Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkezdtem foglalkozni egy...

Elkezdtem foglalkozni egy husky-malamut keverékkel, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ismerősöm vidéken tart kutyákat, többek között egy husky-malamut keveréket (állítólag "fajtiszta" malamut, de egyértelműen nem az), tipikus vidéki körülmények között: a kutya az udvarra kidobva, sétáltatva nincs, mert "ott a kert", a gazdáját csak akkor látja, ha etetik.

Felajánlottam, hogy foglalkoznék vele egy kicsit (nagyon sokat leszek arrafelé a nyáron), vinném sétálni, kicsit megnevelném, viszont még soha nem volt dolgom egy ekkora kutyával. Kan, nagyon domináns, nincs ivartalanítva.

Nekem fent városban van egy közepes-kistermetű keverékem, de ő kölyökkorától megvan, oktató is segített, így vele nem volt gond.


Ez a nagykutya öt és fél éves, és őszintén szólva nem tudok sokat erről a fajtáról. Pórázon nagyon húz, de ezt tolerálni kell a szánhúzó vér miatt, vagy neki sem megengedett?

Hogyan nyerhetném el a bizalmát, hogyan építsem fel a tekintélyem?

Rajtam kívül sajnos senki nincs neki, nincs hozzáértő ismerősöm.

Ivartalanítás segítene? Hátha rá tudom beszélni a gazdáját, ha én fizetem.

Mit javasoltok?



2016. máj. 20. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás általában jótékony hatással van a viselkedésre, ha még nem extrém módon rögzültek a szokásai. Szerintem nyárig olvass el sok könyvet, mert mi úgyse tudunk ilyen részletesen leírni ennyi mindent. Pl Cesar Millan könyvek
2016. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha uj kutya kerul hozzad eloszor mindig sok seta kell, ahol picit raereztek egymasra. Ott nincs tanitas semmi, csak seta (mivel szanhuzo ezert jo sok) ez akar tobb napon keresztul is. Lehet kapni kis hatizsakot megrakod valami sullyal (rizs homok viz) es bringazol mellette vagy futsz. Idovel seta utan, mikor elfaradt johet a "feladatozas". Ez felepulhet mar meglevo feladatokbol, vagy ha van turelmed tanithatsz neki ujakat. Az elejen erdemes minden szamodra tetszo megmozdulasaert hevesen jutalmazni (ertsd csapod a honod ala a sult csirket, es ha valami jol csinal tolod az arcaba). Ha elkezd rad figyelni sinen vagy.


A husky es malamut is eleg onallo fajta, nehez veluk sok turelmet es kitartast igenyel a veluk valo kapcsolat kialakitasa. Mindennek az alapja, hogy kezd kitokolni mifele "munkat" fogsz nekik adni, mivel tudod lekotni a sok energiajukat.


Az ivartalanitas ebben a korban mar keveset segit (plane a dominans viselkedesen), de azert valamit megis erhet.


Sok sikert kivanok neked hozza kosd fol a gatyad es ne add fel, kemeny pillanataid lesznek, de remeljuk meg fogja erni.

2016. máj. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Durván esélytelen. Én foglalkoztam egy malamut keverékkel. Csak addig csinálta meg a dolgokat, amíg ő is úgy gondolta. Pedig nagyon nagy hangsúlyt fektettünk a kapcsolatépítésre, a motiválhatóságra, de egyszerűen az ösztönöket nem lehet felülírni. A malamutot úgy tenyésztették, hogy az volt a jó kutya aki fölül tudta bírálni a hajtó döntéseit ha kellett. Ez a tulajdonság, attól hogy behoztuk a malamutot a városba, még megmaradt. Pláne h 5 éves, sosem kellett parancsot végrehajtania vagy kooperálnia az emberrel... Egy tanács, pórázról ne engedd el, 100 méteres hosszúpóráz nélkül legalábbis...

Persze hajrá. Mindnent meg lehet neki tanítani, csak kérdés mikor csinálja meg :P

2016. máj. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen ösztönállat.
2016. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott annak akkor adhatom a címet és mehet segíthet a néninek, akié a malamutkeverék, ugye? :D
2016. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A húzást nem szabad tolerálni. Ez olyan, mintha mehengedném a mudimnak, hogy terelje a kocsikat, mert ő terelőkutya
2016. máj. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!