Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hangszálműtéttel kapcsolatos...

Hangszálműtéttel kapcsolatos tapasztalat? Utána mennyire némul meg a kutyus, ill. mennyi, milyen erős hangja marad?

Figyelt kérdés
Egy 9 éves kutyust vettünk magunkhoz, aki sajnos nagyon sokat ugat és a szomszédok (panel) szívják miatta a vérünket. Az persze senkit nem érdekel, hogy a folyosón állandó jövés-menés van, ezt pedig a kutya jelzi, hiszen ez a dolga. Viszont azt sem szeretném, ha emiatt feljelentenének valahol, a kutyust pedig nem akarom visszavinni a menhelyre, mert akkor biztos halál vár rá. (És elajándékozni sem szeretném, nem ezért hoztuk el.) Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 9. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Amerikai ismerősöknek megműtötték a kutyusát. Olyan hangja marad mintha nagyon-nagyon le lenne fojtva. De ez a kutyát egyáltalán nem zavarja, nem lesz tőle depressziós vagy valami. Teljesen normális életet tud élni a fajtársaival. Attól h nem ugat még nem érti félre a többi kutya - az én labradorom hangszál műtét nélkül nem ugat :oP És ha ezzel elkerülhetitek a konfliktust vagy h el kelljen ajándékozni (és ezzel újabb traumának kitenni) akkor inkább ez.
2010. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, ez megnyugtató. Nehéz elképzelni, hogy milyen hangja lesz, hiszen még sosem tlaálkoztam ilyen műtéten átesett kutyával. Szóval szerinted, (hiszen Te már hallottad, milyenné válik a hangja) ha a műtét után folytatja a jelzést, sokat ugat, amiatt már nem fognak szólni a szomszédok, mert szinte alig hallható lesz?
2010. ápr. 9. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

A hangszál műtött kutyának szinte semmi hangja sincs, maximum egy ici-pici nyekergés, nyüszögés, lihegésszerű hang, de legnagyobb százalékban csak némán nyitogatja a száját.

Nem lehet neveléssel rendbe hozni?

Vagy ugatás gátló nyakörv?

Én ismerek hangszál műtött kutyát, és bár tudom, a kutyát nem zavarja, meg a fajtársaival is tud kommunikálni, de annyira borzalmas látvány, annyira rossz érzés ránézni... (csak személyes vélemény).

2010. ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Egyik kutyának a környéken ugyanilyen okból műtették ki a hangszálait. Olyan lett a hangja, mintha be lenne rekedve. Szerintem inkább nevelni kellene... mindenre meglehet tanítani még egy 9 éves kutyát is, csak gyakorolni kell.
2010. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

A hangszálműtét állatkínzásnak minősül, hasonló probléma miatt kerestem több állatorvost is, egyik sem vállalta, azt mondták hogy tiltja a törvény, csak illegálisan tudod megcsináltatni. A kutyának új a hely, ti is, a zajok is,meg fogja remélhetőleg szokni, nekünk segített a bach virág csepp, igaz, csak akkor ugatott, ha egyedül hagytuk.

Két hétig tartott, addig kértük a szomszédok türelmét.

2010. ápr. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát nemtom szomszédba van egy ilyen kutya csorinak elég szörnyű hangja van meg ez milyen már! vegyél neki ultrahangos nevelő nyakörvet ugyan annyi mint a műtét!
2010. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BossyLadyHUN válasza:

2 PINCSINK van.

Ilyen gondunk van most nekünk is,de csak az egyikkel.

Vettünk nyakörvet...Semmit se használ..

Ráadásul itt Németországban csak napi 10 perc a türelmi idő.Utanna jön a komoly bünti.😓

2023. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!