent megteszel azért,hogy növeld az egóját...kezdd azzal,hogy leszoktatod arról,hogy az ágyadban aludjon vagy a kanapèn feküdjön! :) de így látatlanban nehéz, el kellene vinned suliba,sajnos ő már felállította a rangsort...
2016. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
még egyszer valaki leirja, hogy az anyja a nyakbőrénél fogja utasitja rendre a kölykét, esküszöm kiszaladok a világból. állj a sarkadra, és tedd már helyre ezt a pár kilós kutyát.Nincs ebben semmi trükk, csak kövekezetesnek kell lenni, és nem szeretkével megoldani. ha morog, szemétkedik, egyszerüen zavard el, zárd ki, üvöltsd le a fejét.
2016. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Morogj vissza!!!!!!!!
2018. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!