Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotok hoggy viselte...

A ti kutyusotok hoggy viselte az ivartalanítás után a tölcsért?

Figyelt kérdés
Egy 9 hónapos snauzerem van. Tegnap lett ivartalanítva és szerencsétlen azóta mindennek nekimegy a tölcsérrel a fején. A ti kutyátok jól bírta? Meddig volt rajta?
2016. máj. 19. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Az enyémeken többször volt tölcsér. A tapasztalatom az, hogy már csak azért is, dafke nekimennek vele mindennek, akkor is, ha simán elférnének a dolgok mellett. Engem nem tudtak meghatni, vannak esetek, amikor a kutya érdeke az, ahogy rajta legyen. Pár napot ki fog bírni.
2016. máj. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én ráhúztam a kutyámra az egyik kopott pulcsimat, vágtam lyukat a pisilőnek :)
2016. máj. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Én felfújható gallért vettem neki, annyira nem bírta a tölcsért, gyakorlatilag pánikrohamot kapott benne. Ezt meg mondhatni szerette is, magától dugta át a fejét, amikor ráadtam, párnaként aludt rajta. Viszont nem minden kutyának, nem minden műtéthez alkalmas, akkor marad a tölcsér.
2016. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%

Az én kanom nem kapott tölcsért.

Azt mondta a doki, hamarabb gyógyul, ha nyalogatja a sebet.

Kb 2-3 nap alatt rendbe is jött.

2016. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk voltak műtét utáni komplikációk (kan kutyánál), így közel 2 hétig viselnie kellett a gallért. Illetve, kétszer levettem róla, mikor oda tudtam rá figyelni, gondoltam kényelmesebb neki, ha kicsit megszabadítom tőle. Mind a két alkalommal el akarta kezdeni nyalogatni a sebet, így azonnal visszakapta. Az első két napban nehezen közlekedett vele, de a saját érdekében rajta kellett hagyni. Egy hét után már ugyanúgy futkározott vele, mintha rajta sem lenne. :)

Szóval ha azt mondta a doki, hogy legyen rajta x napig, akkor legyen úgy. Látni fogod a gyógyulást, és megpróbálhatod levenni te is, hátha nem érdekli a seb, de ha piszkálja, akkor vissza kell rá tenni.

2016. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először mindennek nekiment, aztán rájött, hogy a szűkebb helyekre is be tud menni, ha tolat :) Amúgy meg igyekezett kétségbeesett pofákat vágva rávenni, hogy szedjem már le róla, de nem sikerült neki.


Valaki mesélte, hogy az övék annyira megsértődött, amiért nem vették le róla, hogy befeküdt a sarokba arccal a fal felé és amikor kaját dugtak az orra elé, elfordította a fejét :)))

2016. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kellett neki, pólót húztam rá.
2016. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az én jackiem széttörte :) ez kb egy nap alatt volt, de szerencsére nem nyalogatta a sebét és 0-24 ott voltunk mi is h figyeljünk rá.
2016. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Elarulna nekem is valaki,hogy a 4-es valaszolo miert lett lepontozva?!

Jo tudom a valaszt:

Mert itt sok az idiota barom

De csak ugy feltettem a kerdest:))

Amugy a kerdesre visszateve,harom kutya es egy macska volt ivartalanitva nalam,egyik sem viselt gallert,pulcsit,urhajosruhat es mindenik csak elso ejszaka volt bent a hazban megsem lett semmi bajuk...veletlen csupan? NEM

Nem mondom az ilyen kis szobacirkaloknal lehet,hogy hasznos az a galler de ha zavarja ot akkor en nem kinoznam vele.

2016. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem azért pontozták le, mert a sebet nyalogatni hagyni pont, hogy nem jó. Bár nekem csak szukáim voltak eddig, de nem hiszem, hogy kannál más lenne a helyzet, a nyalogatás és önmagában, ha nedvesség éri a sebet, az növeli a fertőződés esélyét.
2016. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!