Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kutyát alomra...

Hogyan kell kutyát alomra szoktatni?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy 4 hetes pulit (tudom 8 hetesen kell, de nem volt más lehetőség). Hogyan kell alomra szoktatni? Van neki kennel (amúgy nappal az udvaron van, 2000NM), de ahogy sikerül neki oda kakil, pedig tettem be homokot.

A másik dolog, hogy a gyerekek állandóan játszanak vele, de sokszor nagyobbat harap a kelleténél, erre hogy lehet megtanítani?



2016. máj. 17. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutyád van, nem macskád. Nem fog alomra szokni. Egy 4 hetes kiskutyát miért teszel ki az udvarra? Épp elég neki, hogy nem lehet az anyjával. Ezzel a korai elválasztással amúgy maradandó károkat okoztok neki. Kíváncsi lennék mit takar az, hogy "nem volt más lehetőség".

Tök mindegy mekkora az udvar, most még mindenképp legyen bent veletek, ahonnan 1-2 óránként kiviszitek a kertbe elvégezni a dolgát. De jó pár hétig/hónapig ne várjátok még el tőle, hogy szobatiszta legyen.

Még jó, hogy nagyot harap, ezt is az anyjától és testvéreitől kellene megtanulnia, hogy mekkorát szabad, dehát ugye erre már nincs lehetősége.

2016. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még kicsi olyan nagyot harapni nem tud . Én a kisöcsémnek sosem hagytam még mikor ilyen idös volt a kutya hogy ugy játszon vele mint én . Vettem a kötélből kötött játékokat és azzal játszottak mikor már a kutyus is idösebb volt egy kicsit hagytam, hogy játszanak . 2x- 3x hangosabban rászoltam ha ugy játszott és azota nagyon figyelnek a gyerköcre . A kaukázusi engem harapdál a kicsit bolházni szokta mindezt szeretetböl :)
2016. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha megdöglött a nagy, akkor nincs más lehetőség.
2016. máj. 17. 18:00
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha macskád van használj almot, ha kutyát szoktasd rá, hogy a kertben végezze a dolgát. Ez ilyen egyszerű. A kutya nem alomra való, 1000 volt már téma korábban is.

Ennyi idősen még veletek kellene, hogy bent lakjon, még nagyon sok hétig nincs keresnivaló egyedül, elzárva, kint a kennelben.

Mivel el lett szakítva az anyjától, akitől a harapásról tanulna a válasz tőletek. Sokat foglalkozzatok vele, tanítsátok meg neki a határokat. Hogyan? Rengeteg könyv, internetes oldal, kutyakiképző és megannyi gyakori kérdés foglalkozik ezzel a kérdéssel...

2016. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kutyát nem lehet és nem is kell alomra szoktatni. 4 hetesen meg még fogalma sincs a szobatisztaságról, nem is elvárható tőle. Pláne a kerttisztaságról. Össze kell szedni utána a kakit.

A harapással kapcsolatban már annyiszor leírtam itt, hogy mi a teendő, (még mások is), keress rá légy szíves, ezer ilyen kérdés és válasz van.

2016. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, azért tettem fel a kérdést, mert régen volt egy kutyám, amelyik mindig homokba piszkitott.
2016. máj. 17. 21:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Más: oltani, ilyesmi mikor kell? Ha kell egyáltalán? Mivel apja tacsko, tehát keverék.
2016. máj. 17. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne oltani? :D Hat hetesen kapja az első oltását, de már vinni kéne féregtelenítésre, mert azt két hetes korban kell megkezdeni.
2016. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden kutyát kell oltani. Féregteleníteni már most, oltások 6, 8, 10 stb hetesen, de ezt már az orvos mondani is fogja. Ja és chipeltetni is kell.
2016. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6 hetesen kapja az első oltást, majd 8-10-12 hetesen. Féregteleníteni is kell(ett volna már), és a 6 hetes oltáskor megkapja a chipet is.

Attól, hogy keverék, ugyanúgy kell oltani, stb., mint a fajtatiszta kutyákat.

2016. máj. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!