Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ás folyton a westie-m?...

Miért ás folyton a westie-m? Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves kan westie kutyusom. Nem én nevelem kiskora óta, kb 2 éves volt, amikor örökbe fogadtam, egy erdőben kóborolva találták meg. Régebben is ásott, de csak nagyon ritkán jött rá. Viszont mostanában, pár hónapja mindennapossá váltak az ásások. Vannak bizonyos helyek az udvaron, ahova visszatér (sziklakert, bokor töve, mogyoróbokor töve), és semmi nincs ott (esetleg néha egy béka), mégis nekiáll ásni. És ilyenkor teljesen belemerül, se hall, se lát. Hiába vágok a seggére, hiába rángatom el, akkor is mindig visszamegy. És persze ezután úgy néz ki, mint egy disznó. Tiszta sár és mocsok, és földcsimbók az egész kutya. Nagyon bosszantó, mert a szép fehér bundája bemocskolódik, és be szokott hozzánk jönni a házba, de ilyenkor nem tudjuk beengedni. És ez már mindennapossá vált, nem tudjuk mi jött rá. Másnál is van ilyen probléma? Ti hogy kezelitek ezt a helyzetet, mit csináljak vele?

A másik pedig, hogy sok helyen olvastam westie nevelésről, mindenhol azt írják, hogy sok-sok foglalkozást igényel. Hát az én kutyámnak csak a simogatás kéne...Pedig én nem simogatni akarom egész nap, hanem játszani is vele. Hiába próbálok vele labdázni, van, hogy oda se figyel. Ha meg igen, akkor is annyiból áll, hogy elrúgom neki, majd kergetem, mert nem hozza vissza, folyton csak viszi el előlem. Botra nem ugrik, kötél nem érdekli. Nagyon öntörvényű. Hiába foglalkoznék vele, egyszercsak gondol egyet, és ott hagy. Pár percig tart a figyelme. Olyan is van, hogy szólongatom a nevén, hiába mondom kedvesen, hiába kiabálok, egyszerűen oda se figyel...Hogyan neveljem meg, mivel tudnám lekötni a figyelmét?

Köszönöm a hasznos válaszokat előre is! :)


2016. máj. 16. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltatod, mennyit futkározik szabadon, játszik más kutyákkal? Mert az unatkozó kutya rombol általában.

Kutyasuliban tudnak segíteni a neveléssel kapcsolatban.

2016. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szabad futkározás alatt nem a kertet értem,az teljesen ingerszegény környezet egy kutyának.
2016. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, lehet többet kéne sétáltatnom, csak sajna nem mindig van hozzá türelmem, mert az is katasztrófa, amit akkor művel :D ide-oda megy, rángat, bokorba be-ki...Pórbálom rövid pórázon vinni, úgy kicsit egyszerűbb a helyzet. De hát ha figyelne rám, nem unatkozna. Én próbálok vele játszani, de egyszerűen nem figyel rám, csak ha épp ahhoz van kedve.
2016. máj. 16. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezért kellene a kutyasuli, ott a pórázon való sétát is tanítják. Mert amíg tele van energiával, addig rángatni fog, egy pórázas séta viszont nem fárasztja le kellőképpen.
2016. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindennap, póráz nélkül kellene sétáltatni, ahol szabadon futhat, áshat, játszhat más kutyákkal stb.

A rövid pórázos séta maximum téged fáraszt el, őt nem.

Ha nem megy a behívás, akkor pedig érdemes egy alaptanfolyamot elvégezni vele a kutyasuliban. Utána kezelhetőbb lesz, és te is megtanulsz egy csomó hasznos dolgot a kutyanevelésről.

2016. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam kutyasulira, lehet az lesz belőle :)

Sajnos nem tudom póráz nélkül sétáltatni, mert elfut és nem jön vissza, akkor se, ha hívom, így muszáj pórázzal sétálni. Ahol lakom, ott pedig nincs olyan bekerített hely a városban, ahova kivihetném. Eléggé szökős volt eleinte, amikor magunkhoz vettük. Mostmár bombabiztos a kerítés, azóta nem megy. De ha ki van nyitva az ajtó, akkor kisétál, aztán kereshetjük. Úgyhogy nagyon figyelni kell rá.

2016. máj. 16. 17:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanits neki dolgokat pacsi-ugras-integetès stb... Olyan ètellel jutalnazd amit könnyen lenyel (nem kell ragódnia rajta) pl.: virsli. Efy masik kutya sokat segítene. Meg többet vidd sètalni pl.: 60-45 perces futas-- inkabb biciklizès jó gyorsan aztan (ha van "cèlpont") akkor megalni elengedni aztan haza megint gyors futas vagy, 45-perc folyamatos gyors bicizès aztan haza bici le magad melett pórazon 15-20 percig rendeswn menjen aztan engedd el vagy engedd hosuabb pórazra h kutya lehessen (tudjon szgolni-ásni-esetleg jatszani más kutyákkal)



Ès ha jutizol vele akkor azt akkor hagyd abba amikor latod h a kutya a legjobban èlvezi, ès mèg nagyon szívesen folytatná... Aztan jöhet a futás (vagyis neki furas neked tekerès) ès aztan egy sèta ès egykis szabadon lèt.


Eg a kutyasuli se artana..

2016. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek egymásra épülő dolgok. Nincs séta/csak pórázas séta -> nincs amiben elfárad, unatkozik -> szökés, rombolás. Ahhoz viszont, hogy el lehessen engedni, behívhatónak kell lennie, ezért kell a kutyasuli is.
2016. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!