Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusomnak adhatok LAKTÓZ...

Kutyusomnak adhatok LAKTÓZ MENTES tejet? És baj, ha nem eszik csontot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éves kis pulim nagyon rákapott a tejre. De azt olvastam, hogy pár hónapos kora után már nem tudja megemészteni a tejcukrot. 2-3 naponta szokott inni 1-2 decit, de annyira szereti, hogy szerintem egy litert is meginna, ha odaadnám. (Nem merem). Eddig semmi baja sem volt tőle, nem hányt, nem ment a hasa. Olyan aranyos, nem úgy issza, mint a vizet, hanem még szürcsöl is hozzá, mint a kis bocik, szóval nem tudom tőle teljesen megtagadni. Arra gondoltam, hogy veszek neki laktóz mentes tejet. Nem egy nagy összeg, már 200 forintért is lehet venni egy dobozzal, szóval nem halnék bele. A másik kérdésem, hogy soha életében nem kapott még csontot (most töltötte az egy évet). Sok ismerősöm mondta, hogy hülyeséget csinálok, mert kell a fogának, a fogkő meg stb miatt. Ez valóban igaz? Nem merek neki adni és nem is fogok, csak kíváncsi vagyok, hogy valóban rosszat tesz-e a fogainak, ha nem kap. Egyébként vegyesen étkezik, konzerv kaja, néha táp (nem nagyon szereti) és házi koszt. Nem akartam házi kosztra szoktatni, de a tápot szinte egyáltalán nem eszi (csak nasiként), a konzervet is csak ímmel-ámmal, igényli a házi kaját. Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 20. 14:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Ne halgass az idiotakra akik a tejet a hypohoz hasonlitjak :))

Amugy felrebeszelnek. 10-nek igaza van es a tejtol semmi baja nem lessz hidd el(foleg nem egy pulinak,szerinted a pasztor mellett mit eszik sokat???) Folosleges laktozmentes hujesegekkel tomnod,adjal neki rendes tejet csak ne vidd tulzasba. A csont az jot tesz a fogainak viszont meg ne probalj szarnyas labszarcsontot adni mert abbol baj lehet es ne adj sok csontot mert az szorulast okoz. Es a hazikoszt is mehet.

2016. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
97%
Hű Rudi, még csak nemrég regisztráltam ide, de már feltűnt hogy Te mindig az ellenkezőjét írod annak amit a többiek. És soha nincs igazad :D
2016. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%
Hát a 13-assal rohadtul egyetértek 😁
2016. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán írd be a Google-ba azt hogy "kutyának tej" és máris meg van magyarázva pontosan 21 300-szor. Ja mg azt is, hogy hogyan írják azt hogy "hülye".
2016. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Drága Rudi, szerintem az a 20% igazán meggyőző :D


Amúgy megsúgom, csak mi (az emberek) vagyunk ilyen hülyék, hogy tejet iszunk. Egy állat sem teszi. (ha akarnának, szerintem lazán megoldanák, de most nem ez a lényeg)


Mi is csak azért tudunk ilyen vidámat tejet szürcsölgetni, mert réges-régen létrejött egy mutáció, aminek a segítségével nem fossuk magunkat szárazra egy bögre tejtől.

2016. máj. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Hát sírok a röhögéstől :'D de egyébként telyes mértékben igazad van!
2016. máj. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Faraszt mar,hogy idiota taposoknak probaljak magyarazni valamit.

Amugy igen igazad van csak mi emberek iszunk tejet es az allatok nem igenylik...nagy altalanossagban viszont vannak allatok es jelen esetben beszeljunk kutyakrol akik szivesen megisszak a tejet es semmi bajuk tole. Szoval ha a kutya NEM FOSIK NYUGODTAN IHAT TEJET.

Es ezt nem googlebol olvastam mint ti hanem tapasztalatbol mondom,sajat,apaink,nagyapaink tapasztalatabol... Es keves csontot is kaphat kiveve szarnyas csont ami szilankosra torik es karokat okoz.

Jaaa es a 20% :))) idiotak elmagyarazom nektek az miert van:))

Szoval ha valaki itten megir barmit ami ellenkezik a ti kocsog velemenyetekkel vagy nem vag ossze azzal amit google megsugott nektek akkor az le lessz pontozva. Ha valaki azt mondja,hogy egy kutya csak egy kutya es ehet csontot az le lessz pontozva. Ha valaki azt mondja,hogy a kutya nem arra valo,hogy kinyaljuk a segget,babaruhakat adjunk ta,az agyunkba altassuk mert maganyosak es idiotak vagyunk akkor az le lessz pontozva....

Ha "profi" modjara akarcsak ti azt hajtogatnam minden kerdesre,hogy kutyaovi,kutyasuli,kutyaovi,kutyasuli vagy azt valaszolnam seggnyalo modjara amit a tobbseg(mert fogalmam nincs de ha tobben mondjak igaz lehet es akkor en is okosnak tunok) akkor biztos a szazalekom 1000% lenne :)))

2016. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
95%
Na figyelj. A kutya aludhat ágyban amennyiben a kazda engedi. A kutya nyugodtan ehet csontos sőt jó is neki. A lényeg hogy a szárnyasok csontját csak nyersen szabad adni a disznót pedig csak hőkezelve. Láttál te már kutyát ruhában? Ha igen szerinted úgy nézett ki mint aki élvezi? Nem inkább csak a gazdi szórakozására van? (Vannak fajták akik igénylik de nem az afféle balettruhákat és hasonló umdormányokat) A kutya a vegyszeres vizet is mosolyogva lefetyelné be, te még ezt is csak boldogan néznéd? És még adnál mellé? "mert hát olyan cuki volt"... ember gondolkozz már. Nem arról van szó hogy a kutya az csak egy állat, de a kutyát nem szabad úgy "kényesztetni" mint egy kisgyereket. A kutyát úgy kényezteted ahogy neki jó és nem ahogy szerinted jó. És ugye azt tudod hogy még az öregek sem olyan hülyék hogy sima tejet adjonak a kutyának... max. felvizelve lehet fele-fele arányban. Van neked nagyszülőd egyáltalán? És mégis hány éves vagy te? 10? Ezeket az infókat alátámasztani is tudod vagy csak okoskodsz mindenhova? Sajnálom a kutyád már ha van...
2016. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10%

A 13 éves kutyám minden nap kap a kakaómból kb fél decit, sima bolti tejből csinálom. Hasmenése sosem volt tőle.

A fogai jók, a súlyára figyelek, a vérképe szinte tökéletes (évente nézetem) Innentől nekem mondhat akárki akármit, továbbra is fogok neki adni, mert szereti, és nem fogok tőle finom falatokat megvonni az utolsó években.


Egyébként a kemény, szilárd táplálék tényleg fontos lenne, mert a rágóizmainak is kell, és a fogait is tisztítja.

A házikoszt hosszú távon nem biztos, hogy a legjobb (fűszeres, zsíros, stb), inkább olvass utána a BARF etetésnek, hátha az beválik Nálatok.

2016. máj. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Egy két deci néha néha nem árt viszont rendszeresen adva nagyon sokat ! Elég rossz modon eteted a kutyust ez tény és az sem jo ,hogy elkényezteted okos ember a mások kárán tanul . Én is elkövettem ezt a hibát és eszméletlen modon viselkedik a kutyám ha éppen nincs idöm vele foglalkozni akkor amikor neki kedve tartja .

15# ös ez nagyon tetszett ... valahol igazad van . De sajnos akkor én kimaradhattam a mutáciobol :/ kérdezönek meg még annyit,mint laktozérzékeny .. elöbb kostold meg a laktoz mentes dolgokat majd rájössz arra ,hogy 1: nem olyan mint az a tej amihez a kutya szokott 2: joval drágább ha finomat is akarsz neki venni ..

2016. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!