Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak adhatok LAKTÓZ...

Kutyusomnak adhatok LAKTÓZ MENTES tejet? És baj, ha nem eszik csontot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éves kis pulim nagyon rákapott a tejre. De azt olvastam, hogy pár hónapos kora után már nem tudja megemészteni a tejcukrot. 2-3 naponta szokott inni 1-2 decit, de annyira szereti, hogy szerintem egy litert is meginna, ha odaadnám. (Nem merem). Eddig semmi baja sem volt tőle, nem hányt, nem ment a hasa. Olyan aranyos, nem úgy issza, mint a vizet, hanem még szürcsöl is hozzá, mint a kis bocik, szóval nem tudom tőle teljesen megtagadni. Arra gondoltam, hogy veszek neki laktóz mentes tejet. Nem egy nagy összeg, már 200 forintért is lehet venni egy dobozzal, szóval nem halnék bele. A másik kérdésem, hogy soha életében nem kapott még csontot (most töltötte az egy évet). Sok ismerősöm mondta, hogy hülyeséget csinálok, mert kell a fogának, a fogkő meg stb miatt. Ez valóban igaz? Nem merek neki adni és nem is fogok, csak kíváncsi vagyok, hogy valóban rosszat tesz-e a fogainak, ha nem kap. Egyébként vegyesen étkezik, konzerv kaja, néha táp (nem nagyon szereti) és házi koszt. Nem akartam házi kosztra szoktatni, de a tápot szinte egyáltalán nem eszi (csak nasiként), a konzervet is csak ímmel-ámmal, igényli a házi kaját. Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 20. 14:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Tudtad, hogy nem bocikád meg kisbabád van, hanem egy kutyád???


Ha a gyereked is olyan cukin issza majd a hypot, akkor megkérdezed, hogy jó-e ha inkább Domestost adsz? Mert az mégiscsak kíméletesebb???


Házi kosztot kap, de csontot nem???

2016. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Azért nem eszi a tápot mert el van kényeztetve. Ha azt akarod, hogy tápot egyen azt fog...
2016. máj. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Már egyévesen elkényeztetted, úgy kezeled mint egy kisbabát és nem mint egy kutyát. Nyugodtan adhatsz neki pl. marha velőscsontot, jó rágóka és a fogkő ellen is jó. Tejet meg ne adj neki, semmi szüksége rá. Az enyém is nagyon cukin lefetyelné a domestosos vizet, mégis megtagadom tőle.
2016. máj. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy el van kényeztetve. Valóban, ő inkább egy kisbaba, mint egy kutya. Házi kosztot IS eszik, igen. De csontot nem. Van ez a pedigree kutya fogkefe. Azt szoktam neki adni csont helyett. De egyébként a kérdésem az volt, hogy árt-e neki a laktóz mentes tej, mert ha igen, akkor nyilván nem adok neki. És azért a tejet nem kell összehasonlítani a hypóval. A tej az embernek sem feltétlenül tesz jót (sőt!), mégis isszuk. Gondolom hypót egyikőtök sem iszik. :D
2016. máj. 20. 16:25
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ebben az idiotizmus.
2016. máj. 20. 16:34
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

1. A kutyának fontos a csont

2. Az egy kutya nem egy kisgyerek (nem úgy értem hogy alacsonyabb rendű stb. de nem foglalkozhatsz úgy vele mint egy babával ha tetszik ha nem)

3. A tejre nincs szüksége nem is tudja megemészteni ezért volt vegyszerhez hasonlítva mert szinte már méreg a kutyának.


A kutyát is lehet kényeztetni de figyelembe kell venni hogy az egy kutya nem tudja hogy neki mi jó és mi rossz.Lehet hogy aranyosan belefetyeli a tejet de attol még viheted majd orvoshoz.

2016. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Az én kutyámnak aranyélete van, mégsem kezelem gyerekként.

Meg vannak határozva a szabályok, azokat keményen betartjuk. (megsúgom, ettől nem szakad meg a lelke, a kutyáknak szükségük van szabályokra)


Csontra szüksége van, azzal tisztítja/erősíti a fogait, a bolti "fogtisztítót" el lehet felejteni.


Konzerv dettó, alig van benne hasznos dolog, ráadásul rendkívül fogköves lesz tőle. Felejtsd el.


Házi kaját csak úgy ajánlom, ha BARF szerint eteted, amúgy ha lehet, hanyagold.

2016. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy érdekes, hogy ennyire ajnározod, közben meg teljesen rosszul eteted. A házi koszt, tej, és kutyafogkefe, konzerv egyike sem tesz jót se az egészségének, se a fogainak, se semminek. Szóval ha szeretnéd érdekelne is, hogy mit kell ennie egy kutyának.
2016. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sok kutyának nincs semmi baja a tejtől. És adnak is nekik.

Keveset, ha adsz, nem csinálsz vele semmi rosszat. Viszont a túl sok tej elveszi az étvágyát, mert megtelik a gyomra vele, és nincs benne szinte semmi, ami hasznos lenne a kutya számára.

2016. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, Kérdező.

Nem az a baj, hogy rommá kényezteted a kutyát, hanem, hogy nem teszel vele neki jót. No, elemezzük egy picit a dolgot!


"Van ez a pedigree kutya fogkefe. Azt szoktam neki adni csont helyett."

Olvasd el az összetevőket! Nem kutyának való dolog az.


"Egyébként vegyesen étkezik, konzerv kaja, néha táp (nem nagyon szereti) és házi koszt."

- A legtöbb konzerv kaja ratyi: víz, rosszabb esetben némi gabona és ki tudja milyen állati eredetű izék. Félre ne érts, vannak igenis minőségi konzervek, de azt az arannyal egy árban adják (pl. a fresis Real Nature elég jó).

- Táp: Nem írtad, egészen pontosan mit eszik, a leírtak alapján feltételezhető, lehetne javítani a minőségen, amit kap. (H

- Házi koszt: ez alatt a legtöbben a maradékot értik. Azzal az a gáz, hogy sok olyan anyag tartalmaz, ami a kutya szervezetére hosszú távon káros hatással van: só, sok fűszerünk, hagyma stb.


Ha kényeztetni akarod a kutyád, azt lehet számára SOKKAL egészségesebb módon is. Pl. főzni rá, átállni nyers kajára (lásd BARF és PREY etetési modellek), esetleg ha a dokitoknak van saját, bevált formulája, akkor arra.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: elvan a kutya csont nélkül is. Történetesen az enyém orvosi utasításra nem kaphat csontot (hosszú történet egy hosszú kutyáról). DE:

- ha valamelyik nyers/főzött etetési modellre átállsz, akkor meg kell oldanod, hogy a kutya megfelelő mennyiségű kalciumhoz jusson

- a kutyának van egy természetes rágó-cincáló ösztöne, amit ki kell elégíteni. Ha nem csonttal, akkor mással. (Ebben nem tudok segíteni, a miénk allergiás, töltött KONGot kap és pont. Léteznek rágásra kitalált izgalmas dolgok: bikacsök, marhalégcső, báránypacal, lóín, halbőr stb.)

- nyers etetéssel már azért is lenne érdemes próbálkozni, mert a nyers husi az egy rostos dolog. Ha egyben kapja a kutya, nem falatkákban, mint a tápot/konzervet, akkor az is segíthet karban tartani a fogait.

2016. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!